• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

02.08.2023

10:47

Održano 10. jubilarno izdanje MTB trke Tri strane Kopaonika (FOTO)

Zlatan Prećanica i Ivan Miladinović.

Ostali sportovi

Održano 10. jubilarno izdanje MTB trke Tri strane Kopaonika (FOTO)

Podeli vest

Proteklog vikenda tereni Nacionalnog parka Kopaonik su ugostili preko 1200 ljubitelja brdskog trčanja i biciklizma na sportskim manifestacijama „Trail race Kopaonik“ i „Tri strane Kopaonika, koje čine krunu letnje sezone i ujedno formiraju najposećeniji letnji vikend na krovu Srbije.

Najmasovniji biciklistički maraton u Srbiji - „Tri strane Kopaonika“ održan je po jubilarni 10. put na već dobro poznatim stazama Beli meda, Jela i Pančić.

Na stazi Beli meda dužine 20km pobedu je odneo Emir Koca koji je štopericu zaustavio na 0:57:44,1, dok je u ženskoj kategoriji trijumfovala Marija Bajeva sa vremenom 1:13:51,7.

Na stazi Jela dužine 35km pobedio je Alek Bonev iz Bugarske sa vremenom 2:09:25,2, a u ženskoj konkurenciji pobedila je Julia Yakunina 2:52:39,8.

Na stazi Pančić dužine 53km i visinskom razlikom od 1700 metara, prvo mesto zauzeo je Marko Ćirjaković koji je trku završio za 2:58:59,5, dok je u ženskoj konkurenciji pobedu odnela Andrijana Anastasoska iz Makedonije sa vremenom 4:17:02,7.

Prateći trendove, ali i osluškujući potrebe ljubitelja električnih bicikli, ove godine je održana e-bike trka na stazama Beli meda i Jela.

Foto: Zlatan Prećanica i Ivan Miladinović.

 

 

Učesnici planinske trke „Trail race Kopaonik“ nadmetali su se na dve staze, dužine 7 i 15 kilometara. Pobednici na trci 7km su Dušan Krstić koji je štopericu zaustavio na 00:33:30 u muškoj kategoriji i Ljubica Papić koja je trku završila za 00:51:38 u ženskoj kategoriji.

Prvo mesto u trci na 15km po peti put osvojio je Đuro Borbelj iz AK Apatin sa vremenom 01:09:05, dok je u ženskoj konkurenciju pobedu odnela Dragomir Liliana Maria iz Rumunije koja je trku završila za 01:23:26.

Foto: Zlatan Prećanica i Ivan Miladinović.

 

 

Najslađa trka za mališane revijalnog karaktera pod nazivom „Trail race kids“ okupila je 150 mališana u kategorijama od 2 do 12 godina.

Kako dolikuje proslavi rođendana, u subotu je održan veliki koncert iznenađenja u Konacima u organizaciji Skijališta Srbije i TO Opštine Raška, a sve goste Kopaonika zabavljala je Ana Štajdohar sa svojim bendom.

Foto: Zlatan Prećanica i Ivan Miladinović.

 

 

Zahvaljujući izuzetno dobroj saradnji organizatora SU Na sve strane i NP Kopaonik, Skijališta Srbije, Turističke organizacije opštine Raška, policijske uprave Kraljevo i ispostave Kopaonik -prikazan je pun potencijal svega onoga što naša planinska lepotica nudi poseticima u letnjoj sezoni.

Naredno izdanje sportskih manifestacija „Trail race“ i „Tri strane Kopaonika“ zakazano je za poslednji julski vikend 2024. godine.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set