11:57

Potop "delfina" u Parizu! Srpskim vaterpolistima lekcija i od Španaca!

Tanjug/AP Photo

Ostali sportovi

Dvostruki olimpijski šampion u 3. kolu grupe B poražen od "crvene furije" sa 15:11 (4:3, 3:3, 3:3, 5:2).

Vaterpolo reprezentacija Srbije ne liči na sebe u Parizu i to je svima jasno. Smena generacije ostavila je očigledan trag, pa "delfini" nisu više onako dominantni, kao što su mnogi na to navikli.

Izabranici Uroša Stevanovića su na premijeri Olimpijskih igara jedva savladali Japan sa 16:15, a onda su u drugoj rundi dobili ozbiljan šamar od Australije (3:8). Sada im je meru uzeo i aktuelni prvak Evrope i to bez prevelike drame i neizvesnosti - 15:11.

Naši momci su mnogo bolje ušli u ovu utakmicu, držali egal u prvoj četvrtini, a onda neshvatljivo u poslednjim sekundama primili pogodak.

Od tog momenta Španija je konstantno čuvala vođstvo i igrala pametno, pogotovo u fazi napada. Već u 12. minutu "furija" se odlepila na "plus tri" (6:3) i tada je bilo jasno da će Srbija teško uspeti da napravi preokret.

Imali smo samo jednog igrača raspoloženog u napadu, a to je Dušan Mandić, koji je postigao četiri gola i na momente nas vraćao u meč. Samo na momente imao je pomoć od dvostrukih strelaca, kapitena Nikole Jakšića i centra Nemanje Ubovića, ali to je premalo protiv ovako kvalitetnog rivala.

Imali su "delfini" nekoliko šansi da izjednače, na kraju treće i početkom četvrte deonice, ali nisu uspeli da iskoriste napade, čak ni sa igračem više. Tada je usledio i pad koncentracije u odbrani, Španci su dodali gas i na kraju rutinski slavili.

Naši vaterpolisti su novim porazom doveli pod znak pitanja i plasman u nokaut fazu. Naredna utakmica očekuje ih u subotu, protiv domaćina Francuske (19.30).

SRBIJA - ŠPANIJA 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5)

Grad: Pariz

Bazen: "Akva centar"

Sudije: Adrijan Aleksandresku (Rumunija), Rafael Kolombo (Italija)

SRBIJA: Filipović, Mandić 4, S. Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, Dedović 1, Drašović, N. Jakšić 2, Vico, Ubović 2, P. Jakšić, V. Rašović, Mišović.

Selektor: Uroš Stevanović

ŠPANIJA: Agire, Munariz 3, Granados Ortega 4, Sanauha 2, Domingez de Toro, Gonfaus, Famera, Kabanjas Pegado 1, Kompte, Perone Roća 3, Lara Biel 1, Bustos Sančez 1, Lorio.

Selektor: David Martin Lozano

ČETVRTA ČETVRTINA

32. minut - Kraj utakmice. Španija je pobedila Srbiju rezultatom 11:15.

32. minut - Lagana kontra za "crvenu furiju" i novi pogodak Granadosa (11:15).

31. minut - Loš napad Srbije posle tajm-auta, poraz je izvestan.

31. minut - Sada "delfini" greše i u napadu, nemamo rešenje za protivničku odbranu. Prečka je bila naš saveznik.

30. minut - Napravio je Mandić prekršaj za isključenje, a kazna odmah stiže. Granados Ortega ponovo trese mrežu (11:14).

30. minut - Igrač više za Srbiju, Strahinja Rašović je asistirao Nemanji Uboviću, koji je pogodio sa centra (11:13).

29. minut - Neverovatno. Dozvolili smo novu kontru Špancima, a Perone to ne promašuje (10:13).

29. minut - Evo dobre odbrane naših momaka. Ponovo je pokušao Mandić, a Lorio je uz pomoć prečke loptu izbacio u korner. Potom je promašio Dedović.

28. minut - Vico je iznudio igrača više, a onda je Dedović izvukao i peterac. Pogodio je Mandić (10:12).

27. minut - Dva igrača više imala je "crvena furija", a Granados Ortega pogodio je sa desnog krila (9:12).

26. minut - Bio je prinuđen Ćuk da šutira iz velike daljine, lako je golman Lorio pokupio tu loptu.

26. minut - Kažnjavaju Španci naše propuste. Bomba Sanauhe sa distance (9:11).

25. minut - Selektor "delfina" Uroš Stevanović uzeo je tajm-aut, posle kojeg je Strahinja Rašović izblokiran. U drugom pokušaju je Ubović napravio faul u napadu. Nikako da izjednačimo.

25. minut - Prvi napad u poslednjoj deonici ima Španija. Granados Ortega je izblokiran, a onda i igrač više za našu reprezentaciju.

TREĆA ČETVRTINA

24. minut - Nije uspeo Granados Ortega, ali su "delfini" potom napravili faul u napadu. Poslednji napad imala je "crvena furija", ali ostaje 9:10.

23. minut - Slab napad Španije, imamo šansu za izjednačenje. Dva naša pokušaja su izblokirali protivnički igrači.

22. minut - Bravoooo! Kakav hitac Mandića sa distance (9:10).

21. minut - Imali smo igrača manje, ali dobro smo reagovali u bloku. Ipak, onda slab napad Srbije, nismo ni šutnuli ka Loriju.

20. minut - Evo gola za Srbiju! Asistencija Viktora Rašovića i pogodak Nikole Dedovića sa centarske pozicije (8:10).

20. minut - Ne dozvoljavaju Španci da im se rezultatski približimo. Bustos Sančez ih ponovo vodi na "plus tri" (7:10).

19. minut - Neprecizan je bio Ćuk. Potom smo uspeli da se odbranimo, a onda pogađa Dušan Mandić (7:9).

18. minut - Nismo iskoristili dva igrača više u napadu, kaznila je to Španija, koja je dobila peterac. Siguran je Granados Ortega (6:9).

17. minut - Jako kreće "furija", odmah pogađa Perone Roća (6:8).

DRUGA ČETVRTINA

16. minut - Kraj prvog dela meča.

16. minut - Neverovatno. Primamo gol u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Ponovo Munariz (6:7).

16. minut - Jako dobra reakcija naših momaka u odbrani, zaustavili su pokušaj preko centra. S druge strane, nema faula nad Viktorom Rašovićem.

Viktor Rašović

15. minut - Evo Dedovića u napadu, nepropisno je zaustavljen u kontri, imamo peterac. Ćuk pogađa za izjednačenje (6:6).

15. minut - Faul u napadu napravio je Vico, ali isto je uradio i Munariz s druge strane.

14. minut - Igrač više za evropskog prvaka, uspeli smo da se odbranimo. Idemo po izjednačenje.

14. minut - Bombaaa! Evo ga, Dušan Mandić. Proradila je levica (5:6).

13. minut - Okvir gola pogađaju Španci, imali smo sreće. Probao je potom Viktor Rašović, ali Lorio je siguran.

13. minut - Evo konačno pogotka za našu selekciju. Pogodio je Nikola Jakšić (4:6).

12. minut - Ništa sada ne možemo da odbranimo. "Crvena furija" probija našu zonu, strelac je Munariz (3:6).

11. minut - Srbija je imala igrača više, ali nismo uspeli ni da šutnemo ka golu.

10. minut - Novi pogodak za Špance postiže Famera (3:5).

10. minut - Ništa od našeg napada. imamo dva igrača manje, ali Radoslav Filipović sjajno brani.

9. minut - Prvi napad imaju Španci u drugoj deonici. Granados Ortega je pogodio stativu.

PRVA ČETVRTINA

8. minut - Isključenje za Ranđelovića, a onda se u strelce upisao i Sanauha (3:4).

8. minut - Novo izjednačenje (3:3). Pogodio je Ubović.

Nemanja Ubović

8. minut - Šteta, nismo se odbranili u poslednjem minutu, pogodio je Pegado (2:3)

7. minut - Evo i odlične odbrane Filipovića, skinuo je šut Ortegi.

6. minut - Greška "furije" u napadu, probao je Nikola Jakšić, ali Lorio je siguran na golu.

6. minut - Probao je Ćuk ponovo, ovog puta nije imao sreće, pogodio je prečku.

5. minut - Sjajna odbrana Srbije i to sa igračem manje.

5. minut - Bravoooo! Uzvraća odmah Miloš Ćuk, bombom sa desnog krila (2:2).

4. minut - Novi pogodak za Španiju, strelac je Lara (1:2).

4. minut - Igrač više za Srbiju i pogodak. Strelac je kapiten Nikola Jakšić sa distance (1:1).

3. minut - Još jedna dobra odbrana srpske selekcije. Potom greška u napadu, a onda fenomenalna kontra Španije. Golman Lorio je proigrao kapitena Peronea, koji je zatresao mrežu (0:1).

3. minut - Tvrda igra na samom početku. I dalje bez golova. Napad imaju "delfini". Strahinja Rašović je pokušao da proigra Nikolu Jakšića, ali ništa od toga.

Radoslav Filipović

2. minut - Dobro su naši momci odigrali odbranu, zaustavili Špance, ali onda je Ranđelović napravio prekršaj u napadu.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad imaće Srbija, probali smo šutem sa krila, ali bez uspeha.

PRE MEČA

12.04 Španci su aktuelni šampioni Evrope, pošto su u januaru ove godine slavili na takmičenju u Hrvatskoj. Na SP mesec dana kasnije osvojili su treće mesto, odnosno bronzu, dok su na prošlim OI u Tokiju 2021. bili četvrti.

11.59. "Delfini" su trenutno na petom mestu u grupi B, sa skorom od jedne pobede (nad Japanom) i jednog poraza (od Australije). S druge strane, "crvena furija" je lider, ima maksimalan učinak, jer je savladala Mađare i Australijance.

11.55 Dobrodošli na naš lajv-blog posvećen duelu vaterpolista Srbije i Španije na Olimpijskim igrama u Parizu.

Vojska Srbije obeležila krsnu slavu

Ministar odbrane Bratislav Gašić i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović prisustvovali su danas liturgiji u crkvi Svetog Marka u Beogradu, povodom krsne slave Vojske Srbije – Sveti despot Stefan Visoki.

01.08.2024

13:20

Vera, mir, blagoslov! Vučević prisustvovao obeležavanju dana sećanja na vladavinu Despota Stefana Lazarevića u manastiru Manasija (FOTO)

U manastiru Manasija danas se obeležava Dan Despota Stefana Lazarevića - ktitorska slava manastira, a svečanoj liturgiji koju tim povodom služi bratsvo manastira, prisustvovali su predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević, ministar kulture Nikola Selaković, i ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nemanja Starović.

01.08.2024

13:04

Nepravda! Ubio momka i devojku i dobio samo dve i po godine! Bolna ispovest skrhanog oca nastradalog Borisa Majorskog!

Dejana Neralić (17) i njen momak Boris Majorski (18) nastradali su u oktobru 2022. godine, u saobraćajnoj nesreći kod Beške. Osnovni sud u Staroj Pazovi je doneo presudu protiv Slobodana B. (84), vozača "mercedesa" koji je izazvao nesreću, a koji je prvostepeno osuđen na tri godine zatvora! O tom užasnom događaju u Info jutru govorio je otac poginulog momka Vladimir Majroski.

01.08.2024

13:02

JOŠ Hronika VESTI

JOŠ Magazin VESTI

Brži od munje! Jovan je Krajišnik za medalju!

Nepobediv u penjanju uz stub i ove godine, na 14. Krajiškom višeboju u Banatskom Velikom Selu, bio je Jovan Stupar, koji je munjevitom brzinom, za 5, 80 sekundi došao do vrha i na njega okačio krajišku kapu!