Kazahtanska teniserka Elena Ribakina povukla se sa Olimpijskih igara u Parizu zbog povrede.
Bivša šampionka Vimbldona je morala da odustane od takmičenja i ovo je veliki udarac za ženski turnir koji će zbog ovog povlačenja Ribakine značajno oslabiti.
Umesto Ribakine u glavni žreb je ušla Francuskinja Karolin Garsija, koja je time dospela na mesto nosioca i izbegla je meč sa Kineskinjom Ženg.
Elena Rybakina is forced to withdraw from the tournament due to illness and will be replaced by Oceane Dodin.
We wish our 2023 champion a speedy recovery. ❤️#IBI24 | @WTA
— Internazionali BNL d'Italia (@InteBNLdItalia) May 10, 2024
Sa druge strane, kao laki luzer je upala Australijanka Darija Savil i upravo će ona biti protivnica Kineskinji u prvom kolu.
Foto: EPA
Inače, Ribakina je prošle nedelje učestvovala na turniru u Madridu, gde je stigla do polufinala.
Do tog duela sa Arinom Sabalenkom, imala je seriju od osam pobeda u nizu, a osvojila je i Štutgart.
Zastavu Srbije na otvaranju 33. Olimpijskih igara u Parizu, najveće svetske smotre sporta, na kojoj učestvuje više od deset hiljada sportista iz dve stotine država nosiće odbojkašica iz Zrenjanina, Maja Ognjenović.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće u petak, 26. jula u Parizu, gde će prisustvovati ceremoniji otvaranja 33. Letnjih olimpijskih igara, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zastavu Srbije na otvaranju 33. Olimpijskih igara u Parizu, najveće svetske smotre sporta, na kojoj učestvuje više od deset hiljada sportista iz dve stotine država nosiće odbojkašica iz Zrenjanina, Maja Ognjenović.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šta se krije iza monstruoznih pretnji koje je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njemu uputio Saša Stevanović iz Kragujevca, kog su juče pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) uhapsili u kući u tom gradu.
Dvoje ljudi je poginulo, a najmanje 17 je povređeno u masovnim napadima ukrajinskih dronova na Rostov na Donu i Belgorod tokom noći između 26. i 27. jula, saopštile su ruske regionalne vlasti.
Naime, jedina tačka dnevnog reda današnjeg vanrednog zasedanja jeste razmatranje Predloga za glasanje o nepoverenju Vladi Srbije – tema na kojoj je opozicija insistirala, a potom pokazala da je mrzi čak i da dođe na posao!
Blokaderski ideolog Žarko Korać brutalno je razapeo svoje političke saborce, javno priznavši da su na listu skupili ljude s koca i konopca – 70 poslanika koji se međusobno uopšte ne poznaju, niti su ikada sedeli i razgovarali!
Predstavnici elite i blokaderi još jednom su pokazali šta zaista misle o sopstvenom narodu i pristalicama vlasti - njima su obični građani Srbije"funkcionalno nepismeni.
Rastko Jović, 'teolog' i kandidat na blokaderskoj listi, otvoreno podržava političko nasilje usmereno direktno protiv Srpske pravoslavne crkve i patrijarha.
Posle scena koje su prethodnih dana šokirale i uznemirile građane Užica, deo radikalnih blokadera nastavio je sa agresivnim ponašanjem, uvredama, kletvama i nasrtajima na neistomišljenike i policiju.
Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić izjavio je danas da nema novih potvrda boginja ovaca i koza i da je do sada zbog afričke kuge svinja uginilo 33.500 svinja u devet opština.
Kasu marcu, najopasniji sir na svetu koji se pravi uz pomoć živih larvi, zabranjen je u EU, ali se na crnom tržištu prodaje i do 100 evra po kilogramu.
Suđenje Ljubisavu Trifunoviću (82) koji je optužen da je 28. avgusta prošle godine iz lovačke puške "mauzer" ubio svog komšiju Jovana Mijajlovića (80), u ataru sela Pirkovac kod Svrljiga, a onda njegovo telo sakrio u šumi u susednom selu Radenkovac, nastavljeno je danas saslušanjem veštaka Zavoda za sudsku medicinu u Nišu Aleksandre Antović.
Dragan Čedić (32) iz Leskovca, hicima iz automatske puške, za samo 25 minuta je, u noći između 27. i 28. jula 2002. godine na tri lokacije ubio sedam i ranio četiri osobe, pa izvršio samoubistvo.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se jutros kod Šimanovaca, u kojoj su učestvovali "bmw" i kamion, a prema prvim informacijama povređen je vozač automobila.
Sjedinjene Američke Države i Saudijska Arabija potpisale su sporazum koji američkim kompanijama otvara saudijski nuklearni program, ali ne sadrži izričitu zabranu obogaćivanja uranijuma niti obavezuje Rijad da prihvati najstroži međunarodni nadzor.
Oštar miris amonijaka proširio se Dnjepropetrovskom nakon noćnog napada u kojem je pogođeno jedno gradsko preduzeće i oštećen cevovod sa ovom hemikalijom.
Ukrajina će pre ili kasnije izgubiti zapadne oblasti, a teritorije koje su nekada pripadale Poljskoj, Mađarskoj i Rumuniji vratiće se tim državama, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin.
Komandant Centralne komande Oružanih snaga Sjedinjenih Američkih Država (CENTCOM), admiral Bred Kuper, preporučio je obustavljanje američkog bombardovanja iranskih položaja oko Ormuskog moreuza
Nova Netfliksova komedija "72 Hours", sa popularnim komičarem Kevinom Hartom u glavnoj ulozi, trebalo je da bude jedan od najvećih letnjih aduta na ovoj striming platformi.
Ono što jedete u večernjim satima može značajno uticati na kvalitet sna, a edamame se izdvaja kao jedan od najboljih prirodnih izvora sastojaka koji podstiču uspavljivanje.
Bivša rijaliti učesnica Sofija Janićijević sinoć je gostovala u emisiji sa Borom Terzićem Terzom, a na njihovo iznenađenje u emisiju se uključio i Dane.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.