Bizarno! Reprezentativac Australije amputirao prst da bi učestvovao na Olimpijskim igrama
Podeli vest
Hokejaški reprezentativac Australije, Metju Doson (30), odlučio je da amputira prst kako bi stigao da se takmiči na predstojećim Olimpijskim igrama, koje se održavaju od 26. jula do 11. avgusta u Parizu.
Želeo je Australijanac po svaku cenu da predstavlja svoju naciju na smotri u francuskoj prestonici, što dobro dokazuje primer da je samo dve nedelje pre starta iste hrabro odlučio da se podvrgne ovom hirurškom zahvatu.
Proslavljeni košarkaški stručnjak Željko Rebrača (52) poručuje da nacionalni tim Srbije nije pokazao realnu snagu u porazima od Australije i Amerike u Abu Dabiju, a veruje i da je selektor Svetislav Pešić (74) svesno skrivao adute pred početak Olimpijskih igara u Parizu!
Kapiten ženske japanske gimnastičke reprezentacije Šoko Mijata (19) samo osam dana pre početka Olimpijskih igara
u Parizu je suspendovana i to zbog neverovatnog prekršaja.
18.07.2024
22:53
Defanzivac je nedavno slomio domali prst leve ruke, a lekari su pred njega stavili dva izbora - ili da se polako oporavlja, ili da amputira prst. Oporavak bi momentalno značio da Metju neće učestvovati na Igrama u Parizu, pa se on odlučio za drugu opciju.
Međunarodni olimpijski komitet objavio je da će se 15 ruskih sportista takmičiti na predstojećim Olimpijskim igrama, koje će se održati od 26. jula do 11. avgusta, u Parizu.
Navijači mogu da odahnu, Stefan Jović nije završio karijeru u košarkaškoj reprezentaciji Srbije.
18.07.2024
12:00
Metju Doson
Član srebrne selekcije iz Tokija objasnio je da je njegova odluka bila dobro isplanirana, kao i da je tražio savet od supruge pre nego što se odlučio na hirurški zahvat.
- Doneo sam dobro promišljenu odluku, ne samo za mogućnost da igram u Parizu, već i za svoj život posle toga. Najbolja opcija za mene je bila da mi amputiram vrh prsta. Mislim da je to samo mala promena i uzbudljiv izazov- rekao je Doson za australijsku televiziju "7Nevs".
Dvostruki olimpijski učesnik se u prvoj utakmici, 27. jula, sastaje sa selekcijom Argentine, koja je uzela zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju 2016. godine.
- Nisam imao mnogo vremena da donesem odluku, svidelo mi se i onda sam nazvao svoju ženu, a ona je rekla, 'Ne želim da doneseš ishitrenu odluku.' Ali imao sam sve informacije koje su mi bile potrebne. Nadam se da će sve proći u najboljem redu, oporavak za sada teče odlično - podvukao je Metju.
Čak je i selektor Australije, Kolin Beč, bio šokiran kada je čuo potez 30-godišnjeg hokejaša.
- Doson se vratio na trening. On je visoko podigao letvicu za svakoga ko će u budućnosti imati slomljen prst. Odlučan je da igra u Parizu. Nisam siguran da bih ja to uradio, ali on jeste - poručio je Beč.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Proslavljeni košarkaški stručnjak Željko Rebrača (52) poručuje da nacionalni tim Srbije nije pokazao realnu snagu u porazima od Australije i Amerike u Abu Dabiju, a veruje i da je selektor Svetislav Pešić (74) svesno skrivao adute pred početak Olimpijskih igara u Parizu!
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Aktivno učešće Božidara Đelića, poznatijeg kao „Boža derikoža“, bivšeg ministra finansija iz vremena DOS-a i žutog preduzeća Demokratske stranke, u aktuelnim pokušajima rušenja države može da začudi samo naivne i zaboravne.
Šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, Aleksandar Mirković, oštro je reagovao na, kako tvrdi, niz brutalnih neistina koje je izneo Stefan Simić.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas radove na izgradnji novog studentskog doma u Nišu, koji će značajno povećati kapacitete za smeštaj studenata.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP Srbije upozorava građane na povećan rizik od zloupotreba i prevara tokom korišćenja aplikacije Booking.com.
Nemački kancelar Fridrih Merc izneo je do sada najjasnije stavove o potencijalnom završetku sukoba u Ukrajini, sugerišući da će Kijev možda morati da se pomiri sa gubitkom dela teritorije kako bi osigurao mir i evropsku integraciju.
Sjedinjene Američke Države ubrzano pripremaju nosač aviona Dvajt D. Ajzenhauer (CVN-69) kako bi se pridružio grupi od tri nosača koji već operišu u kriznim žarištima Bliskog istoka.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Princeza od Velsa pojavila se juče na obeležavanju Dana Anzaka u izdanju koje je privuklo veliku pažnju, a mnogi ga već svrstavaju među njene najlepše modne kombinacije do sada.
Godinama se govori da ekrani negativno utiču na san i da njihovo plavo svetlo remeti naš prirodni ritam spavanja, otežava uspavljivanje i narušava kvalitet odmora, ali nove studije pokazuju da to nije tako.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar