Košarkaši Partizana dočekuju Anadolu Efes u 30. kolu Evrolige, u petak od 20.45 u Beogradskoj areni. Crno-beli imaju imperativ pobede u borbi za plej-of, dok je i turski tim u istoj situaciji.
Evroliga je odabrala najiskusnije sudije za ključni meč 30. kola između Partizana i Anadolu Efesa, koji će se igrati u Beogradskoj areni u petak od 20:45 časova.
20.03.2025
12:30
Tim Željka Obradovića ulazi u završnu fazu regularnog dela sezone sa jasnim imperativom – svaka pobeda može biti presudna u borbi za mesto među osam najboljih.
Nakon Efesa, crno-beli će ugostiti Albu, potom gostovati Bajernu i Žalgirisu, dok će u poslednjem kolu dočekati Real Madrid. Trijumfi u naredna dva susreta značajno bi povećali šanse za ostvarenje cilja.
Svestan težine situacije, centar Partizana Brendon Dejvis istakao je da ekipa mora biti maksimalno fokusirana na svaki naredni meč.
Iako je Evroliga najprestižnije košarkaško takmičenje na Stariom kontinentu, nagradni fond za klubove daleko je od impresivnog! Budući šampion u sezoni 2024/25 zaradiće tek 1,8 miliona evra, što je svega 1,6 miliona više od ekipe koja sezonu završi na 14. mestu.
Žarko Paspalj i Duško Vujošević komentarisali su igre Partizana i Crvene zvezde u Evroligi.
20.03.2025
09:02
- Imali smo dva dobra treninga i imamo jedan sutra. Spremni smo i znamo važnost utakmice. Bitno je da glavom budemo prisutni. Nadam se da smo naučili iz prethodnih poraza i da ćemo sutra dobiti. Svaku utakmicu u Evroligi smo motivisani i svakoj prilazimo kao da je finale – rekao je Dejvis.
Jedan od ključnih duela na utakmici biće onaj između Dejvisa i Vensana Poarijea, centra Efesa, koji svojim iskustvom i fizičkim kvalitetima predstavlja ozbiljan izazov za crno-bele.
- Igrao sam dosta utakmica protiv njega, odličan je igrač, vodili smo smo dosta bitki – zaključio je Dejvis.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana dočekuju Anadolu Efes u 30. kolu Evrolige, u petak od 20.45 u Beogradskoj areni. Crno-beli imaju imperativ pobede u borbi za plej-of, dok je i turski tim u istoj situaciji.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar