17:00

Remi! Srbija prokockala pobedu u poslednjem minutu!

AP PHOTO

Ostali sportovi

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno s Islandom meč prvog kola Evropskog prvenstva rezultatom 27:27.

Srbija - Island 27:27 (10:11)

Grad: Minhen

Dvorana: Olimpijahale

Kapacitet: 12.150

Sudije: Roberto Akonto Martins, Danijel Akoto Martins (Portugal)

SRBIJA: Cupara, Milosavljev, Kos, Abutović, Borzaš, Milosavljev, Kojadinović, radivojević, Ilić N., Pušica, Ilić V., Vejin, Kukić, Rogan, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić.

Selektor: Toni Đerona

ISLAND: Gustavson, Halgrimson, Smarason, Palmarson, Kristjanson V., Elison, Jonson, Kristjanson G. T., Gislason, Magnuson, Valensija, Vidarson, Arnarson, Kristjanson K. O., Trastarson, Olafson.

Selektor: Snori Stejn Gudjondsen

60. minut - Neverovatan gol Palmarson, nije bilo šanse za odbranu!  A zatim Island pogađa 15 sekundi pred kraj golom Gudjonsena. Srbija je bila pred pobedom, ipak meč se završio remijem

59. minut - Sve je manje vremeno za Island. Gube konce protivnički igrači, Srbija je pred pobedom!

58. minut - Opet je Đorđić zatresao mrežu, jako malo vremena ima Island za preokret! Dobro se snašao Palmarson i pogodio (27:25)

57. minut - Izblokiran je Vigo Kristanson, Srbija je vrlo blizu pobede.

56. minut - Pogađa Đorđić kad je najbitnije!

55. minut - Ponovo Srbija je imao dva pogotka prednosti, pogodio je Pešamblek! Briljira danas Gudjonsen u dresu Islanda i smanjuje prednost Srbije (25:24)

54. minut - Sjajni Đorđić ponovo povećava prednost Srbije, međutim ekspresno vraća Island preko Arnarsona

53. minut - Marsenić je dobio crveni karton, dosuđen je sedmerac za Island! Kristanson je ovaj put uspeo da savlada Milosavljeva (24:23)

52. minut - Siguran sa linije sedam metara Vigo Kristanson (23:21)

51. minut - Ponovo je Vejin probio protivničku, Srbija ponovo povećava prednost (23:20)

50 .minut - Jedan od lepših pogodaka na utakmici postigao je Veijn, ipak odmah Island smanjuje prednost preko Kristijansona!

49. minut - Vanja Ilić pogađa za novu prednost, ali stiže instant odgovor Islanda, preciza je bio Bjonson!

48. minut - Bogdan Đorđić je dobio loptu, uspeo je da se provuče, zatim je uputio snažan i neodbranjiv šut (20:18)

47. minut - Ponovo je našao prostor za sebe Elison i zatresao mrežu Srbije!

46. minut - Precizan je bio Elsion, ipak vraća  Đorđić istom merom za novo povećanje prednosti

45. minut - Marsenić je skrivio sedmerac, ali Magnus šutira iznad gola

44. minut - Preko dva igrača je šutirao Đorđić, odlično se postavio Halgrimson i odbranio!

43. minut - Kakva bomba Đorđića, ali samo stativa. Usledila je kontra Islanda, ponovo je pogodio Elison (17:16)

42. minut - Iskoristio je prastor Vigo Kristansen i tako smanjio prednost Srbije (17:15)

41. minut - Sjajan pogodak Kojadinovića, zatim greše Islanđani, nakon toga brza kontra Srbije i pogodak Pešmalbeka. Prvi put Srbija ima +3!

40. minut - Fenomenalan napad Islanda, Elison je upisao četvrti pogodak

39. minut - Napravio je Kojadinović faul u napadu!

38. minut - Smarason je imao promašaj u napadu Islanda, Kojadinović je to sjajno iskorstio, tako što je iz okreta zatresao mrežu (15:13)

37. minut - Strpiljivo je akciju izgradila Srbija, lopta je došla do Kukića koji je povećao prednost "orlova" (14:13)

36. minut - Novo vođstvo Srbije! Utrčao je Vejin u sredinu, odmah je šutirao i zatresao mrežu (13:12). Novi sedmerac za Island, sada je Magnuson iskoristio šansu i savladao Milosavljeva (13:33).

35. minut - Gisli je poslao loptu Smarason koji je prekinuo post Islanda. Ponovo je izjednačeno na semaforu!

34. minut  - Šest minuta je Island bez pogotka, Srbija sada deluje dominantnije!

33. minut - Dobio je Đorđić loptu, zatim je pogodio iz mesta!

32. minut Sedmerac za Island! Marsenić je isključen na dva minuta zbog prekršaja! Šutirao je Elison, ali spretno je odbrani Milosavljev!

31. minut - Odlično je Srbija otvorila drugo poluvreme, već u prvom napadu Bogdan Radivojević je postgao gol

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30 .minut - Poslednji napad je imao Island, ipak Smarason je šutirao pored gola!

29. minut - Treći gol Gudjonsona danas! Ponovo je proradila kombinacija Borzaš/Pešmalbek! Borzaš je asistira, a Pešambelk je odlično odreagovao i treći put zatresao mrežu na ovom meću!

28. minut - Probio je Borzaš, zatim je asistirao Pešambleku koji je postigao drugi gol!

27. minut - Sedma odbrana Milosavljeva, briljira srpski golman večeras!

26. minut - Fantstičan gol Uroša Borzaša, nije imao šansu da odbrani sada Halgrimson!

25. minut - Serija od 3:0 za Island! Aranson je dobio loptu u sredini, uputio je veoma snažan šut koji je zatresao mrežu!

24. minut - Gudjonson povećava prednost Islanda!

23. minut - Novu kontru je imao Island, ali Milosavljev  je ponovo dokazao zašto je jedan od najboljih golamana u Evropi! Odmah je reagovao i sprečio protivnika da ga savlada!

22. minut - ŠTETA! Iskoristio Jonson nepažnju u odbrani Srbiji i pogodio za novu prednost!

21. minut - Srbija je u dobrom naletu! Odlično su naši reprezentativci iskoristili to, Nemanja Ilić je bio precizan. Nova kontra Srbija, Pešmalbek pogađa za izjednačenje!

20. minut  - Bogdan Radivojević smanjuje prednost Islanda!

19. minut - Ponovo reprezentativci Srbije gube loptu u napadu, sada je to iskoristio Elison i dodatno povisio prednost Islanda!

18. minut - Gudjonson iz kontre maša zicer! Srbija potom gubi loptu,  a Gudjonsen je ovaj put iskoristio svoju šansu

17. minut - Dobio je Gudjonson u desnom ćošku loptu, a onda je spretno iskoračio i savladao Milosavljeva.

16. minut - Nije dugo Srbije održala vođstvo! Island vraća već u sledećem napadu!

15. minut - Borzaš je asistirao Arseniću koji je pogodio za novo vođstvo "orlova"

14. minut -  Upisao se Kukić u strelce! Konačno je Srbija probila bunker Islanda! Halgrimson nije bio dovoljno skoncetrisan za ovaj napad!

13. minut - Odrazio se s leve noge Kojadinović, ali nije bio precizan srpski reprezentativac! Zbog faula Pušice, Island ima sedmerac. Elison je bio precizan za prvo vođstvo Islanda!

12. minut - Zbog grubog starta Viderson je dobio crveni karton! Island je sada oslabljen, Srbija to mora  da iskoristiti.

11. minut -Nova odbrana Milosavljeva. Šutirao je igrač Islanda u donji levi ugao, ali spreman je bio iskusni reprezentativac Srbije

10. minut - Treća odbrana Milosavljeva, odlično se postavio prilkom šuta Magnusona!

9. minut - Šesta odbrana golmana Islanda, nogama je sprečio udarac Kosa!

8. minut - Ponovo je Island izjednačio, probio je s boka Elison odbranu Srbije i zatresao mrežu!

7. minut - Novi napad Islanda, Palmarson šutira preko gola

6. minut - Vodi Srbija! Precizan je bio Borzaš, ali vraća odmah Viderson!  Novo vođstvo Srbije, precizan je Nemanja Ilić

5. minut - Odličan šut Marsenića, ali brani golman protivničke ekipe! Imao je Island napad, ponovo sjajna odbrana Milosavljeva. Briljira srpski golman

4. minut - Isključenje u redovima Islanda. Odmara će dva minuta Jonson zbog prekršaja nad Kukićem

3. minut - Magnuson je dobio loptu na sredini, uspešno ga je sprečio Kos,  krenula je kontra Srbije, ipak ponovo brani golman Islanda.

2. minut - Prva  šansa za Srbiju! Šutirao je s boka Kos, nogama je sprečio njegov udarac Palmarson!

1. minut - Imao je Island sjajan napad, Almanson je pokušao, ipak spretno je to pročitao Dejan Milosavljev.

17.30 - Na OVOM linku možete pročitati neverovatnu priču o golmanu Islanda koji će se kandidovati za predsednika svoje države.

Uveliko predstavlja svoj predsednički program: Golman Islanda Bjorgvin Pal Gustavson

17.20 - Srbija svakako nije favorit na ovom meču. Kvota na pobedu islanda je 1,30, a na Srbiju 4.40.

17.17 - Tradicija nam ne ide u prilog jer su Islanđani na poslednjih pet kontinentalnih šampionata dobijali prvi meč u grupi.

17.10 - Selektor Toni Đerona analizirao je prvog protivnika "orlova" na EP.

- Verujem u mogućnosti svog tima, ali Island je ekipa koja ima igrače sa možda najboljim individualnim kvalitetima u napadu. Imaju dosta igrača koji mogu da naprave razliku u igri jedan na jedan. Dosta trče i drže visok tempo, ali znamo svoje prednosti i trudićemo se da ih adekvatno iskoristimo.

Veruje u svoj tim: Selektor Toni Đerona

17.03 - Odlukom selektora u ekipi nije desno krilo Vukašin Vorkapić.

17.02 - Loše vesti stigle su iz Minhena nekoliko sati pre meča - desni bek Miloš Orbović nije na raspolaganju selektoru Toniju Đeroni zbog stomačnog virusa.

Dobio stomačni virus: Miloš Orbović

17.00 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos uživo meča prvog kola grupne faze Evropskog prvenstva u Minhenu Srbija - Island.

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.