12:00 >> 13:54

SRBIJA JE U FINALU! "Delfini" FANTASTIČNIM preokretom stigli do borbe za ZLATO

reuters

Ostali sportovi

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je posle fenomenalnog preokreta savladala Španiju u polufinalu sa 10:9 (2:0, 2:5, 1:2, 5:2)

"Delfini" će se u borbi za drugo uzastopno olimpijsko zlato sastatoi sa Grčkom koja je savladala Mađarsku u prvom polufinalu.

Početak meča obeležile su vrhunske odbrane obe reprezentacije, a mrežu je prvi uspeo da zatrese Filip Filipović posle nešto više od šest minuta igre. Ubrzo nakon toga je Prlaionović duplirao prednost Srbije, pa je rezultat nakon uvodnih osam minuta bio 2:0 za selekciju Dejana Savića.

U drugoj četvrtini je viđena potpuno drugačija slika. španci su za četiri minuta postigli isto toliko golova i preokrenuli su na 4:2, a seriju "furije" je prekinuo Dušan Mandić. Međutim, usledio je još jedan gol Španaca, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena je Nikola Jakšić smanjio na 5:4.

Treća četvrtina je počela isto kao i prva, neefikasno, a prvi gol je postigao Granados tek u pretposlednjem njenom minutu. Potom je Malarak povisio na 7:4, ali je onda Strahinja Rašović u poslednjem napadu smanjio na 7:5.

Srbija je odlično počela poslednjih osam minuta, pošto je Rašović novim pogotkom doveo "delfine" na gol zaostatka. Ipak, Španci su se potom odvojili na 8:6, ali su onda usledili golovi u režiji Dušana Mandića i Stefana Mitrovića za izjednačenje.

Tahulj je dva minuta pre kraja ponovo doveo "crvenu furiju" u vođstvo, ali je u narednom napadu izjednačenje Srbiji doneo Mandić novim pogotkom. Na kraju, odlučujući gol je pao 26 skeundi pre kraja meča, a mrežu je zatresao Filip Filipović!

Srbija - Španija 10:9 (2:0, 2:5, 1:2, 5:2)

BAZEN: "Tacumi vaterpolo centar"

SUDIJE: Adrijan Aleksandresku (Rumunija), Mišijel Zvart (Novi Zeland)

SRBIJA: B. Mitrović, Mandić 3, Dedović, Ranđelović, Lazić, Pijetlović, Rašović 2, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 1. Selektor: Dejan Savić.

ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz Egana 2, Granados Ortega 1, Sanauha, Toro Domingez, Larumbe Gonfaus, Famera, Fernandez Miranda, Tahulj Kompte 1, Perone Roka 1, Malarak Guel 1, Bustos Sančez 1. Selektor: David Martin Lozano.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Srbija je u finalu Olimpijskih igara!

32. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Srbija vodi 10:9! Filipović! Ostalo je 26 skeundi!

31. minut - GOOOOOOOL! Mandić pogađa za 9:9!

31. minut - GOL! Tahulj daje gol za 9:8.

30. minut - GOOOOOOOOL! Stefan Mitrović donosi izjednačenje 8:8! Ostalo je još 140 sekundi.

28. minut - GOOOOOOOL! Mandić smanjuje na 8:7!

Španski golman u očaju

28. minut - GOL! Španci vode 8:6! Rumunski arbitar Andresku je posle gledanja snimka odlučio da poništi odbranu Mitrovića, jer tvrdi da je naš golman izbacio loptu iz gola!

27. minut - GOOOOOOOL! Srbija smanjuje na 7:6, a strelac je Rašović.

26. minut - Bez golova u prva dva minuta poslednjeg perioda.

Sada Španci pobeđuju u sprintu i imaju prvi napad.

Treća četvrtina

24. minut - GOOOOOOL! Strahinja Rašovič smanjuje na 7:5, a do kraja četvrtine je ostalo četiri sekunde.

23. minut - GOL! Španija vodi 7:4! Malarak je zatresao mrežu.

23. minut - Srbija nije iskoristila napad, a sada Španci imaju igrača više, pa je njihov selektor Lozano zatražio tajm-aut.

23. minut - GOL! Prvi pogodak u drugom poluvremenu bio je delo Granadosa, Španci vode 6:4.

Duško Pijetlović u čudu

21. minut - Nema golova u drugom poluvremenu, a Dejan Savić traži tajm-aut tri minuta i osam sekundi pre kraja trećeg perioda.

20. minut - I dalje bez golova u trećoj deonici. Odbrane su ponovo na znatno višem nivou, kao u prvoj četvrtini.

18. minut - Treća četvrtina, za razliku od prethodne, počela je neefikasno, nema golova posle 120 sekundi.

Srbija konačno brža u sprintu i imaće prvi napad u drugom poluvremenu.

Druga četvrtina

Poluvreme! Posle sjajne uvodne četvrtine "delfina", u drugoj su Španci dominirali bazenom, pa na odmor odlaze sa golom viška.

16. minut - GOOOOOOL! Jakšić smanjuje na 5:4!

16. minut - GOL! Srbija je još jednom imala dva igrača manje, a gol za 5:3 je dao Munariz.

15. minut - Srbija se opet odbranila sa dva igrača manje.

14. minut - GOOOOOOL! Srbija koristi dva igrača više, a Dušan Mandić prekida seriju Španaca - 4:3!

13. minut - GOL! Katastrofalna četvrtina "delfina" se nastavlja. Perone je sada savladao Mitrovića za 4:2.

Detalj sa meča u Tokiju

12. minut - GOL! Španci su u velikoj seriji, Tahulj nam je dao gol.

11. minut - GOL! Bustos Sančez je ostao sam ispred Mitrovića i lagano je poravnao na 2:2.

9. minut - GOL! Munariz smanjuje na 2:1 iz kontranapada.

Kao i u prvoj četvrtini, prvi napad u drugoj imaće Španci.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine, Srbija vodi 2:0!

8. minut - Na kraju četvrtine se Srbija odbranila sa dva igrača manje - fenomenalno!

8. minut - GOOOOOL! Prlainović duplira prednost "delfina".

Srpski vaterpolisti proslavljaju gol

7. minut - GOOOOOL! Srbija vodi 1:0! Filipović početkom sedmog minuta koristi igrača više.

6. minut - Odbrane su i dalje na vrhunskom nivou i nema prostora za napadače.

4. minut - Sjajne odbrane na obe strane, bez golova posle prvih 240 sekundi igre.

2. minut - Španci dva puta, a naši vaterpolisti jednom nisu uspeli da iskoriste igrača više - i dalje nema golova.

Brže su do lopte doplivali Španci i imaju prvi napad.