Prve reči heroja Srbije! Jakšić: Božija volja, ali i nagrada!
Podeli vest
Kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije i heroj pobede nad Grčkom Nikola Jakšić istakao je da je pobeda u četvrtifnalu olimpijskog turnira nagrada za sve ono što su njegovi saigrači i on prošli u prethodnom periodu.
Ostalo je bilo tek oko 5-6 sekundi za do kraja utakmice, Grci su već razmišljali ko će da šutira penale za njih, a naši u tih par trenutaka pitali nebesa kad smo potrošili čitavu dozu sreće pa smo pred sam kraj ispustili prednost.
Srpski vaterpolista Sava Ranđelović smatra da su delfini zasluženo izborili prolaz u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.
07.08.2024
17:13
- Pre svega čestitam Grčkoj na poštenoj borbi. Utakmica je mogla da ode u oba smera, pogotovo kada su oni izjednačili pred kraj. Ovo je sreća i Božja volja, ali i nagrada za sve što smo prošli kao ekipa u poslednjih nekoliko godina. Itekako mi je drago, ali ništa još nismo uradili, imamo još dve utakmice - rekao je Jakšić.
Pričao je potom o tome kako sada već tradicionalno na Olimpijskim igrama loše igramo u grupnoj fazi, a zatim se podižemo formu kako turnir odmiče.
Košarkaška reprezentacija Srbije, prema oceni bukmejkera, potpuni je autsajder protiv SAD na Olimpijskim igrama u Parizu (četvrtak, 21.00, RTS 1)
07.08.2024
15:49
Foto: Tanjug/AP Photo
- Iskren da budem, ne znam kako bih odgovorio. Posle grupe izgleda dobijemo dodatnu motivaciju - kaže Jakšić.
Strelac spektakularnog gola odluke u poslednjoj sekundi, sa razdaljine od deset metara, priznao je da nije verovao da će prevariti golmana Grčke.
- Naravno da nisam verovao, bilo je "Bože pomozi"! I ušla je! Sledećih 30 će otići preko gola, ali ovo je timski pogodak - rekao je on.
Malo ko je verovao u vaterpoliste da mogu uopšte da se upute u borbu za medalju.
- Možda od strane ljudi van reprezentacije i vaterpola, ali mi nikad nismo sebe otpisali. Znali smo da možemo da igramo protiv bilo koje ekipe. Nadam se da ćemo se dići još više za naredne izazove - jasan je naš kapiten.
Poštuje Jakšić oba potencijalna protivnika polufinalu Olimpijskih igara i ne licitira ko bi bio protivnik po želji.
- Ne znam ko će nam doći. Obe ekipe su vrhunske. Videli ste kako je Amerika odigrala protiv Hrvatske poslednji meč u grupnoj fazi. Što se tiče Australije, imali smo to iskustvo u grupi, ali ko god bude, bićemo spremni - podvukao je Jakšić.
Zoran Terzić, čovek koji je tvorac svih najvećih uspeha naše ženske odbojke, kaže da je nemoguće konstantno biti u vrhu i osvajati medalje i veruje da će devojke posle eliminacije sa Olimpijskih igara da se vrate na pobednički put već od narednog velikog takmičenja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ostalo je bilo tek oko 5-6 sekundi za do kraja utakmice, Grci su već razmišljali ko će da šutira penale za njih, a naši u tih par trenutaka pitali nebesa kad smo potrošili čitavu dozu sreće pa smo pred sam kraj ispustili prednost.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić rekao je danas da ga nije iznenadilo kada je video da je odbornik pokreta "Kreni - promeni" Željko Latas napao Miloša Pavlovića jer je Latas na isti način ranije provocirao i njega.
Dr Bojana Dimić Surla, redovni profesor dekan uputila je zvanični dopis studentima. U dopisu se navodi da će pokrenuti disiplinske mere protiv blokadera koji uključuju izbacivanje sa fakulteta. Ona se takođe u pismu izvinjava studentima koji žele da studiraju, a kojima je to onemogućeno zbog blokadera.
Vlada Republike Srbije usvojila je Odluku o utvrđivanju iznosa novčanih sredstava u 2025. godini za ostvarivanje prava na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta.
Republika Južni Sudan, najmlađa država na svetu, zvanično je potvrdila učešće na Specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 Beograd, koja će se održati od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine sa temom "Igra(j) za čovečanstvo: sport i muzika za sve".
Ministar odbrane Bratislav Gašić uručio je danas oficirima Vojske Srbije ukaze predsednika Republike i vrhovnog komandanta Vojske Srbije Aleksandra Vučića o postavljenjima na nove dužnosti. Svečanosti je prisustvovao načelnik Generalštaba general Milan Mojsilović.
Severna Makedonija se još oporavlja od velike tragedije koja je zadesila ovu zemlju, kada je u noći između subote i nedelje stradalo 59 ljudi, a 196 povređeno u požaru u diskoteci "Puls".
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Čačku juče je obavljena obdukcija tela dvoje supružnika muškarca J.B. (76) i M.B (72) , koje je sin M.B. (41) usmrtio ubodima nožem. Otac i majka Čačanina preminuli su od posledica uboda u srce.
Ivan P. (20) primljen je u Urgentni centar u Beogradu sa teškim telesnim povredama koje je zadobio u nedelju u beogradskom naselju Vrčin kada se kolima "zakucao" u banderu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas u Helsinkiju da planira da razgovara sa američkim predsednikom Donaldom Trampom kasnije tokom dana.
Evropa, posebno zemlje koje su susedi Rusije, pokušaće da spreče proces normalizacije rusko-američkih odnosa, izjavio je pomoćnik ruskog predsednika Nikolaj Patrušev.
Nijedan od deklasifikovanih 8.000 tajnih dokumenata o ubistvu predsednika SAD Džona F. Kenedija koje je aktuelni lider SAD Donald Tramp naredio da se otvore za javnost, ne osporava jednu, kako se tvrdi, glavnu činjenicu.
Ruske vlasti pomno prate da li će Ukrajina slediti nameru Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država da učine sve da se krene ka mirnom kursu, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nekoliko sati nakon završetka razgovora ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog lidera Donalda Trampa, kijevski režim je sa tri drona napao objekat energetske infrastrukture u selu Kavkasko u Krasnodarskom kraju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Akcioni spektakl "Opaki radnik" ("A working man"), sa Džejsonom Stejtamom u glavnoj ulozi, u režiji Dejvida Ajera, a prema scenariju Silvestera Stalonea, stiže u domaće bioskope 27. marta.
Nedavno su se pojavili izveštaji da je "Dizni" ponudio Džoniju Depu ogroman honorar od 301 milion dolara kako bi se vratio u franšizu "Pirati sa Kariba"
Folker Aca Lukas govorio je o samačkom životu i dovođenju dama kući, pa ispričao i zanimljivu anegdotu kako je doskočio devojkama koje su ga opljačkale.
Tanja Savić po prvi put se javno oglasila na prozivke pevača Nemanje Nikolića, pa iako joj nije svojstveno da komentariše kolege, žustro je odgovorila svom nekadašnjem saborcu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar