Odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu na otvaranju ovogodišnje Lige nacija, pošto je u prvom meču B grupe na turniru u Otavi savladala Bugarsku sa 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:22)
Srpski odbojakši su u prvom meču B grupe na turniru u Otavi savladali Bugarsku sa 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:22).
Prvi put da Srbija igra u ovom sastavu, podmlađenom, pa je trijumf na startu izuzetno bitan zbog samopouzdanja u nastavku takmičenja.
Posle slabijeg početka i izgubljenog prvog seta, izabranici selektora Igora Kolakovića uspeli su da pronađu pravi ritam i upišu pobedu na startu, važnu zbog činjenice da je ekipa podmlađena, sa petoricom debitanata.
Foto: beta
Briljirao je Kujundžić sa 13 poena u napadu, a još pet izborio je maestralnim izvođenjem početnog udarca. Dušan Petković je dodao 11 poena, Nemanja Mašulović osam, dok je Nedeljković uz tri bloka imao i šest uspešnih napada.
Bugari su u svojim redovima imali raspoložene Radoslava Parapunova sa 14 poena, šampiona Srbije sa Vojvodinom, kao i Aleksandra Nikolova sa 13.
Foto: beta
Orlove u narednim danima čekaju mečevi protiv Francuske, Argentine i Nemačke. Naredni meč Srbija igra u četvrtak od 22.30 sati protiv Francuske.
- Prvi set je bio sa mnogo grešaka, ali rekao sam da nema veze, neka nas "peglaju" deset razlike, sve loše smo izbacili u prvom setu, i pobedićemo. To se desilo, a iskustvo pređašnjih utakmica u karijeri pokazalo mi je da uglavnom tako i bude. Srećan sam što smo pobedili ovako tešku prvu utakmicu na turniru, imamo mnogo neiskusnih igrača koji prvi put igraju - rekao je za Sportklub Nikola Jovović.
Na Finalnom turniru će igrati osam reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala. Finalni turnir u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 20. do 24. jula u Bolonji, u Italiji.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Ankari selekciju Holandije 27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13 u četvrtom meču grupe B prvog vikenda nove sezone u Ligi nacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Ankari selekciju Holandije 27:25, 25:16, 17:25, 22:25, 15:13 u četvrtom meču grupe B prvog vikenda nove sezone u Ligi nacija.
Potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović dao je intervju za "Autonomiju", portal Dinka Gruhonjića, u kom je najstrašnije lagao o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića samitu "EU - Zapadni Balkan" u Tivtu.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
Predsednik SRS-a prof. dr Vojislav Šešelj izneo je oštre kritike na račun najavljene studentske liste, tvrdeći da ona neće predstavljati studente, već političke aktere koji, prema njegovim rečima, žele da se domognu vlasti.
Novi užas u režiji blokadera dogodio se u srcu Frankfurta u Nemačkoj, gde su siledžije na tribini u organizaciji blokaderskog Proglasa, na čijem su čelu Dragan Bjelogrlić, Zoran Kesić, Svetlana Ceca Bojković, Miodrag Majić i njima bliska ekipa, pokušali da bukvalno raščerupaju jednog novinara.
Koalicija između Novog DSS Miloša Jovanovića i pokreta "Mi, Snaga naroda", o kojoj se na desnom polu političkoj spektra šuškalo danima unazad, raspala se i pre nego što je ozvaničena.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
NATO pokreće vežbu vazduhoplovnih snaga "Ramštajn zastava 2026" (Ramstein Flag 2026), koja će se, između ostalog, održati u zemljama koje se graniče sa Rusijom, prenosi agencija RIA Novosti.
Ptice koje žive blizu linija ukrajinskog fronta počele su da grade gnezda koristeći optičke kablove sa dronova, piše Oleg Malčenko, viši istraživač u Institutu za arheografiju koji je trenutno na frontu.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar