15:25

Kraj: Srbija pobedila SAD!

Marcel ter Bals Photo-MTB

Ostali sportovi

"Delfini" protiv SAD igraju meč 3. kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Dohi (RTS 1).

Srpski vaterpolisti odlično su otvorili takmičenje, na startu su ubedljivo savladali Japan (17:10), a potom u derbiju deklasirali i Crnu Goru (14:6).

Tako su izabranici Uroša Stevanovića došli na korak od plasmana na predstojeće Olimpijske igre. Ukoliko danas slave, overiće lidersku poziciju i prolaz u četvrtfinale, a samim tim će udariti i pečat na vizu za Pariz, što je bio i primarni cilj pred odlazak u Katar.

Srbija - SAD 14:12 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4)

Grad: Doha

SRBIJA: Filipović, Mandić, S. Rašović, Ranđelović, P. Jakšić, Vučinić, Drašović, N. Jakšić, Vico, Ubović, Lukić, V. Rašović, Mitrović

Selektor: Uroš Stevanović

SAD: Vajnberg, Huper, Obert, Daube, Kupido, Halok, D. Vudhed, Bouven, Dod, Irving, Holand, K. Vudhed.

Selektor: Dejan Udovičić

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - Odbranili su se naši i to je to! Idemo na Olimpijske igree!

32. minut - Upisuju izabranici Dejana Udovičića i 12. pogodak. Precizan je Daube, ali vremena je jako malo, samo 30 sekundi - 14:12.

31. minut - Pokušali su Amerikanci presingom da nateraju naše na grešku i u tome je uspeo Irving sa ukradenom loptom. Dod je fauliran u kontranapadu.

31. minut - Nisu uspeli "delfini" da se odbrane sa dva igrača manje. Pogodio je Irving pri samom isteku napada, ali vreme radi za Srbiju - 14:11.

30. minut - Au! Šta je pogodio sada Đorđe Vučinić! Šut na isteku napada, iz očaja, završio je iza leđa Holandu i to je sada velikih +4! (14:10).

30. minut - Mnogo sreće sada za neaše igrače, promašili su protivnici jako dobar šut ka golu.

30. minut - Malo nervoze u našim redovima i loš pas je presečen. Propuštena je prilika.

29. minut - Dobra kombinacija Amerikanac i pogodak Aleksa Oberta - 13:10.

29. minut - Uspevaju da se odbrane Amerikanci uprkos igraču manje. Udarac Mandića odbranio je Holand. Ostaje 13:9.

28. minut - Greška centra Sjedinjenih Američkih Država, idu naši momci po pet golova prednosti!

28. minut - Bez milosti je Nikola Jakšić! Novi gol za srpskog kapitena - 13:9.

28. minut - Ne koriste igrača više Amerikanci, Daube je bio neprecizan.

27. minut - To je trebalo! Strahinja Rašović odlično uplivava, a sve to vidi iskusni Jakšić - 12:9 za "delfine".

27. minut - Evo napokon gola i za Amerikance. Dilan Vudhed je lepo iskoristio dobru asistenciju i sa centarske pozicije zakucao loptu u mrežu Filipovića - 11:9.

26. minut - Probao je Nikola Lukić, ali je njegov šut završio pored gola.

26. minut - Ubović pravi faul u napadu i vraća loptu protivniku, ostaje 11:8.

25. minut - Stativa se isprečila udarcu Doda, nema gola za Amerikance.

25. minut - Brži u plivanju za loptu bio je igrač SAD-a, naši se brane.

TREĆA ČETVRTINA

24. minut - Poslednji napad u četvrtini nisu iskorsitili vaterpolisti Amerike i u poslednju deonicu ulazimo pri rezultatu 11:8 za Srbiju!

24. minut - Štetaaa. Odličan lob pas za Vučevića, ali je izblokiran njegov pokušaj i lopta ne završava u golu (11:8).

24. minut - Nema gola! Brani sjajni Radoslav Filipović, nemaju rešenja američki vaterpolisti.

23. minut - Radomir Drašović za potpuni preokret! Srbija vodi sa tri gola prednosti - 11:8!

22. minut - Ponovo greše Amerikanci, Obert nije uspeo da ostvari poziju, novi napad za Srbiju!

22. minut - Još jeeeedan! Dušan Mandić za dva gola prednosti (10:8).

21. minut - Jakšiiić! Prelaze momci sa belim kapicama u vođstvo, potpuni preokret u bazenu! (9:8).

21. minut - Brane se "delfini" i idu po potpuni preokret!

21. minut - Nemilosrdan je Mandić! Izjednačenje i čovek više u narednih tri minuta za naše, idemo! (8:8).

