• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

08.09.2021

17:33

KAPITENKA REKLA KRAJ! Srbija nastavlja bez KATARINE KRPEŽ ŠLEZAK!

Ostali sportovi

KAPITENKA REKLA KRAJ! Srbija nastavlja bez KATARINE KRPEŽ ŠLEZAK!

Podeli vest

Rukometašica Srbije Katarina Krpež Šlezak povukla se iz reprezentacije

Napokon je rukomet u Srbiji posle dugo vremena stao sa obe noge na zemlju, a dolasci inostranih trenera na klupu muške i ženske reprezentacije rasterao je sive oblake iznad nacionalnih timova. 

Toni Đerona sa muškarcima pravi čuda, a žensku ekipu je pre nekoliko meseci preuzeo Uroš Bregar. Slovenac je na prva dva meča uspeo da izbori odlazak na Svetsko prvenstvo, ali će u Španiji biti lišen pomoći kapitena ekipe. 

Katarina Krpež Šlezak je već godinama lider tima, kapiten i neko ko je uvek bio na raspolaganju selektoru, ali je nakon decenije u dresu reprezentacije rekla - kraj! 

Foto: AP/Photo

- Posle dugog razmišljanja odlučila sam da završim moju reprezentativnu karijeru. Teška srca sam odlučila da je kraj. Glavni razlozi su moje zdravlje i porodica. Vreme brzo prolazi, želim više da se posvetim ćerkici. Zato smatram da je pravi trenutak da neke mlađe devojke dobiju šansu. Sigurna sam da će željom i energijom doneti mnogo u budućnosti - napisala je ona na društvenim mrežama. 

Tokom godina je Katarina Krpež Šlezak nastupala na skoro svim takmičenjima u dresu reprezentacije, 2013. godine osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu, iste godine zlato na Mediteranskim igrama. Prošle godine se vratila u reprezentaciju nakon porođaja, ali je više nećemo gledati kako šparta uz desnu aut-liniju. 

- Bila mi je čast i zadovoljstvo svih ovih godina da igram za svoju zemlju. Srećna sam što sam imala priliku da igram sa divnim devojkama, mnogo toga smo prošle zajedno, mnogo lepih trenutaka će mi ostati u sećanju. Srećna sam jer sam imala priliku da upoznam prijatelje za ceo život. Iako neću više igrati za reprezentaciju, uvek ću biti verni navijač - jasna je rukošemeašica Krima. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene
Politika

Savet za monitoring: Krivična prijava protiv Nenadića zbog amnestije Borisa Tadića, prilikom prodaje NIS-a ispod cene

Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.

06.12.2025

13:32

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set