15.01.2022

19:35 >> 22:12

SRBIJA PALA U SEGEDINU! Hrvati prejaki za hrabre "orlove"

Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske sa 23:20 (11:9) u drugom kolu Evropskog prvenstva

Utakmicu je mnogo bolje otvorila selekcija Hrvatske koja je povela sa 3:0. Međutim, dobrom i mirnom igrom je Srbija uspela da se vrati i da preokrene na 7:6.

Do kraja prvog poluvremena se igralo "gol za gol", a onda su Hrvati tri puta zatresli mrežu i na odmor otišli sa vođstvom od 11:9.

Na startu drugog dela je Srbija održavala priključak, a od trenutka kada su se "kauboji" po prvi put odlepili na tri gola prednosti, više nije bilo povratka za "orlove". Naša reprezentacija je najviše uspevala da priđe na 'minus dva', ali ni tada nije uspevala da ozbiljno zapreti.

Do kraja su se Hrvati odlepili i na pet golova prednosti, a Srbija je samo uspela da ublaži poraz sa dva pogotka u poslednjem minutu.

Hrvate su do pobede predvodili imenjaci Ivan Čupić i Martinović sa po šest golova, a u reprezentaciji Srbije je sa pet prednjačio Bogdan Radivojević.

Hrvatska - Srbija 23:20 (11:9)

DVORANA: "Pik Arena" (Segedin, Mađarska)

SUDIJE: Robert Šulce, Tobijas Tonis (Nemačka)

HRVATSKA: Pešić, Šunjić, Marić, Gadža, Ivić, Čupić, Musa, Mamić, Cindrić, Grahovac, Lučin, Jaganjac, Ravnić. Martinović, Šipić, Glavaš, Srna, Jelinić. Selektor: Hrvoje Horvat.

SRBIJA: Bomaštar, Cupara, Ivanišević, Vorkapić, Borzaš, Sretenović, Đukić, Pešić, Radivojević, Pešmalbek, Ilić, Kukić, Sotić, Marsenić, Orbović, Radović, Milosavljević, Mitić. Selektor: Toni Đerona.

Tok meča

Kraj! Hrvatska je pobedila 23:20!

60. minut - Kukić smanjuje na 23:19.

59. minut - Šunjić daje gol sa gola na gol za 23:18.

59. minut - Čupić pogađa za 22:18.

58. minut - Po jedan gol na obe strane, Hrvatska vodi 21:18.

55. minut - Radivojević precizan sa sedam metara za 20:17. Imamo igrača više.

54. minut - Hrvati opet na 'plus četiri' - 20:16.

53. minut - Orbović trese mrežu, Srbija prilazi na 19:16.

50. minut - Čupić daje gol za 19:15.

47. minut - Novi gol Lučina, Hrvati vode 18:15.

46. minut - Sjajn gol Kukića, Srbija opet na dva gola minusa - 17:15. Horvat zove tajm-aut.

44. minut - Lučin na jednoj, ali Kukić na drugoj strani tresu mreže. Rezultat je 17:!4 za Hrvatsku.

43. minut - Srbija ima igrača više.

43. minut - Čupić iz kontre vraća Hrvatima tri gola prednosti - 16:13.

42. minut - Pešmalbek daje gol sa igračem manje. Hrvatska vodi 15:13.

42. minut - Martinović iz sedmerca daje gol za 15:12.

41. minut - Hrvati imaju igrača više.

41. minut - Đukić iz sedmerca daje gol i vraća Srbiju na dva gola minusa. Hrvatska vodi 14:12.

39. minut - Čupić daje gol, Hrvati po prvi put ima tri gola viška 14:11.

38. minut - Martinović vraća Hrvatima dva gola prednosti - 13:11.

35. minut - Đukić vraća Srbiju na -1. Hrvati vode 12:11.

34. minut - Martinović daje gol za 12:10, a Lučin ide dva minunta napolje.

34. minut - Borzaš daje gol i Srbija prilazi na 11:10.

33. minut - Bez golova u prva tri minuta nastavka.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme! Hrvati imaju dva gola prendosti.

30. minut - Novi gol Cindrića, Hrvati vode 11:9.

29. minut - Hrvati iz kontre preokreću rezultat preko Lučina - 10:9.

28. minut - Novi gol Cindrića, Hrvati su poravnali na 9:9.

27. minut - Kukić daje gol, Srbija opet vodi. Rezultat je 9:8.

26. minut - Tajm-aut traži Toni Đerona.

23. minut - Radivojević donosi izjednačenje Srbiji - 8:8.

22. minut - Cindrić vraća Hrvatsku u prednost 8:7.

21. minut - Vladimir Cupara je odbranio sedmerac!

19. minut - Jaganjac izjednačuje rezultat - 7:7.

18. minut - Marsenić donosi prvo vođstvo Srbiji - 7:6.

17. minut - Radivojević iz sedmerca donosi izjednačenje Srbiji - 6:6. "Orlovi" imaju igrača više opet.

15. minut - Borzaš vraća Srbiju na gol zaostatka 6:5.

15. minut - Lučin daje gol za prednost Hrvata od 6:4.

14. minut - Orbović smanjuje na 5:4, a Srbija opet ima dva igrača više.

13. minut - Hrvati opet imaju dva gola prednosti - 5:3.

11. minut - Radivojević daje gol za 4:3.

11. minut - Srbija sada ima igrača više u naredna dva minuta.

9. minut - Jaganjac povećava prednost Hrvatske na 4:2.

8. minut - Radivojević smanjuje na 3:2 posle uspešnog "cepelina".

6. minut - Marsenić daje prvi gol za Srbiju večeras. Hrvati vode 3:1.

5. minut - 3:0 za Hrvate! Martinović je strelac.

4. minut - Čupić još jednom trese mrežu, Hrvati vode 2:0.

3. minut - Hrvatska vodi 1:0! Čupić je strelac.

2. minut - Još dva edan igrač Srbije isključen na dva minuta, u pitanju je Uroš Borzaš.

2. minut - Srbija će u naredna dva minuta igrati sa igračem manje.