08:30 >> 10:35

SRBIJA JE OLIMPIJSKI ŠAMPION! "Delfini" potopili Grke i odbranili ZLATO!

Reuters

Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije su u Tokiju odbranili zlatnu medalju iz Rio De Žaneira i ostali na olimpijskom tronu

Srbija je u finalu Olimpijskih igara pobedila Grčku rezultatom 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1).

"Delfini" su tako ponovili uspeh od pre pet godina kada su po prvi put osvojili zlatnu olimpijsku medalju.

Prva četvrtina meča je bila nezapamćeno efikasna, pošto je tokom uvodnih osam mninuta finala palo čak devet golova. Srećom, mnogo više su ih postigli reprezentativci Srbije, šest, naspram tri pogotka Grka.

Ipak, u drugoj deonici su Grci napravili seriju 3:0, kojom su uspeli da poravnaju na 7:7, ali je Andrija Prlainović četiri sekunde pre odlaska na odmor vratio prednost "delfinima".

Sredinom trećeg perioda su reprezentativci Grčke ponovo uspeli da izjednače, ovog puta na 9:9, ali je ponovo Prlainović doveo Srbiju u vođstvo od 10:9, što je bio rezultat uoči poslednjih osam minuta.

Na startu četvrte četvrtine je Skumpakis poravnao na 10:10, ali su od tog trenutka u bazenu postojali samo "delfini" koji su golovima Prlainovića, Jakšića i Mandića obezbedili novo zlato.

"Delfini"

Po tri gola u velikom finalu su postigli Prlainović, Mandić i Jakšić, dok su po dva puta mrežu Grka tresli Filipović i Pijetlović.

Na drugoj strani su po dva gola dali Skumpakis, Funtulis i Vlahopulos.

Srbija - Grčka 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1)

BAZEN: "Tacumi vaterpolo centar"

SUDIJE: Majkl Goldenberg (SAD), Ćevi Buk (Španija)

SRBIJA: B. Mitrović, Mandić 3, Dedović, Ranđelović, Lazić, Pijetlović 2, Rašović, Aleksić, Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović 3, S. Mitrović. Selektor: Dejan Savić.

GRČKA: Zerdevas, Genidunijas, Skumpakis 2, Kapocis, Funtulis 2, Papanastasiu 1, Dervisis, Argiropulos, Murikis 1, Kolomvos 1, Kjuvecis 1, Vlahopulos 2. Selektor: Teodoros Vlahos.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Srbija je olimpijski šampion! "Delfini" su pobedili Grke sa 13:10!

Poslednji minut, Srbija ima tri gola prednosti!

31. minut - Grci su zatražili tajm-aut.

30. minut - Nema gola već neko vreme, ostalo je još 120 sekundi!

28. minut - GOOOOOOOOOL! Mandić trese mrežu za 13:10! Ostalo je još četiri minuta i osam sekundi do kraja.

Slavi klupa "delfina"

27. minut - GOOOOOOOOL! Srbija vodi 12:10, strelac je Jakšić.

26. minut - GOOOOOOOL! Prlainović realizuje peterac za 11:10.

25. minut - GOL! Skumpakis je ugurao loptu u gol za 10:10.

I u poslednjoj četvrtini Grci prvi stižu do lopte i imaju napad na startu.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine, Srbija ima gol prednosti uoči poslednjih osam minuta.

23. minut - GOOOOOOOOL! Prlainović vraća prednost Srbiji! "Delfini" vode 10:9.

Andrija Prlainović slavi pogodak

21. minut - Stativa! Pijetlović nije uspeo da pogodi iz dobre pozicije.

21. minut - GOL! Grci preko Funtulisa dolaze do izjednačenja - 9:9.

21. minut - Selektor Grčke Todoros Vlahos traži tajm-aut, pošto njegovi izabranici imaju igrača više.

20. minut - Prečka! Rašović je šutirao iz ugla, ali je pogodio samo okvir gola.

19. minut - GOL! Murikis smanjuje prednost Srbije na 9:8.

19. minut - GOOOOOOOL! Mandić vodi "delfine" na +2, rezultat je 9:7!

18. minut - Bez gola u prva dva minuta drugog poluvremena.

Velika borba u Tokiju

Grci ponovo brži u sprintu za loptu.

Druga četvrtina

Poluvreme! Posle prve dve četvrtine, rezultat je 8:7.

16. minut - GOOOOOOOL! Prlainović pogađa za 8:7 četiri sekunde pre kraja poluvremena.

14. minut - Slabiji napadi obe reprezentacije u ovim trenucima, pa nema golova.

12. minut - Dejan Savić je zatražio tajm-aut.

12. minut - GOL! Papanastasiu donosi izjednačenje Grcima.

Grci slave gol

12. minut - GOL! Grci su prišli na gol zaostatka (7:6), a strelac je Kjuvecis.

11. minut - GOL! Vlahopulos daje gol za 7:5.

10. minut - Neverovatna situacija u ovom finalu. Čak četiri vezana napada nije bilo gola.

9. minut - GOOOOOOL! Dušan Mandić vraća tri gola prednosti "delfinima". Rezultat je 7:4.

9. minut - GOL! Funtulis daje gol kojim Grci smanjuju na 6:4.

Ovog puta Grci brži u sprintu.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Srbija vodi 6:3 posle uvodne deonice.

7. minut - GOOOOOOOOOOL! Nikola Jakšić pogađa za 6:3!

6. minut - GOL! Grci smanjuju prednost Srbije na 5:3, tačnije, to čini Vlahopulos.

6. minut - GOOOOOOOOOOOL! Srbija ne staje! Pijetlović trese mrežu Grka za 5:2.

Pijetlović slavi pogodak

5. minut - GOOOOOOOOOL! Srbija vodi 4:2! Filipović je realizovao peterac!

4. minut - GOOOOOOOOL! Jakšić je strelac! Srbija sada vodi 3:2!

4. minut - Neverovatna vaterpolo pravila. Upisan je gol Kolomvosu, a onda je poništen pogodak Rašovića koji je pao posle sporne situacije, pa je rezultat 2:2.

4. minut - Sudije su prekinule igru kako bi pogledale VAR zbog prethodnog šuta Grka ka golu Mitrovića.

4. minut - GOOOOOOOOOL! Rašović trese mrežu Grka.

3. minut - GOOOOOOOOL! Filipović donosi preokret, Srbija vodi 2:1.

Filip Filipović

2. minut - GOOOOOOOOL! Duško Pijetlović koristi igrača više, 1:1.

1. minut - GOL! Skumpakis daje gol za Grke koji vode 1:0.

Prvi napad ima Srbija koja je bila brža u plivanju za loptu.

Utakmica je počela!

9.25 - U ovom trenutku se intoniraju državne himne Srbije i Grčke u "Tacumi vaterpolo centru".

9.20 - Dok čekamo početak, pogledajte rezultate poslednjih 14 međusobnih utakmica Srbije i Grčke.

Poslednji međusobni rezultati Srbije i Grčke

9.05 - Nervoza i pozitivna trema su sve veće, a do početka finala je ostalo još 25 minuta.

8.45 - Kapiten ove odlazeće generacije "delfina" Filip Filipović je kratko, ali jasno najavio današnje finale.

Još jedna utakmica, to je utakmica svih utakmica - rekao je Filipović.

8.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Srbija - Grčka.