18:30

OLIMPIJSKI ŠAMPION POTOPIO AMERE! Rašović je BLAGO Delfina! Srbija GRABI ka ČETVRTFINALU!

Tanjug

Ostali sportovi

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Svetskom prvenstvu u Budimpešti protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država 17:13 (5:5, 3:2, 3:3, 6:3)

Srbija je bolje otvorila utakmicu. Posle početnog vođstva Amerikanaca golom Stivensona, Delfini su preko dvostrukih strelaca Mandića i Rašovića, otišla na dva pogotka viška (5:3).

Uspeli su Ameri, ipak, da do kraja uvodnog perioda stignu do izjednačenja, vezanim golovima Daubea i Irvinga u drugi kvartal uđu nerešenim rezultatom - 5:5.

U drugoj četvrtini, Amerikanci su krenuli silovito i to im se isplatilo, pošto su posle gola Vica za 6:5, preokrenuli preko raspoloženih Kejs Duda i Haloka (6:7).

Ipak, do kraja prvog poluvremena, srpski vaterpolisti su "zategli" odbranu i posle žestokog tajm-auta selektora Savića, uspeli da vežu dva gola i na veliki odmor odu sa vođstvom od 8:7.

Sledećih osam minuta pripalo je našoj reprezentaciji, koja je serijom 3:0, posle izjednačenja Amerikanaca (8:8), stigla do 11:8 i prvi put pogotkom debitanta Gavrila Subotića stigla do tri gola prednosti u 21. minutu.

SRBIJA - SAD 17:13 (5:5, 3:2, 3:3, 6:3)

SRBIJA: Mitrović, Dobožanov, Mandić 4, Subotić 2, Ranđelović, Vico 2, V. Rašović, Lukić 3, Jakšić, Radulović 2, Drašović 1, S. Rašović 3.

SAD: Holand, Vejnber, Kejs Dud 1, Vavić, Gravel, Daube 1, Erhart 1, Halok 3, Vudhed, Boven 4, Stivenson 2, Farmer, Irving 1.

Međutim, ponovo su Jenkiji dvaput uzastopno bili precizni, pa su iskoristili opuštanje u odbrani srpske selekcije i preko Bovena i Erharda u poslednjih osam minuta ušli sa golom zaostatka - 11:10.

Poslednji kvartal pripao je Delfinima, koji su sačuvali visoko vođstvo, rutinski priveli meč kraju i upisali najvažniji trijumf na startu D grupe, protiv direktnog rivala u borbi za prvo mesto koje vodi direktno u četvrtfinale.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri gola dok je Nikola Lukić postigao tri, kao i Strahinja Rašović.

Na drugoj strani prednjačio je Aleks Boven sa četiri gola.

Srbija će u drugom kolu igrati protiv Australije u četvrtak (18), dok je u poslednjoj rundi rival Kazahstan. Taj meč je na programu u subotu (18).

I na ovom velikom takmičenju podrška podmlađenoj reprezentaciji je UNIQA - zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije.

Standings provided by SofaScore LiveScore

TOK MEČA.

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - GOOOOL! Vico je strelac 17:13, Srbija je pobedila Sjedinjene Američke Države na startu Svetskog šampionata!!!!

31. minut - Boven je dobio treće isključenje, za njega je meč završen. Nismo, nažalost, iskoristili brojčanu prednost u bazenu.

31. minut - Isključenje Nikole Jakšića. Toooooooooooo, odbranili smo se!!!!! Sjajna odbrana Mitrovića.

30. minut - DUŠAAAAAAAAAAAN MAAAAAAAANDIIIIIĆ!!!!! Kada je najpotrebnije, efektno je lobovao golmana Amera u kontri - 16:13!!!

30. minut - Nismo iskoristili igrača više, odbranio se protivnik Srbije.

29. minut - Ponovo je precizan Boven, silovito i neodbranjivo 15:13.

29. minut - GOOOOOOOOOL!!! Gavril Subotić je sada pogodio za 15:12, držimo tri gola prednosti!!!

28. minut - Smanjuje Halok novim golom na utakmici 14:12.

28. minut - GOOOOOOOOOOL!!! Marko Radulović postiže gol za Srbiju 14:11!!!!

28. minut - Faul u napadu Amerikanaca, lopta je za naše igrače.

27. minut - Koriste Amerikanci igrača više i smanjuju na 13:11, preko Vilijama Duda.

26. minut - NOVI GOL ZA SRBIJU!!!! Ukrali smo loptu rivalu i ponovo je Nikola Lukić strelac u kontri, silovitim šutem donosi 13:10!!!

25. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nikola Lukić je strelac, Srbija vodi 12:10!!!

25. minut - Počeo je poslednji kvartal, sada su Ameri bili brži u isplivavanju za loptu.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Srbija - SAD 11:10.

24. minut - Gol za Amerikance postiže Džejms Erhart 11:10.

24. minut - Nismo iskoristili šansu, sviran nam je prekršaj u napadu.

23. minut - Boven pogađa za Amerikance 11:9.

23. minut - Šteta, Lazić je napravio faul u napadu.

22. minut - Nismo iskoristili igrača više, Lazić je pogodio prečku.

21. minut - GOOOOOOOOOOL!!!! Gavril Subotić, igrač Zvezde, postiže prvi svoj gol na debitantskom učešću na Svetskom prvenstvu. Imamo prvi put tri gola više 11:8!!! Tajm-aut za Udovičića.

20. minut - DUŠAAAAAAAAAAAN SILNIIIIIIIIIIII!!!!! Hladnokrvno postiže njegov treći gol, a deseti za Delfine koji posle dužeg vremena ponovo imaju dva gola više 10:8.

20. minut - Peterac za Srbiju iznudio je Marko Radulović. Izvešće ga Mandić.

19. minut - Jakšić je promašio zicer sa centarske pozicije. Šteta, ipak, Palmer je napravio faul u napadu.

18. minut - Ranđelović je zaradio drugo isključenje, ali smo se odbranili.

18. minut - GOOOOOOOOOOOOL!!! Nikola Lukić je strelac, prvi njegov gol na SP. Proradio je tandem Kragujevčana Radulović-Lukić, što je donelo efikasnost u napadu 9:8 za Srbiju!!!

17. minut - Ben Stivenson pogađa na startu drugog poluvremena 8:8.

17. minut - Počela je treća četvrtina. Na isplivavanju su bili brži Amerikanci.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Srbija vodi protiv SAD-a rezultatom 8:7.

16. minut - GOOOOOOOOOOOOOL!!! Debitantski pogodak za igrača Radničkog Marka Radulovića, Srbija vodi 8:7!!!

15. minut - Istekao je napad Delfinima, lopta je za Amerikance, ali Bovenov šut brani Mitrović. U nastavku akcije udarac Bena Haloka je bio neprecizan.

14. minut - Dobro se snašao Ranđelović u defanzivi, odbranili smo se.

14. minut - GOOOOOOOOOL!!! Strahinja Rašović je preuzeo odgovornost i pogodio za 7:7!

13. minut - Ponovo su se odbranili Amerikanci, ali je lopta i dalje za nas.

12. minut - Imali su Amerikanci igrača više, ali je Mitrović odlično intervenisao, toliko da lopta okrzne stativu. Dosta sreće za Savićeve izabranike.

11. minut - Pogađa Ben Halok, as Pro Reka je pored Rašovića bio precizan šraubom i preokret u korist SAD-a koje vode 7:6. Tajm-autom reaguje Dejan Savić.

11. minut - Sreća za Delfine, Amerikanci su pogodili prečku, dok na drugoj strani šut Strahinje Rašovića brani golman našeg rivala.

10. minut - Posle solo prodora, Vilijam Kejsdob je pobegao Raduloviću i izjednačio na 6:6.

9. minut - GOOOOOOOOOL!!! Nemanja Vico pogađa sa centarske pozicije, njegov prvi gol, vredan vođstva 6:5.

9. minut - Na početku druge četvrtine, Srbija je brže isplivala.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, koja je završena bez pobednika 5:5.

8. minut - Udovičićeva četa koristi promašaje Srbije i sa dva brza gola Ameri dolaze do izjednačenja, sada je pogodio Irving - 5:5.

7. minut - Smanjuju Amerikanci preko Daubea 5:4.

7. minut - GOOOOOOOOOOOOOL!!! Strahinja Rašović je ponovo strelac, idemo na dva gola prednosti 5:3!!!!!

6. minut - Odbranili smo se sa igračem manje, nova sjajna odbrana Branislava Mitrovića.

5. minut - Prvi promašaj Bovena, tačnije sjajna odbrana Mitrovića, imali smo šansu za dva gola više, međutim, nismo uspeli.

4. minut - Mandiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiić!!! Srbija vodi 4:3, silovit šut Dušana za fenomenalan gol!!!

4. minut - Ponovo je Aleks Boven strelac i donosi brzo izjednačenje Amerikancima 3:3. Dva od tri gola Jenkijia su njegova.

3. minut - GOOOOOOOOOOOOOL Dušan Mandić donosi prvo vođstvo Srbiji od 3:2, njegov prvi pogodak na utakmici!!!

3. minut - Sjajan Mitrović ispred mreže, imamo šansu da povedemo.

3. minut - GOOOOOOOOL!!! Radomir Drašović je ovog puta strelac, ponovo smo iskoristili čoveka više u bazenu - 2:2.

2. minut - Aleksander Boven, vaterpolista Partizana donosi novo vođstvo Amerima 2:1.

2. minut - GOOOOOOOOOOOOOL!!! Strahinja Rašović je strelac - 1:1! Prethodno je Nemanja Vico je u kontri promašio, ali izborio igrača više, posle koga smo izjednačili.

1. minut - Vode SAD 1:0, strelac je Bendžamin Stivenson!

1. minut - Utakmica je počela!

19:25 - U toku je intoniranje himni.

19:23 - U okviru naše D grupe, Australija je ubedljivo savladala Kazahstan sa 10:4.

19:20 - Utakmica počinje za desetak minuta.

18:57 - Sa 12 medalja, izabranici Dejana Savića su najuspešnija selekcija na svetskim šampionatima. Srbija ima osvojenih po pet zlatnih i bronzanih, uz dva srebra na planeti.

Potom slede Mađari sa 11 odličja, ali samo tri zlata i čak sedam srebrnih medalja, uz jednu bronzu osvojenu sada već daleke 1991. godine u Pertu.

Ipak, kada se gledaju zlatne medalje, Italijani su na drugom mestu sa četiri najsjajnija odličja, međutim, sa samo dva srebra i jednom bronzom, te sa ukupno sedam medalja dele treće mesto sa Hrvatskom i Španijom, koje su takođe sakupile isti broj odličja.

18:51 - Srbija na svetsko zlato čeka sedam godina, pošto se poslednji put na tronu našla 2015. kada je u Kazanju savladala selekciju Hrvatske sa 11:4 i osvojila najsjajnije odličje.

18:49 - Delfini su u prethodnih 15 međusobnih duela sa Amerikancima, zabeležili maksimalan učinak.

Poslednji put trijumfovali su na Svetskom prvenstvu 2018. godine ubedljivim rezultatom 14:8.

dosadašnji rezultati Srbije i SAD-a

18:41 - Podsetimo se šta je selektor Srbije Dejan Savić kazao pred start takmičenja u Budimpešti:

- Prva utakmica je najteža, a posle protiv Kazahstana i Australije, koji su autsajderi u grupi, treba da tražimo prolaz dalje. Voleo bih da navedem SAD prvi put kao favorita za medalju. Oni su pokazali i na Olimpijskim igrama, gde su bili ujedno i najmlađi tim, ogroman napredak. U ovom slučaju nije da samo gledaju da učestvuju na Olimpijskim igrama, ova generacija će ostati na okupu u kontinuitetu jer znaju da su Olimpijske igre 2028. u Los Anđelesu i zato imaju velike planove. Uz izuzetnog trenera i stručni štab imaju potencijal za medalje u narednom periodu - rekao je Savić.

