Srbin tek 64. stigao do cilja! Šampion države ostao bez medalje!
Podeli vest
Aktuelni šampion države u biciklizmu, Ognjen Ilić (25) završio je drumsku trku na 64. mestu na Olimpijskim igrama, pošto je 273 kilometra prešao za šest sati, 39 minuta i 27 sekundi.
Biciklista čačanskog Borca koji je olimpijsku normu izborio kao šampion državnog prvenstva u drumskom biciklizmu, od 11 časova pre podne stao je na startnu liniju zajedno sa ostalim takmičarima.
Završen je osmi dan Olimpijskih igara u Parizu. Videli smo naše džudiste u miks timu, Jovanu Arsić u C finalu veslanja skif i košarkašice Srbije. Naši vaterpolisti pobedili su domaćina (15:8), potom su slavili i košarkaši protiv Južnog Sudana (96:85), a na kraju su i odbojkaši slomili Kanadu sa 3:2 (16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16).
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Španije 62:70 u grupnoj fazi Olimpijskih igara.
03.08.2024
14:53
Ruta je bila poprilično izazovna, duga 273 kilometra sa 13 uspona i ukupnim porastom nadmorske visine do 2.800 metara, a startovala je iz luksuznog naselja Trokadero.
Osim po gradskoj stazi na vrhu brda Montmartre, biciklisti su se suočili i sa sa uskim, kaldrmisanim usponom u 18. pariskom arondismanu. Krivudava staza je vozače distancirala od dobro poznate turističke rute, pa su se nakon nekih 80 kilometara, takmičari velikom i zahtevnom nizbrdicom spustili do srca Pariza, pored Opere i Luvra. Nakon toga su išli ravnom stazom uz reku Senu, do cilja koji je postavljen ispred Ajfelovog tornja.
Malo je nedostajalo srpskoj džudistkinji Milici Žabić za medalju u pojedinačnoj konkurenciji, a danas je briljirala u timskom takmičenju u kojem je zabeležila tri pobede za Srbiju.
Bilo je pakleno teško. Nisam imao predstavu kada uđem u borbu sa čovekom od 180 kila, kako će to da izgleda. Žao mi je što nisam pobedio, ali ne mislim da sam se loše borio, poručio je srpski džudista, Aleksandar Kukolj (32).
03.08.2024
14:27
Foto: EPA
Ognjen Ilić
Prvi je do cilja i zlatne medalje stigao belgijski biciklista Remco Evenepoel sa vremenom 6:19;34, srebrna medalja je otišla u ruke Francuzu Valentinu Maduasu koji je 273 kilometra prešao za 6:20;45, a bronzano odličje uzeo je takođe Francuz, Kristofer Laporte.
Istorijski rezultat, uspeli smo da pobedimo Holandiju koja je svetska velesila. Bilo je neočekivano da pobedimo protiv Japana ili Brazila, ali niko se nije predao ni u jednom meču. Što je do nas mi smo odradili, dali smo srce na strunjaču i ponosno smo predstavljali Srbiju, poručio je srpski džudista, Nemanja Majdov (27).
Sjajno je raspoložen srpski teniser Novak Đoković (37) koji je izborio finale Olimpijskih igara, a u prilog tome govori snimak koji je "zapalio" društvene mreže.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Završen je osmi dan Olimpijskih igara u Parizu. Videli smo naše džudiste u miks timu, Jovanu Arsić u C finalu veslanja skif i košarkašice Srbije. Naši vaterpolisti pobedili su domaćina (15:8), potom su slavili i košarkaši protiv Južnog Sudana (96:85), a na kraju su i odbojkaši slomili Kanadu sa 3:2 (16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16).
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Aleksandar Vučić je idealna osoba za preuzimanje premijerske funkcije nakon narednih parlamentarnih izbora pošto ima ogromno poverenje u narodu i dokazao je političku zrelost u najsloženijim geopolitičkim odnosima u svetu.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Vladan Dimitrijević (49) negirao je danas u Višem sudu u Beogradu da je pokušao da ubije oca Mihaila 29. aprila prošle godine u njihovoj kući u selu Zaklopača pored Beograda.
Duško G. (56) koji je osumnjičen da je ubio Aleksandru Š. (44) u Nišu, uhapšen je u selu Nozrina kod Aleksinca, a očevidac hapšenja za Informer detaljno opisuje kako je izgledala akcija policije.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Na londonskoj premijeri filma "Orkanski visovi", Margo Robi je zablistala u upečatljivom izdanju koje je spojilo savremeni dizajn i bogatu filmsku simboliku.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar