Ludnica u Zagrebu! Hrvati razbili Francuze za finale Svetskog prvenstva
Podeli vest
Rukometna reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Svetskog prvenstva koje se održava
Hrvati su večeras u polufinalu pred krcatim tribinam u Zagrebu pobedili selekciju Francuske sa 31:28 (18:11) i izborili svoje peto finale na planetarnim takmičenjima.
Vezni fudbaler Crvene zvezde, Gelor Kanga, podelio je na društvenim mrežama snimak svog fantastičnog gola postignutog u trijumfu nad Jang Bojsom, kojim je obeležio pobedu crveno-belih u Bernu
Vlasnik Panatinaikosa - Dimitris Janakopulos, još jednom je pokazao koliko ceni igru Nikole Jokića i ponovio svoj poziv srpskom asu, da razmisli o dolasku u atinski klub.
30.01.2025
22:05
Domaći tim nošen sjajnom podrškom sa tribina, krenuo je od prvog minuta u jakom ritmu. Favorizovani Francuzi nisu imali rešenja za raspucane "kockaste", koji su svaki napad pretvarali u gol. Sa bekovskih pozicija rešetali su Martinović, Srna i Maraš, dok su sa krila nezaustavljivi bili Glavaš i Jelinić.
Čuveni Aleksandar Đorđević (57), koji je 1992. godine Partizanu doneo titulu prvaka Evrope, posetio je danas svoj matični klub i odgledao trening u Areni.
30.01.2025
15:38
U takvom ritmu Hrvatska se odlepila i na 18:9, ali je šestostruki šampion sveta uspeo da sa dva vezana pogotka na odmor ode sa sedam golova minusa (18:11).
Bilo je za očekivati da se Francuzi neće tako lako predati. Početkom drugog poluvremena odgovorili su "trikolori" sa serijom od 4:1 i priđu na 19:15. Buđenje Francuza zabrinulo je navijače na tribinama u Zagrebu, ali ne i njihove miljenike na terenu.
There it is!! A dream in Zagreb.
No huge drama this time as Croatia reach the World Championship FINAL!
Izabranici Dagura Sigurdsona odbili su taj nalet "trikolora" i vratili na šest razlike. Pokušavala je Francuska da uhvati još jedan priključak i uvedu meč u dramu, ali jedino što su na kraju uspeli jeste da prepolove prednost i ublaže poraz.
Foto: profimedia
Hrvatska će se tako za drugo svetsko zlato boriti sa pobednikom drugog polufinalnog meča u kojem se sutra od 20.30 u Oslu sastaju branilac titule Danska i selekcija Portugala.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vezni fudbaler Crvene zvezde, Gelor Kanga, podelio je na društvenim mrežama snimak svog fantastičnog gola postignutog u trijumfu nad Jang Bojsom, kojim je obeležio pobedu crveno-belih u Bernu
U Predsedništvu Srbije danas su održane konsultacije predsednika Aleksandra Vučića sa predstavnicima Pokreta socijalista, Saveza vojvođanskih Mađara i Stranke pravde i pomirenja, a nakon toga građanima se obratio predsednik Vučić.
Haški tribunal ponovo se oglasio povodom slučaja koji se vodi protiv jednog od bivših komandanata zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) Hašima Tačija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, kao i svim hrišćanskim vernicima koji najveći praznik slave po gregorijanskom kalendaru, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Na Viber grupi pod nazivom "Podrška studentima", koja broji više od 71.000 članova, bukti prava pobuna - i to, kako se može videti iz poruka, upravo protiv rektora Vladana Đokića.
Glavna mrziteljka svega srpskog, Nataša Kandić, podržala je danas rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, još jednom potvrdivši ko su u stvari blokaderi i o kakvoj je koaliciji ovde reč.
Najnoviji izveštaj Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da su oboljenja slična gripu još uvek u porastu, dok broj obolelih od respiratornih infekcija opada.
Policija je uhapsila mladića (19) zbog sumnje da je da јe 23. marta ove godine, oko 3.30 časova, aktivirao i bacio ručnu bombu na obјekat јedne teretane u Zemunu.
Rade Rakonjac, bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak prijatelj Luke Bojovića, ubijen je pre 12 godina, 2. aprila 2014. godine, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu.
Dva pokušaja krijumčarenja novca i dragocenosti čija ukupna vrednost premašuje sumu od 52.000 evra je sprečena od Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina, 2. aprila 2026. godine.
Muškarac koji je u četvrtak uveče aktivirao eksplozivnu napravu u vozu blizu Bona i pretio putnicima nožem, pritvoren je u petak , a Državno tužilaštvo isključuje politiički motiv za ovaj čin, obzirom na to da je osumnjičeni poznat kao pripadnik ekstremno desničarske scene.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni otputovala je u Džedu, a u naredna dva dana sastaće se sa glavnim liderima tog područja i posetiće pored Saudijske Arabije i Ujedinjene Arapske Emirate i Katar.
Cene nafte mogle bi da dostignu 150 dolara po barelu ako protok energenata kroz Ormuski moreuz ostane poremećen do sredine maja, objavila je banka Džej Pi Morgan.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je Rusija u martu pretrpela najveće gubitke u celom ratu, više od 35.000 poginulih i povređenih.
Glumica Zendaja ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti kada se pojavila na premijeri u upečatljivoj plavoj haljini, koja je odmah postala glavna tema u svetu mode i na društvenim mrežama.
Drveni podovi zahtevaju pažljivo održavanje, a skupa sredstva često ne daju željene rezultate. Rešenje može biti jednostavna prirodna mešavina koja čisti, neguje i vraća sjaj bez štetnih hemikalija.
Možete kupiti televizor vrhunskih specifikacija, ali ako mu nedostaje određena funkcija, iskustvo gledanja neće biti potpuno. Reč je o VRR tehnologiji, koja je danas sve važnija za kvalitetan prikaz slike.
Trudna pevačica Edita Aradinović otvorila je dušu o drugom stanju i čoveku sa kojim čeka dete, te je priznala da trudnoću nije zamišljala bez partnera.
U Eliti se povela priča o aferi Maje Marinković i Pece Raspopovića nakon čega se oglasila njegova žena Aleksandra Subotić, sa kojom se starleta družila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar