Srpski jezik je za mene veoma, veoma težak, ali obećavam da ću dati sve od sebe da ga naučim * Od dolaska u Srbiju verovao sam da možemo do svetskog zlata, poručuje Danijele Santareli
Srpski jezik je za mene jako težak, ali daću sve od sebe da ga naučim, poručuje selektor srpskih odbojkašica Danijele Santareli (41) za Informer! Harizmatični italijanski stručnjak postao je miljenik nacije nakon što je sa odbojkašicama Srbije osvojio titulu šampiona sveta.
Srpkinje su u finalu Svetskog prvenstva u subotu savladale Brazil sa 3:0, a velike zasluge za zlato idu i Santareliju, koji je na klupi nasledio trofejnog selektora Zorana Terzića. Naša ekipa je vrlo dominantno odbranila svetsko zlato, čime je potvrdila da je u ovom sportu trenutno najjača sila na planeti.
Lepo i korisno
Moram da naglasim da smo igrali vrlo dobru, ali i dopadljivu odbojku Danijele Santareli
Santareli u razgovoru za Informer kaže da je od samog starta verovao u svoj tim, otkriva šta je poručio odbojkašicama, ali i kako mu ide učenje srpskog jezika.
Selektore, kakav je osećaj biti svetski šampion?
- Ovo su dani našeg slavlja! Nakon dugog leta doneli smo dve medalje (bronza u Ligi nacija, prim. aut.), a u subotu smo osvojili najvažniju medalju, svetsko zlato. Jako smo srećni što smo imali priliku da proslavimo uspeh sa navijačima u Beogradu. Igrali smo sjajno, ne samo u finalu protiv jedne od najjačih ekipa na svetu, već tokom čitavog turnira. Takođe, moram da naglasim da smo igrali vrlo dobru i dopadljivu odbojku. Srećan sam i ponosan na stručni štab i devojke. Proveli smo dugo leto zajedno i na kraju smo uradili odličan posao.
Foto: Starsportphoto
Danijele Santareli
Do titule ste došli apsolutnom dominacijom, sa 12 pobeda zaredom, što je malo kome pošlo za rukom. Koliko je bilo teško?
- Spremali smo se za to. Naš stručni štab je odradio fantastičan posao. Znali smo tačno kako da tempiramo formu za najvažnije mečeve, kada da jače treniraju, a kada da se odmaraju. One su u turnir ušle sa ispravnim stavom i znali smo da imamo jedan cilj, a to je da kući donesemo zlatnu medalju.
Supruga Monika je ponosna
Danijele Santareli je u odbojkaškom svetu, između ostalog, poznat i po braku sa italijanskom odbojkašicom Monikom di Đenaro (35). Malo je falilo da se susretnu u finalu Svetskog prvenstva, ali do toga nije došlo, pošto je Italija poražena od Brazila. Selektor Srbije kaže da je i Monika srećna zbog njegove zlatne medalje.
- Naravno da je Monika ponosna na mene. Zadovoljan sam i ja što je turnir završila sa osvojenom medaljom - kaže Santareli.
- Kada sam dolazio na potpis ugovora, rekao sam: "OK, ovaj tim može da odbrani svetsko zlato." Nakon toga počeli smo vredno da radimo i da napredujemo iz dana u dan ka tom cilju. Naravno da sam verovao da smo spremni da osvojimo, ali nije bilo jednostavno. Mnogo timova je bilo u konkurenciji za tu medalju, ali mislim da smo odradili veliki posao i na kraju zasluženo slavili.
Kako vam ide učenje srpskog jezika?
- Katastrofalan sam u tome! Veoma, veoma, težak jezik.
Ima vremena za Olimpijske igre
Zlato sa Olimpijskih igara je jedina medalja koja nedostaje srpskoj ženskoj odbojci. Jeste li spremni da napadnete i nju u Parizu 2024?
- Pazite, tek smo završili ovo leto, imamo i naredno i zato je u ovom momentu jako teško razmišljati toliko daleko. Sledećeg leta su nam jako bitne kvalifikacije za Olimpijske igre i Evropsko prvenstvo. Tako da, što se toga tiče, biće vremena da razgovaram sa devojkama i saradnicima, ali ovo su dani našeg slavlja, o tom - potom.
- Naravno. Kad budem imao vremena, želim da pokušam da ga naučim. Moji saradnici iz stručnog štaba, inače svi Italijani, naučili su mnogo više reči, ali ja nisam toliko dobar. Mnogo vremena provodim proučavajući odbojkašku literaturu. Još uvek sam u procesu privikavanja na srpski, tako da verujem da će naredno leto biti mnogo lakše za mene.
Koja je vaša poruka za naše carice nakon odbrane zlata?
- Sve što ste uradile ovog leta je fenomenalno! Ponosan sam na njih. Ali sutra je već novi dan i novo dokazivanje.
Italijan Danijele Santareli je vodio naše odbojkašice do zlatne medalje na svetskom prvenstvu, dok je njegova supruga Monika de Đenaro u dresu Italije osvojila broznu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Italijan Danijele Santareli je vodio naše odbojkašice do zlatne medalje na svetskom prvenstvu, dok je njegova supruga Monika de Đenaro u dresu Italije osvojila broznu
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Mađarska je posle izbora ušla u novi politički poredak, a desnica više nema luksuz da živi od stare snage i prethodnih pobeda, poručio je bivši mađarski premijer Viktor Orban.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas iz Azerbejdžana medijima iz Srbije. Prethodno se šef naše države sastao sa liderom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, kao i sa ministrom finansija ove zemlje, Sahilom Babajevim.
Blokaderi su konačno otkrili ko im je uzor - okoreli kriminalac Miloš Medenica, koji je proglašen krivim za više krivičnih dela, između ostalog i za stvaranje organizovane kriminalne organizacije i šverc, a koji je više puta otvoreno napadao predsednika Srbije Aleksandra Vučića i članove njegove porodice.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić brutalno je raskrinkala najnovije napade lidera Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa, poručivši da je jedino besramno to što o borbi protiv kriminala govori čovek koji je, dok je bio na vlasti, gledao isključivo sopstveni džep.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Glavobolja, povišena temperatura, bolovi u telu, povraćanje glavni su simptomi ebole zbog koje je Svetska zdravstvena organizacija (SZO) u Demokratskoj Republici Kongo i Ugandi proglasila epidemiju.
Farmer Radenko Jeremić iz Salaša Crnobarskog kod Bogatića, ponosni je vlasnik Jablana, najvećeg i najtežeg bika na ovogodišnjem Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu!
Nikola Miljanić (37), sin Milete Miljanića Majka, koji je bio označen kao jedna od vođa kriminalne grupe"Amerika", sahranjen je juče u jednom selu kod Beograda, gde su ga porodica, prijatelji i rodbina ispratili na večni počinak.
Na Bulevaru oslobođenja u Novom Sadu, u parkiranom automobilu, pronađeno je telo muškarca, a kako ukazuju prve informacije, muškarac je preminuo prirodnom smrću.
Policija u Kraljevu uhapsila je M. M. (22) iz Kule, osumnjičenog da je na ulici u Vrnjačkoj Banji nakon kraće rasprave mladiću (17) iz tog mesta nožem naneo ubodnu ranu u predelu stomaka.
Sjedinjene Američke Države postavile su pet ključnih uslova za postizanje sporazuma sa Teheranom, a jedan od glavnih je da samo jedno iransko nuklearno postrojenje može ostati u funkciji, objavila je danas iranska poluzvanična novinska agencija Fars.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ocenio je da Kijev mora da reaguje zbog odluke Vladimira Putina da stanovnicima Pridnjestrovlja pojednostavi dobijanje ruskog državljanstva.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Božuri, omiljeni prolećni cvetovi, zahtevaju posebnu negu upravo sada u maju i tokom leta, a stručnjaci otkrivaju ključne korake od zalivanja i prihrane do orezivanja, bez kojih rizikujete da sledeće sezone ostanete bez njihovih prelepih cvetova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar