• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Beta

08.12.2021

22:06

MAKS ILI LUIS? Legenda F1 zna ko je apsolutni favorit pred veliko finale

Tanjug

Ostali sportovi

MAKS ILI LUIS? Legenda F1 zna ko je apsolutni favorit pred veliko finale

Podeli vest

Bivši prvi čovek Formule 1 Berni Eklston rekao je da iskustvo čini Luisa Hamiltona favoritom za osvajanje šampionske titule, uoči poslednje sezonske trke u Abu Dabiju

- Iskustvo, koje je stekao poslednjih godina, kada je Mercedes bio dominantan omogućilo mu je da ima jači karakter od glavnog konkurenta Maksa Ferštapena, kojem je ovo prva sezona u kojoj ima bolid sposoban da redovno pobeđuje - rekao je 91-godišnji Britanac za AFP.

Ferštapen, vozač Red Bula i Hamilton trku pre kraja šampionata imaju po 369,5 bodova, ali je Holanđanin vodeći zbog jedne pobede više u odnosu na Hamiltona.

- To je dobro za sport. Poslednjih godina ljudi su znali unapred ko će pobediti, ali ova sezona je neverovatna - dodao je on.

Foto: Reuters

Berni Eklston

Eklston je ocenio da se Ferštapen suočava i sa "psihološkim igrama" Mercedesa.

Hamilton je do sada osvojio sedam titula u Formuli 1, a ukoliko osvoji novu titulu postaće najuspešniji vozač u istoriji šampionata, ispred nemačkog vozača Mihaela Šumahera.

Eklston je istakao da to neće promeniti Hamiltonovo mesto u najboljih pet vozača, prema njegovom mišljenju, kao i da će najbolji ostati francuski vozač Alan Prost (šampion - 1985, 1986, 1989. i 1993. godine).

- On je bolidom upravljao sam bez ikakve pomoći, za razliku od sadašnjih vozača, koji dobijaju uputstva preko radija. Takođe on je uvek imao veoma jake protivnike - rekao je Eklston, koji je na drugo mesto najboljih svih vremena stavio Argentinca Huana Manuela Fanđa (šampion - 1951, 1954, 1955, 1956. i 1957. godine).

Poslednja trka u aktuelnom šampionatu Formule 1 vozi se u Abu Dabiju, u nedelju.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)
Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.

05.02.2026

18:36

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set