• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: O. B.

16.07.2024

21:10

Pokuševski nakon poraza: Tražim se, treba mi vremena...

Starsportphoto©

Ostali sportovi

Pokuševski nakon poraza: Tražim se, treba mi vremena...

Podeli vest

Na pripremnoj utakmici uvek nešto naučiš bez obzira da li je pobeda ili poraz, dodaje mladi srpski košarkaš.

Doživela je reprezentacija Srbije prvi poraz u pripremnom periodu pred odlazak na Olimpijske igre. Rotirao je Svetislav Pešić svoje izabranike danas protiv Australije u Abu Dabiju, a jedan od igrača koji je dobio šansu bio je i Aleksej Pokuševski. Mladi košarkaš sa NBA iskustvom ovog leta je priključen seniorskoj reprezentaciji i evidentno je da ima mnogo prostora za napredak. 

Pokušao je Pokuševski da pomogne "orlovima" protiv Australije, pogodio je i jednu trojku, ali se u većem delu mučio protiv fizički nadmoćnih rivala. 

- Ono što mogu da uradim je da donesem energiju. Ostalo će doći vremeno. Radim na tome da se što bolje uklopim u sistem rada i ekipu. Još uvek se tražim individualno, ja pre svega. Sve je novo za mene, sistem i ekipa. Treba mi vremena, ali mislim da idemo u dobrom pravcu - rekao je Pokuševski nakon poraza od Australije. 

Niko u taboru Srbije nije razočaran nakon duela u Abu Dabiju, pa ni Pokuševski. Mladi košarkaš ističe da je dobro doživeti poraz tokom priprema, svakako bolje nego na turniru. 

- Pripremna utakmica, da li je pobeda ili poraz, uvek nešto naučimo. Tako je bilo i sada. Igrali smo sa energijom, dali smo najviše u ovom trenutku. I dalje je ovo pripremni period, puno radimo. Nije loše ponekad izgubiti u pripremno periodu, da se malo smirimo u smislu publike i medija. 

Već sutra od 18 časova pred Srbijom je novi izazov, a rival će biti selekcije Amerike. 

- Ne znam šta da očekujem. Oni su u najboljem sastavu. Biće dobra utakmica, skautiraćemo ih - podvukao je Pokuševski. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)
Hronika

Crnogorac izvadio pištolj iz kese i pucao u čoveka: Ovako se branio lažni dostavljač hrane sa Čukarice (VIDEO)

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.

05.02.2026

18:36

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set