MOĆNA SRBIJA OSTVARILA JOŠ JEDNU POBEDU!  Pao je Katar, VREME JE ZA NAREDNU FAZU!

Starsportphoto©

Ostali sportovi

MOĆNA SRBIJA OSTVARILA JOŠ JEDNU POBEDU! Pao je Katar, VREME JE ZA NAREDNU FAZU!

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Katara rezultatom u meču trećeg kola grupne faze Svetskog prvenstva rezultatom 34:24

Bio je ovo ubedljiv trijumf naše reprezentacije koja je tako izborila narednu fazu takmičenja.

Na početku meč igralo se gol za gol. Obe reprezentatacije su bile raspoložene, ali bilo je jasno da Srbija ima veći kvalitet.

Polako se prednost naše repreznetacije povećavala, najraspoloženiji u našem taboru bio je Bogdan Radivojević koji slao izuzetno precizne šuteve u gol protivničke ekipe.

Ipak, uspeli su da se sabere igrači Katara i da nam se približe na -2, ipak prvo poluvreme se završilo rezultatom 17:14 u našu korist.

Početkom drugog poluvremena bilo je jasno da je Srbija preuzela kompletnu situaciju.

Odlčno su bili raspoloženi "orlovi", a prednost na semafore se povećavala iz napada u napada.

Trebalo bi istaknuti i genijalne odbrane golmana Milosavljeva koji je više puta sačuvao naš gol.

Naši momci su do pobede stigli rezultatom 34:24.

Srbija se tako plasirala u narednu fazu gde ih očekuju Norveška, Argentina i Holandija.

Srbija-Katar 34:24 (17:14)

SRBIJA: Bomaštar, Vorkapić, Borzaš, Abutović, Radivojević, Ilić, Pešmalbek, V. Ilić, Vejin, Kukić, Milosavljević, Marsenić, Orbović, Dodić, Đorđić, Cupara

Katar: Abdlemaged, Abudulah, Al Deri, Benal, Kapote, Ebaid, Gačević, Hasabala, Heiba, Lepenica, Madadi, Memišević, Saleh, Sulajković, Zkar

KRAJ

59. minut - Ponovo precizan Vorkapić (34:24)

58. minut - Novi gol  Vorkapića (33:24)

57. minut - Bliži se kraj meču (32:24)

54 .minut - Novi gol Vorkapića, s druge strane precizan precizan je bio Ševroj (30:21)

53. minut - Ahmad Madad pogađa sa sedam metara (29:21)

51. minut - Smanjuje prednost Katar (29:20)

50. minut - Sjajan Pogodak Marsenića, a zatim još jedna odlična odbrana Milosavljeva (29:19)

48. minut - Gol Petra Đorđić za dvocifrenu prednost (28:18)

45. minut - Novi gol Đorđića (26:17), zatim gol Ibrahima (26:18)

44. minut - Dve vezane odbrane Milosavljeva, a zatim gol Vorkapića (17:25)

43. minut - Novi gol Srbije, sigurno jurišaju "orlovi" ka pobedi

41. minut - Fantastičan poen Vorkapića (23:16)

39. minut - Madadi sa sedmerca smanjuje prednost Srbiej (16:22)

38. minut - Najveća prednost Srbije do sada (22:15), a zatim novoa fantastična odbrana Milosavljeva

37. minut - Prvi gol Đorđića večeras, tajm-aut za Katar (21:15)

36. minut - Fantastična odbrana Dejana Milosavljeva

35. minut - Premašuje zice Asabalak (19:15). Kažnjava to Vanja Ilić (20:15)

34. minut - Pogodak Marsenića (19:15)

33. minut - Smanju je prednost Katar (18:15)

31. minut - Precizan Vorkapić, odlično je Srbija počela drugo poluvreme (18:14)

POLUVREME

30. minut - Sedmi gol Bogdana Radivojevića (17:14)

28. minut - Lep gol Marsenić, a zatim promašaj u napadu Katara (16:14)

27. minut - Heiba pogađa za -1 (15:14)

26. minut - Kad je najteže, Bogdan Radivojević postiže šesti pogodak, sjajan je danas naš as (15:13)

25. minut - Poptuno su živnuli igrači Katara postigli su novi gol, Đerona je prinuđen na tajm-aut (14:13)

24. minut - Tarik Abadal smanjuje prednost Srbije (14:12)

23. minut - Prvi gol Kapotea (11:14). U napadu Srbije šutirao je Radivojević, ali odlično je odbranio Lepenica (11:14)

22. minut - Pogađa prečku Đorđić

21. minut - Katar smanjuje prednost sa sedam metara, a zatim s druge s druge strane Bukajlo brani šut Nemanje Ilića (14:10)

20. minut - Treći gol kapitena Ilića, prvi put imamo +5 (14:9)

19. minut - Drugi gol na utakmici za Lazara Kukića (13:9)

18. minut - Srbija je sada dosta dominatnija, peti gol Bogdana Radivojevića (12:8). Novi gol za Katar (12:9)

17. minut - Četvrti gol Bogdana Radivojevića na ovom meču (11:8). S ruge strane odlična intervencija Cupare

16. minut - Radivojević pogađa za sedam metara, Srbije ponovo ima vođstvo od dva razike (10:8)

15. minut - Ispao je Orlović, ali ponovo maša Kapote. Ne ide danas jednog od najboljih grača Katara

14. minut - Prvi gol Miloša Orlovića (9:8)

13. minut - Dobro je šansu imao Bogdan Radivojević, ali pogodio je prečku

12. minut - Ahmad Madar ponovo donosi izjednačenje Kattaru (8:8).

11. minut - Ilić je precizno savladao protivnikičkog golmana za 8:7

10. minut - Dolazi Katar do izjednačenja pogotkom Madaija (7:7)

8. minut - Precizan je bio Abdalek, ali odmah vraća Dragan Pešmalberk (6:7)

7. minut - Sjajan  Borzaša za 4:6, s druge strane precizan Al Deri (5:6)

6. minut -  Katar dolazi do izjednačemnja, ali Srbija ponovo ima vođstvo. Jako tvrd meč na startu (4:5)

5. minut - Igra se gol za gol, Srbija dolazi do vođstva golom Bogdana Radivojevića (4:3)

4. minut - Prvo isključenje za Srbiju, isključen je Orlović zbog povlačenja za dres (2:2). Ilić pomnovo precizan za vođstvo, ali uzvraća Katar (3:3)

3. minut - Odličan napad Srbije krunisan pogotkom Dragan Pešmalbek, ali dolazi Katar odmah do izjednačenja (2:2)

2. minut  - Abadala pogađa za izjednačenje (1:2)

1. minut - Povela je Srbija odmah na početku. Strelac je Bogdan Radivojević (1:0)

19.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Srbije i Katara na Svetskom prvenstvu

Vesić: Srbija nikada neće tolerisati terorizam

Srbija neće tolerisati terorizam i oštro će se obračunavati sa terorističkim grupama poput ove koja stoji iza napada koji se dogodio ispred ambasade Izraela u Beogradu, izjavio je danas ministar građevinarstva, saobraćaja i infratrukture Goran Vesić uz poruku da je važno sačuvati mir u našoj zemlji i sankcionisati one koji taj mir pokušavaju da ugroze.

01.07.2024

19:19

Živimo u vremenu kad se talas ekstremizacije pojavljuje svuda! Država je efikasno odreagovala na terorizam!

U Beogradu, večeras nešto pre 19 časova, uhapšena je jedna osoba u Sarajevskoj ulici. Kod nje je pronađen samostrel, sličan onom koji je korišćen u terorističkom napadu pre par dana ispred ambasade Izrela kada je povređen žandarm koji je obezbeđivao objekat. Osim samostrela, kod uhapšenog lica, pronađeni su nož, čakija i nunčake. Ovim povodom, gosti Informerovog vanrednog programa bili su karijerni diplomata Branko Branković, Nikola Belić, novinar "Politike" i Nikola Perišić iz Centra za društvena istraživanja.

01.07.2024

22:30

Putin ne blefira, ali SAD i Zapad odbijaju da čuju šta im se poručuje! Crvene linije su pređene, Amerika rizikuje opstanak sveta!
Hoće li razum prevldati

Sukob u Ukrajini je već treća godina i čini se da su strane sklonije daljem eskaliranju nego okončanju. U svom godišnjem obraćanju, predsednik Vladimir Putin je upozorio zemlje NATO-a da „na kraju moraju da shvate da to preti nuklearnom sukobu, a samim tim i uništenju civilizacije" ako nastave da naoružavaju Ukrajinu i razmisle o slanju trupa. Putin je još u junu 2022. upozorio američke zvaničnike da ne šalju rakete dugog dometa u Ukrajinu, rekavši: „Udarićemo ciljeve koji još nisu pogođeni.