06.11.2022

20:00

TROSTRUKE ŠAMPIONKE EVROPE NISU ZA VAĐENJE! Bleda Srbija PORAŽENA od PREMOĆNE Danske! Sa domaćinom ZA PROLAZ!

beta

Ostali sportovi

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Danske rezultatom 21:34 (11:18) u 2. kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Sloveniji

Bio je ovo drugi poraz izabranica Uroša Bregara, pošto su na premijeri "položile oružje" pred selekcijom Švedske.

Utakmicu je mnogo bolje otvorila selekcija Danske vođstvom od 3:1, ali je Srbija ubrzo uhvatila priključak i držala rezultatsku klackalicu.

Sve do 13. minuta i rezultata 6:6, kada su danske rukometašice napravile seriju 8:3 i odlepile se na velikih pet golova prednosti (14:9).

Do odlaska na poluvreme, Skandinavke su još više pojačale tempo i iz ubojitih kontri kažnjavale svaku grešku u odbrani Bregareve ekipe.

Novom serijom 4:2, trostruki prvak Evrope je na prvo poluvreme otišao sa sedam golova više (18:11) i, praktično, prelomio meč u svoju korist.

SRBIJA - DANSKA 21:34 (11:18)

DVORANA: Zlatorog u Celju. Sudije: Marina Dupli i Oleana Pobedrina (obe iz Ukrajine).

SRBIJA: Graovac, Radosavljević, Majkić, Bogojević, Lavko, Đurašinović, Ćetković, Nuković, Janjušević, Risović, Kojić, Kovačević, Stamenić, Lovrić, Bojičić, Stojiljković, Liščević, Petrović.

DANSKA: Toft, Nilsen, S. Iversen, Hansen, Madsen, Hajndal, Kristensen, Rajnhardt, Tranborg, Hansen, Jorgensen, Ostegard, Burgard, Petersen, Hojlund, Fris, Iversen, Halilčević, Meler.

U nastavku Danska je sigurno čuvala stečenu prednost i upisala trijumf u ovom meču.

U finišu utakmice, skandinavska selekcija je stigla i do 11 golova viška (29:18), a potom rutinski privela duel kraju i slavila sa ogromnih 13 pogodaka prednosti 34:21.

Standings provided by Sofascore

Najefikasnija igračica utakmice i, ujedno, u srpskom timu bila je Jovana Stojiljković sa 6 golova, Janjušević je dala 4, dok je u Danskoj prednjačila Ostegard sa 5 pogodaka.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv domaćina Slovenije i taj okršaj će rešavati sudbinu Bregarove selekcije oko plasmana u drugu fazu takmičenja.

DRUGO POLUVREME

60. minut - Kraj utakmice, Danska je pobedila Srbiju rezultatom 34:21.

59. minut - Četvrti gol za Janjuševićevu, ali Petersen uzvraća 21:33.

58. minut - Jirgensen postiže svoj prvi gol 19:32, a kod Srbije Janjušević pogađa za 20:32, njen treći pogodak u meču.

55. minut - Sedmerac je promašila Jovana Stojiljković, odbranila je Rajndhart.

54. minut - Hansen postiže svoj treći gol na efektan način 31:19.

53. minut - Prvi gol u dresu Srbije na ovom EP postiže Teodora Majkić 30:19.

52. minut - Elma Halilčević postiže 30. gol za Dansku, koja ima ubedljivu prednost 30:18! Srbija šest minuta nije postigla gol!

51. minut - Sada se upisuje i Burgard 29:18, a potom i odbrana Rajndhart ispred Liščevićeve.

50. minut - Ponovo sa krilne pozicije Hansen trese mrežu iz felša - 28:18, prva dvocifrena prednost za Dansku!

49. minut - Laka realizacija Andree Hansen za 27:18. Na drugoj strani Liščević pravi probijanje, propala je još jedna prilika da postignemo gol.

48. minut - Udarac Ane Stamenić brani Rajndhart.

48. minut - Ipak, preko pivota Danska stiže do novog gola, Hendal je strelac 26:18.

47. minut - Prolazi i pogađa Ana Kojić, sjajan gol 25:18.

47. minut - Isključenje dva minuta za Rike Iversen, Srbija sa igračicom više u polju.

46. minut - Jovana Stojiljković je uprkos visokom vođstvu Danske najefikasnija na terenu, u dosadašnjem toku meča, sa šest golova. Ostergard je postigla pet pogodaka.

45. minut - Ekspresno uzvraća Lavko, njen novi pogodak 25:17.

44. minut - Sara Iversen upisuje novi gol na svom konut 25:16.

43. minut - Jelena Lavko nepogrešiva za 24:16, smanjuje Srbija minus.

43. minut - Majkićeva je iznudila sedmerac za Srbiju!

42. minut - Edita Nuković je imala zicer, ali je Rajndhart fenomenalno intervenisala. Na drugoj strani Meler neumoljiva za 24:15.

41. minut - Sara Iversen postiže svoj treći gol iz četiri pokušaja 23:15.

40. minut - Posle šuta Stojiljkovićeve brani Rajndhart.

39. minut - Nema golova, miruju mreže ceo minut na obe strane.

38. minut - Tranborg pogađa za Dansku, a Stojiljković šestim pogotkom donosi smanjenje rezultata 22:15.

38. minut - Ostegard je promašila sa krilne pozicije, ali greše i naše reprezentativke, Lavko je loše poslala pas. Propala je šansa da priđemo rezultatski.

37. minut - Jelena Lavko nepogrešiva iz sedmerca - 21:14.

37. minut - Kod Danske pogađa Iversen 21:13, ali Bojičić iznuđuje sedam metara za Srbiju.

36. minut - Promašaj Jovane Stojiljković, ali brani i Risović udarac Tranborgove. Konačno, Kristina Ličević pogađa za Srbiji sjajnim lobom 13:20.š

35. minut - Udarac Lavko brani Rajnhardt, a Danska u kontri stiže do 20. gola, sada vodi 20:12.

34. minut - Liščević je ušla umesto povređene Kovačević.

33. minut - Dobila je udarac u leđa Kovačevićeva i ostala je na zemlji da leži. Ukazuje joj se pomoć.

32. minut - Kapiten Jovana Stoiljković trese mrežu, jedina raspoložena u našem timu pogađa za 19:12.

31. minut - Danska otvara drugi deo golom Hansenove i ide na +8 (19:11).

Počelo je drugo poluvreme u Celju!

PRVO POLUVREME

30. minut - Ipak golom Danska završava prvo poluvreme, Hojlund je iskoristila "rupu" u odbrani Srbije za maksimalnih sedam golova prednost u korist trostrukih evropskih šampionki! Poluvreme u Celju 18:11 za Dankinje.

30. minut - Kovačević nije pogodila, sjajna odbrana Sandre Toft.

30. minut - Tranborg dobija drugo isključenje.

29. minut - Bojičić daje gol za Srbiju i smanjuje 16:11, ali Iversen odmah uzvraća u kontri 17:11. Najveća prednost za Dansku!

28. minut - Hansen postiže 16. gol za Dansku koja vodi 16:10.

27. minut - Ide Danska na 15:9.

26. minut - Novo isključenje u Danskoj Tranborg će odmoriti.

25. minut - Luiz Burgard donosi najvećih pet golova više za Dansku - 14:9.

24. minut - Neuhvatljiva Fris sa krila pogađa za 13:9, vraća se Danska na četiri gola prednosti.

23. minut - Fizički su dominantnije Dankinje, što koriste u svakom napadu. Isključenje za Iversen, zbog povlačenja Marije Petrović, odmoriće dva minuta.

22. minut - Ipak, odmah pogađa i Jovanaaaaaaaaa Stooooooojiljković 12:9.

21. minut - Ostegard postiže svoj četvrti gol u kontranapadu i povećava na četiri razlike 12:8 u korist Danske.

20. minut - Imale su Dankinje kontru, ali je fenomenalnom intervencijom Graovac ostala nesavladana.

19. minut - Greši Janjušević u prijemu lopte. Izgubili smo posed.

18. minut - Kovačeeeeeeeeeević kakav gol za 10:8, ali Hejndal ekspresno u kontri odgovara i povećava na 11:8.

17. minut - Sada je pogodila Iversen, odmah Danska ne časeći časa u kontri poentira 10:7.

17. minut - Janjušeeeević iz teške pozicije precizna sa krila na dodavanje Liščevićeve, njen drugi gol za 9:7.

16. minut - Ne valja, ide Danska na tri razlike, preko Tranborg koja pogađa za 9:6. Bregar reaguje tajm-autom.

15. minut - Stižu Dankinje do osmog gola i ponovo vode dva razlike 8:6.

14. minut - Hansen neodbranjivo za 7:6.

13. minut - Kristinaaaaaaaaa Liščević vodi Srbiju do izjednačenjaaaaa - 6:6!!! Takoooo jeee!!!

12. minut - Jovanaaaaaaaaa Stojiljkoviiiiiiiić smanjuje na 6:5!!!! Idemooooo Srbijaaaaa!!!

12. minut - Ekspresno uzvraćaju Skandinavke po krilu preko Ostegard za 6:4.

11. minut - GOOOOOOOOOL!!!! Kojić postiže četvrti gol za Srbiju, ne damo Danskoj da se odlepi.

10. minut - Sa pozicije pivota Hajndal donosi 5:3 Danskoj. Lako protivnice rešavaju čoveka više u polju.

10. minut - Dugo već stoji rezultat 4:3 za Dansku. Sada je Toft odbranila udarac Kovačevićeve. Čak tri minuta nema gola na obe strane. U međuvremenu, zbog povlačenja za dres isključena je Jovana Kovačević, njeno prvo isključenje.

9. minut - Sjajna odbrana, druga za Katarinu Graovaaaaaaaaaaaac.

8. minut - Greši Marina Petrović u napadu, ne stiže do lopte.

7. minut - Na isti način kao Jovana malopre, sada Janjuševiiiiiiiiiiiiiiić se izborila i pogodila, smanjuje na 4:3.

6. minut - Prolazi Jovana Kovačević i pogađa 3:2, ali Hansen odmah uvraća golom za 4:2.

5. minut - Kažnjava to Danska u kontri, Jensen-Ostegard pogađa za 3:1 u korist naših protivnica.

5. minut - Sreća za Srbiju, nije Danska poentirala sa krilne pozicije, međutim Kristina Liščević je pogrešila u koracima.

4. minut - Stamenić je pogrešila u napadu, lopta je pripala Dankinjama.

4. minut - Hajndal postiže drugi gol za Dansku koja vodi 2:1.

3. minut - GOOOOOOOOL!!!! Jovana Stojiljković izjednačava na 1:1!

3. minut - Sedmerac za Srbiju! Posle faula nad Marijom Petrović.

2. minut - Pokušale su Dankinje preko Hansen da pogode prazan gol, ali se Graovac vratila na vreme na svoj gol i odbranila.

1. minut - Ema Fris postiže prvi gol na utakmici, vodi Danska 1:0. Sjajno je lobovala Katarinu Graovac.

1. minut - Srbija je imala prvi napad, ali je Radosavljević pogodila u glavu Saru Toft, kojoj se ukazuje lekarska pomoć. VAR razmatra crveni karton za našu rukometašicu. Ne, ipak, samo dva minuta isključenja za Sanju.

Utakmica je počela!

20.26 - U toku je intoniranje himni, sve reprezentativke Srbije pevaju "Bože pravde".

20.19 - Podsetimo se šta je selektor Bregar rekao posle poraza od Švedske u prvom kolu:

- Na ovakav način ne možemo da dobijemo Švedsku. Protivnik nas nije iznenadio ni sa čim, brza igra, skandinavski rukomet. Mi nismo odradili neke stvari u napadu kako smo mogli, previše neiskorišććenih napada i kažjavali su nas bez problema - istakao je Bregar.

20.18 - Utakmica u dvorani "Zlatorog" uskoro počinje.

19.48 - U meču pre našeg, selekcija Švedske pobedila je Sloveniju rezultatom 33:22, što znači da u slučaju poraza Srbije od Danske, izabranice Uroša Bregara moraju da savladaju u direktnom duelu domaćina EP u Celju, koja ima jednu pobedu.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv blog Informera, posvećen meču 2. kola grupe B na Evropskom prvenstvu između ženskih selekcija Srbije i Danske.

Brnabić: Građanima dugujemo pristojan dijalog među strankama!

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da je razgovor između vlasti i opozicije lekovit za parlament, a da je pristojan dijalog političkih stranaka koje drugačije misle nešto što političari duguju svim građanima Srbije, bez obzira na to da li su oni glasali za vlast, opoziciju ili možda nisu uopšte izašli na izbore.