RASPAD SISTEMA, ISPLIVAO PRLJAV VEŠ! Bila sam uz igračice da ih selektor ne bi vređao!
Podeli vest
Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira na Olimpijske igre.
Imale su devojke šansu da se plasiraju na Olimpijske igre prvi put posle od 1988. godine, ali porazi od Rusije (29:24), potom i od Mađarske (31:23) ugasili su naše nade.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je porazom od Mađarske (31:23) izgubila šansu da se plasira na Olimpijske igre, a posle te utakmice je usledila prava hajka na selektora Ljubomira Obradovića
20.03.2021
20:16
Nakon kraja, kao i obično, isplivao je prljav veš. Dragana Cvijić je udarila po Savezu i selektoru Ljubomiru Obradoviću.
Nova predsednica Saveza Milena Delić u intervjuu za "Sportski žurnal" istakla je da je bila upoznata sa svim problemima na relaciji igračice-trener, ali da nije znala da je ipak toliko strašno.
Igračice su govorile da je atmosfera očajna i da mesecima ne postoji komunikacija sa trenerom, a predsednica RSS ističe da to za nju nije bilo iznenađenje zbog karaktera Obradovića. Na pitanje da li bi ostavila Obradovića na mestu selektora da možete da vratite vreme, Milena je bila jasan:
Foto: ap photo
Igračice Srbije ljute na selektora
- Ne bih. Smenila bih ga sigurno bez razmišljanja. Svesno sam bila sa njima na pripremama, mislila sam da mogu da pomognem, da ga trgnem, ali nije bilo šanse. Nisam želela da više vređa igračice i da viče na njih, pa sam rešila da budem uz ekipu i dok sam ja bila tamo, istina, to nije radio - rekla je Delićeva i istakla da rukometašicama treba selektor poput Tonija Đerone.
- Nakon što sam došla na mesto predsednika Saveza odmah sam se čula sa tri igračice. Rekle su mi da postoji nezadovoljstvo i da nema komunikacije između selektora i rukometašica. Ali, u tom trenutku nije dolazilo u obzir da igračice menjaju selektora. Imala sam u vidu činjenicu da su skoro četiri godine sa njim i da su baš sa njim izborile kvalifikacije za OI. Logično je bilo da se taj ciklus završi Igrama. Činjenica je da smo svi očekivali mnogo više, verovala sam u njih, pogotovo što sam se na pripremama uverila da je dobra atmosfera među reprezentativkama. Ali, uverila sam se i da zaista postoji sukob dva shvatanja rukometa - stare jugoslovenske škole koju je forsirao selektor i modernog načina treniranja i priprema. Trener nije odstupao od svog načina rada i došlo je do nezadovoljstva - rekla je Delićeva za Informer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Pera
pre 5 godina
Jedino pravo rešenje je da momentalno odu svi i igračice i trener i predsednica rss
Nije problem ne odlazak na OI vec igra, pristup igri i umecu savremenog rukometa,odgovornosti Grbu Srbije koju predstavljaju i zato treba sve smeniti i kazniti.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je porazom od Mađarske (31:23) izgubila šansu da se plasira na Olimpijske igre, a posle te utakmice je usledila prava hajka na selektora Ljubomira Obradovića
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Neviđeni skandal dogodio se u srcu Strazbura kada je evroparlamentarac Stiven Nikola Bartulica, poznat po tome što mu smeta sve srpsko, pobesneo je zbog izložbe o Jasenovcu koja je upriličena u Evropskom parlamentu u tom gradu, kao i zbog, verovali ili ne, dolaska delegacije Narodne skupštine Republike Srpske
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
Sa osam godina ostao je bez porodice. Sa puškom u ruci ušao u rat. Sa 10 godina već je bio podoficir. Momčilo Gavrić nije bio simbol, već stvarnost jednog vremena u kome su deca preko noći odrastala.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Bivši mađarski premijer Viktor Orban ponudio je u utorak ostavku na mesto šefa svoje desničarske stranke Fides, a kongres stranke u junu će odlučiti da li će je prihvatiti, rekao je lokalnim medijima poslanik stranke.
Saudijski prestolonaslednik Muhamed bin Salman predsedavao je konsultativnim sastankom Saveta za saradnju zemalja Zaliva (GCC) u Džedi u utorak, preneli su državni mediji, što je prvi sastanak lidera Zaliva uživo otkako su njihove države postale front u ratu sa Iranom pre dva meseca.
Svetska banka u danas objavljenom izveštaju upozorava da će rat na Bliskom istoku izazvati snažan rast cena energenata za 24 odsto u 2026. godini, dok će ukupne cene roba skočiti za više za 16 odsto, što će dodatno podstaći inflaciju i usporiti globalni ekonomski rast.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar