13:19 >> 15:37

BRONZAAAAAAAA! BRAVO DEVOJKE! Srbija osvojila medalju u Ligi nacija!

beta

Ostali sportovi

Srpske odbojkašice pobedile su Tursku 3:0 u meču za bronzanu medalju na finalnom turniru Lige nacija.

Domaćoj reprezentaciji nisu pomogle ni pune tribine dvorane u Ankari.

U redovima ekipe Danijelea Santarelija blistale su Sara Lozo i Bjanka Buša, a pratile su ih i ostale naše fenomenalne devojke.

Prvi set je protekao u rezultatskoj klackalici. I bio neizvestan do samog kraja. Srpkinje su ga dobile posle četiri set lopte.ž

SRBIJA - TURSKA 3:0 (27:25, 25:17, 26:24)

Dvorana u Ankari. Sudije: Kang Jo Hee (Koreja), Mioi Sumi (Japan)

SRBIJA: Bjanka Buša 14, Katarina Lazović, Bojana Drča 2, Mina Popović, Slađana Mirković, Brankica Mihajlović, Teodora Pušić, Ana Bjelica 12, Maja Aleksić 8, Jovana Stevanović 9, Bojana Milenković, Jovana Kocić, Sara Lozo 19, Sara Đurđević.

TURSKA: Bejza Ariči, Singe Sebnem Akoz, Kansu Ozbaj, Tugba Šenoglu 5, Saliha Sahin, Hande Baladin, Meliha Ismaioglu, Ajca Ajkač, Elif Sahin, Merjem Boz 1, Erja Erdem Dindar 10, Zehra Guneš 13, Ilkin Ajdin 1, Ebrar Karakurt 14.

U drugoj deonici, odličnim servisima Buše došli do plus 7, što je ispostaviće se kasnije biti nedostižno za Tursku. Sa odličnom partijom nastavila je i Lozo.

I treći set naše devojke počele su odlično, relativno brzo se odlepile na plus pet, 17 poena je u tim trenucima ostvarila Lozo....Probudile su se Turkinje, razvila se velika borba do kraja ovog dela igre. Vodile su naše skoro ceo set, a onda se u finišu seta razbudila Turska i došla do prvog vođstva 22:21.

Prava drama viđena je u finišu, da bi naše odbojkašice na kraju ipak bile jačih nerava i pobedile.

Tok meča:

TREĆI SET

Izjednačena igra, na početku ove deonice. Srbija drži sve konce u rukama. Poveli smo 3:2, Turska poravnala 3:3. Sjajno dizanje Drče, Buša perfektna 4:3 vodi Srbija. Sedmi poen Zehre Guneš 5:5. Sedmi poen Jovane Stevanović! Sjajno! 6:5! Blok Maje Aleksić, izblokirana Ebrar, prvi put na meču 7:5. Četiri poena prednosti imamo 10:6, pa odmah idemo na plus 5! Greši Ebrar!

Sara Lozoooo! Nezadrživaaa! 17 POEN! 8:6! Zaustavljena Ebrar 9:6! Tehnički tajm-aut Srbija vodi 12:8. Bude se Turkinje smanjuju na 14:13, ali lucidna Bjanka Buša ponovo nalazi rešenje - 15:13. Štetaaaaa promašila je Bjelica paralelu 15:14.

Sara Lozo! Vodimo 18:16, kakva borba u trećem setu, Eda pogađa 18:17. Ana Bjelicaaa, novi poen 19:17. Rat nerava se nastavlja. Greška naših devojaka, Zehra to kažnjava i 19:19, izjednačenje! Biće čupavo!

Guneš - novo izjednačenje 21:21! Vodi Turska posle duže vremena - 22:21! Drama! Lakše se diše Jovana Stevanović 23:23. Ebrar donosi set loptu Turskoj. a onda Bušaaaaaa! Poen za Srbiju i meč lopta za naše!

KRAAAAAJ! Srbija osvaja treći set i bronzanu medalju u ovogodišnjem izdanju Lige nacija!

Bravo devojke!!!!!!!!

DRUGI SET

Odličan početak Srpkinja. Tamo gde su stale u prvom, nastavljaju u drugom setu - 2:0! Šteta, imali smo kontru, ali poen za Tursku iz bloka 2:1. Sjajna Lozoooo 3:2! Greška Tugbe 5:2! Stevanović, kakav blok! 6:2! Srpkinje gaze! Odlična Aleksić!

Štetaaaa, greška Buše 8:5. Serija Turske 3:0, i stižu na 8:7, međutim Erdem je skinuta sa servisa, to je važno 9:7! As Buše! 10:7, uhvatila je Turkinje na spavanju. Supeeer! Nova serija Srbije 11:7, a odmah i najveća razlika! Nezadrživa je Buša na servisu, Srbija ima plus 6! Vodimo 13:7! Odlično rešenje Drče, sjajna Buša opet buši rivala. Mnogooooo važan poen 20:19.

Raspad Turkinja, nova greška - 14:7! Prekinuta je serija Buše, Drča greši - 14:8. Sara Lozo, jako bitan poen, skamenjen je i selektor Turske 17:11. Napred naše devojkeeee, ajmooo, Maja Aleksić 19:12. Dug poen, na kraju blok Zehre, odlično su se odbranile turske odbojkašice 19:12.

Sve smo bliži drugom setu! Kakva moćna dijagonala Sare Lozo 23:15! Srbija koristi drugu set loptu posle čelendža dobijamo i drugi set!

PRVI SET

Prvi poen osvojile su reprezentativke Srbije.

Utakmica je počela. Brzo izabranice Danijele Santarelija stižu do 4:2, ali Turkinje izjednačuju.  Još jedna greška Srbije, a prva Bjanke Buše, Turska vodi 6:5. Sjajna Sara Lozo, silovita je na mreži 8:7 je za naše devojke.

Rezultatska klackalica u prvom setu, ponovo rivalke izjednačuje ali opet Lozoooo, 10:9 za Srbiju. Evo i Maje Aleksić 11:10! Na tehnički tajm aut odlazi se sa vođstvom domaćina 12:11. Novo izjednačenje 13:13. Senoglu kuvanjem vara Srpkinje.

Drugi poen Bjanke Buše. Opet vodimo, ali niko da se odlepi. Bravo, Bojanaaaaa! Bloook! Brejk poen! Evo dva poena razlike za naše. Srbija pravi seriju 4:1! Sara Lozo je odlična, držimo dva poena fore. Peti poen Sare Lozo!

Uzvraćaju Turkinje! Kakvo "kucanje" Guneš 17:16, a onda i greška Sare Lozo i Bjanke Buše 18:16 za domaće.

Važan poen za Srbiju! Blok! 18:17! A onda se upecala turska reprezentativka izjednačenje!

Jako važan poen za Srbiju! Lozo je servirala! Vodimo 20:19! Tajm-aut. Bojana Drča se zbunila, imali smo kontru, ali greška. Novo izjednačenje, šteta imali smo kontru. Važan poen, Ana Bjelica blok aut 21:20. Bušaaaaaa sjajna na mreži 22:20. Senoglu, po prstima Srpkinja 22:21. Bjelicaaaaa istom merom 23:21. Kako važan poen Buše na korak smo od prvog seta. Prva set lopta nije iskorišćena, zaspala je Buša, nova greška 24:24.

Treća set lopta. Idemooooo, treća sreća! Ne! Erja Erdem - izjednačenje! Četvrta set lopta, blista Sara Lozo! As servis Drče, Srbija vodi 1:0!

13:20 - Bojana Drča se nada najboljem u duelu za medalju:

Nadam se našoj boljoj igri nego protiv Brazila. Imamo šansu da se vratimo sa medaljom, to je najlepše. Daćemo sve od sebe i borićemo se maksimalno.

13:15 - Ana Bjelica u najavi meča sa Turkinjama, još jedanput se osvrnula na duel sa Brazilom:

- Propustili smo našu šansu u trećem setu, igrali smo protiv stvarno dobre ekipe. Igrale smo dobro i borile smo se. Ostale smo bez snage, mislile smo da ćemo izaći kao pobednice. Danas nam je najbitniji meč za medalju, daćemo sve od sebe da pobedimo - rekla je Bjelica.

13:15 - Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos utakmice Srbija - Turska za bronzanu medalju na finalnom turniru Lige nacija.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.