20. minut - Crveni karton za Amerikance! Biće peterac za naše momke, a šutiraće Mandić!

20. minut - Mnogo problema pravi Ben Halok i stvara igrača više za svoju selekciju, ali uspevaju "delfini" da se odbrane i ukradu loptu!

20. minut - Jakšiiić sjajno za Ubovića i evo novog gola za naše! Samo je gol prednosti za Amerikance (7:8).

19. minut - Dobro reaguje Mandić u odbrani i ponovo su naši uspeli da sačuvaju mrežu.

19. minut - Loše je bacio loptu Vučević ka Ujagmeniju i, nažalost, izgubljena je lopta. Ostaje 8:6 za SAD.

18. minut - Ponovo odbrana Srbije i idu naši momci po samo gol zaostatka!

18. minut - Sjajno koriste "delfini" igrača više i pogađa Đorđe Vučinić! (6:8).

17. minut - Vico pravi prekršaj u napadu i Srbija nije iskoristila svoj napad.

17. minut - Otvaraju Amerikanci treću deonicu pogotkom. Irving je pogodio (5:8).

DRUGA ČETVRTINA

16. minut - Stativa, nismo imali sreće. Na poluvreme idemo sa dva gola zaostatka (5:7).

16. minut - Ponovo Daube. Izuzetno je opasan, našao je rešenje za našu zonu i pogodio.

15. minut - Ubović! Fenomenalna reakcija našeg centra, vratili smo se u meč, sada je 5:6.

15. minut - Odbranili smo se. Prečka nam je bila saveznik.

15. minut - Konačno pogodak za Srbiju. Kapiten Nikola Jakšić je "zategao" i pogodio (6:4)

14. minut - Ovo je već problem. Novi pogodak SAD (6:3). Pala je i naša igra u odbrani.

13. minut - Još jedan kontranapad Amerike i to sa igračem manje, sada vode sa 5:3.

12. minut - Kakav promašaj Vučinića. Imali smo idealnu priliku i pogodili samo spoljni deo mreže.

12. minut - Ponovo vodi SAD (4:3), Dilan Vuthed je uspeo da nadmudri Filipovića.

11. minut - Evo golaaaa. Dušan Mandić je napokon pogodio, sada je 3:3

11. minut - Na svu sreću, Haube nastavlja sa promašajima. Imao je protivnik igrača više, ali preživeli smo

10. minut - Dve odbrane golmana Holanda. Nikako ne uspevamo da probijemo bedem Amerikanaca.

9. minut - Prvi napad ima SAD. Drašović je isključen, ali uspeli smo da se odbranimo.

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Još jedna izgubljena lopta za "delfine". Ne funkcioniše dobro naš napad. Kraj prve četvrtine.

7. minut - Poništen pogodak ekipi Dejana Udovičića.

7. minut - Vode Amerikanci sa 3:2. Nismo iskoristili napad, sporo smo se vratili u odbranu i protivnik je to znao da iskoristi preko Hupera.

6. minut - Novo izjednačenje (2:2). Daube je uspeo da zatrese mrežu sa distance uz pomoć našeg odbrambenog igrača, pošto je lopta promenila smer.

6. minut - Prvo sjajna odbrana Filipovića, a potom odlična reakcija Vica sa centarske pozicije. Vodimo 2:1.

5. minut - Promašaj Dušana Mandića. Bila je ovo dobra prilika, imali smo prednost u bazenu zbog isključenja rivala, ali nismo to iskoristili.

4. minut - Odmah su Amerikanci uzvratili, precizan je bio Irving (1:1).

4. minut - Vodi Srbija sa 1:0! Iskoristili smo igrača više, odlično je Đorđe Vučinić šutirao sa distance i pogodio.

2. minut - Naši momci nisu uspeli da realizuju dva napada zaredom.

1. minut - Dve odbrane našeg golmana Radoslava Filipovića, a potom su Amerikanci pogodili i stativu.

15.30 Meč je počeo.

15.20 Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici između vaterpolista Srbije i SAD.

Velika ceremonija na Zejtinliku: Spomenik za dedu Đorđa, srpskog junaka! (FOTO/VIDEO)

Ekipa Informera nalazi se na Zejtinliku gde je otkrivena bista deda Đorđu, čuvaru srpskog groblja. Inicijativu je pokrenuo Informer i livnica "Jeremic".Otkrivanje biste je izazvalo veliko interesovanje u Solunu, gradski predstavnici tog grada su položili vence na njegov grob, a spomenik su svečano otkrili ministar odbrane Bratislav Gašić i ministar za rad, boračka i socijalna pitanja Nemanja Starović.