Selektor veruje da se smena generacija neće osetiti i da se neće bitnije odraziti na rezultate.

- Razmišljali smo na vreme o smeni generacija. Ona je prošla bezbolno. Mnogi od sadašnjih igrača su već nastupali na velikim takmičenjima, tako da nisu bez iskustva. Hrvatska je uz nas pretrpela najviše promena. Španija najmanje, a Grčka je na mnogo većem nivou nego na Olimpijskim igrama. Konkurencija će na ovom Svetskom prvenstvu biti veoma oštra, bez obzira na to što će nivo vaterpola biti niži neko prethodnih godina. To je sasvim normalna stvar, nivo se diže do Olimpijskih igara - ocenio je Dejan Savić.

Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Srbija - SAD.

Osvojili su najviše glasova: Dunav osiguranje dobitnik priznanja "Moj izbor" za 2024. godinu

Prema glasovima potrošača Srbije, u konkurenciji 1.000 domaćih proizvoda i brendova, Kompaniji „Dunav osiguranje“ dodeljeno je priznanje „Moj izbor“ u kategoriji „Osiguravajuća društva“. Priznanje „Moj izbor“, koje se dodeljuje brendovima iz Srbije kojima se najviše veruje, već 14 godina u okviru kampanje „Najbolje u Srbiji“ organizuje Udruženje potrošača „Moja Srbija“, uz podršku Centra potrošača Srbije i Grada Beograda.

28.03.2024

16:02

Zelenski postao meta Rusije? Sledi osveta Moskve za teroristički napad! (VIDEO)

Šefovi Službe bezbednosti, Glavne obaveštajne uprave Ukrajine i predsednik Volodimir Zelenski biće eliminisani raketnim udarima, avionima ili specijalnim snagama Oružanih snaga Rusije. Prema navodima, doneta je odluka da se eliminiše jedan broj vojno-političkih lidera Ukrajine visokopreciznim, bespilotnim sredstvima ili dejstvima specijalnih snaga ruske vojske. Da li je ovakava scenario moguć i šta bi on doneo svetu, u "Info jutru" govorio je reditelj Ljubiša Ristić.

28.03.2024

13:31

Jutjub cenzuriše medije koji izveštavaju o masakru u Moskvi! Protiv Rusije se vodi hibridni rat na svim mogućim poljima! (VIDEO)

Teroristički napad u Moskvi je tema broj jedan svetskih medija. Međutim, Zapad na različite načine pokušava da cenzuriše informacije koje dolaze iz Rusije. Sa Jutjub platforme koja je dostupna u većem delu sveta, skidaju se emisije i snimci koji izveštavaju o dešavanjima u Moskvi. To se dešava i televiziji Informer. Sve naše informativne emisije u kojima razgovaramo o ovom užasnom masakru uklonjene su sa Jutjuba sa objašnjenjem da kršimo njihove uslove korišćenja. Cenzurišu se samo i isključivo oni mediji koji postavljaju logično pitanje: da li su Ukrajina i zapadne sile umešane u ovaj teroristički akt? Na ovu temu u "Info jutru" govorio je novinar i publicista Drago Delić i Boško Vasiljević, stručnjak za srpsko-ruske odnose.

28.03.2024

12:44

Šta će biti sa parkovima po Beogradu? Opozicija pokušava da manipuliše građanima! (VIDEO)

Pred beogradske izbore članovi opozicije pokušavaju da izmanipulišu građane Beograda. Malo, malo dižu paniku netačnim informacijama: tvrde da će pešački prelazi nestati sa mesta na kojima su neophodni, spinuju da je država dozvolila građenje stambenog objekta na mestu dečijeg parka, dižu paniku gde je nema. Sa druge strane, kada zađete među građane i kada popričate sa njima uglavnom komentarišu da Beograd nikada lepše nije izgledao. Gost "Info jutra" bio je glavni gradski urbanista Marko Stojčić sa kojim smo razgovarali o EXPU koji će se održati u Beogradu 2027. godine, ali i drugim važnim temama vezanim za naš glavni grad.