• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

22.10.2021

12:15

DERBI KOLA! Vaterpolisti Novog Beograda dočekuju Zvezdu!

Starsportphoto

Ostali sportovi

DERBI KOLA! Vaterpolisti Novog Beograda dočekuju Zvezdu!

Podeli vest

Vaterpolisti Novog Beograda i Crvene zvezde odigraće u subotu derbi meč četvrtog kola Superlige Srbije


Duel ekipa koje će ove sezone igrati u Ligi šampiona igra se sutra od 19.45 sati na bazenu "11. april" na Novom Beogradu.

Izabranici Vladimira Vujasinovića furiozno su startovali u domaćem šampionatu i u uvodna tri kola postigli su 73 gola, a crveno-beli u ovaj duel ulaze posle plasmana u elitno evropsko takmičenje kroz plej-of kvalifikacija u kojima su bili bolji od italijanske Savone.

- Crvena zvezda ima vrhunsku ekipu ove sezone. To su i potvrdili plasmanom u Ligu šampiona, na čemu im iskreno čestitam, ali mi imamo naš cilj, a to je pobeda - rekao je Nikola Jakšić vaterpolista Novog Beograda.


Trofejni reprezentativac kaže da će utakmica opravdati epitet derbija.

- Očekuje nas veoma teška utakmica, međusobno se dobro poznajemo i sigurno neće biti lako. Ali, ova ekipa Novog Beograda je pravljena da pobeđuje i mi smo silno motivisani da nastavimo trijumfalni niz. Imamo zaista visoke ambicije ove takmičarske godine i naša želja je da bez obzira ko nam je protivnik idemo na pobedu -  kaže Jakšić.

Prethodni duel vaterpolista Novog Beograda na bazenu “11. april” protiv kragujevačkog Radničkog osim velike efikasnosti i 32 postignuta gola na obe strane, obeležio je i vrhunski ambijent i pune tribine.

Foto: Starsportphoto

 



- Oseća se da naš klupski vaterpolo pobuđuje mnogo veću pažnju i izuzetno nam je drago zbog toga. Vlada veliko interesovanje i baš smo u klubu mi igrači međusobno komentarisali Koliko nam znači što su trebine pune i Koliko je lepo igrati u takvoj atmosferi. Nadam se da će publika nastaviti da dolaze na utakmice u ovom broju, a mi možemo da im obećeamo vrhunski vaterpolo - zaključio je Jakšić.

U ostalim mečevima četvrtog kola Partizan danas igra protiv Zemuna (19 sati), dok se u subotu sastaju još Vojvodina - Proleter (18), Nais - Valis (19) i Radnički - Šabac (19).

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"
Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"

Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.

07.12.2025

18:04

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set