Trener TSC-a, Slavko Matić, najavio je borbenu utakmicu protiv Partizana (20.00, Arena premijum 1) u okviru 35. kola Superlige Srbije, ističući da njegov tim još uvek gaji nade za plasman u evropsko takmičenje.
Zbog toga trener Slavko Matić ima razloga za optimizam, koji ga ni ne krije, ali u isto vreme i ne preteruje.
- Imamo pozitivno iskustvo protiv Partizana, izbacili smo ih iz Kupa, ali svaka utakmica nosi svoju priču. Svesni smo da su kod kuće izuzetno motivisani da pobeđuju. Drugi su na tabeli, što dovoljno govori o njihovoj snazi. Na nama je da damo maksimum i pokušamo da dođemo do pobede jer želimo da se popnemo što više na tabeli, nada za Evropu još uvek postoji i borićemo se dok god tinja i najmanja šansa - rekao je Matić.
Partizan drži drugo mesto sa 67 bodova, dok je TSC osmi sa 44 boda i svakim bodom pokušava da ostane u trci za jedno od mesta koje vode u kvalifikacije za evropska takmičenja.
- Partizan je čvrsto na drugoj poziciji, ali to ne znači da će biti manje motivisan da nas pobedi i revanšira se za prethodne rezultate. Mi moramo da se fokusiramo na sebe, da damo najbolje i pokušamo da dođemo do pozitivnog, preko potrebnog rezultata. Dokle god postoji i najmanja šansa za izlazak u Evropu, moramo ostati fokusirani i borbeni - naveo je Matić.
Matić je još potvrdio da Miloš Vulić neće biti u konkurenciji zbog suspenzije (četiri žuta kartona), dok se očekuje povratak Andreja Todoroskog posle pauze od mesec dana. Ostali igrači su spremni.
Trener crno-belih Srđan Blagojević ponovo ima kadrovskih problema, zbog čega će morati da kombinuje tim za okršaj protiv Topolčana u 35. kolu Superlige (nedelja, 20.00).
Mladi čuvar mreže Vukašin Jovanović (17) na kraju sezone se vraća u Partizan, pošto mu ističe pozajmica u Jedinstvu sa Uba, pa će se sa starijim kolegama ravnopravno boriti za mesto među stativama.
Fudbaleri Crvene zvezde ove sezone neće imati povlašćen položaj u evropskim kvalifikacijama kao ranijih godina, pošto će startovati već od drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. S druge strane, Partizan će, prema svemu sudeći, evropski put započeti od prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trener crno-belih Srđan Blagojević ponovo ima kadrovskih problema, zbog čega će morati da kombinuje tim za okršaj protiv Topolčana u 35. kolu Superlige (nedelja, 20.00).
U području Ovidiopolja u Odeskoj oblasti zabeležen je udar reaktivne bespilotne letelice, nedaleko od nekadašnjeg sovjetskog obaveštajnog centra „Ovidiopolj-2“.
Evropska strategija prema ratu u Ukrajini sve više se svodi na pokušaj da se Sjedinjene Države ponovo snažnije uvuku u konfrontaciju sa Rusijom, ocenjuje bivši britanski diplomata Alister Kruk.
Blokaderski zgubidani naručili su kriptovane telefone u vrednosti između 15.000 i 30.000 evra kako bi se zaštitili od Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI).
Gledaoci tajkunske televizije N1 ostali su u potpunom šoku kada se na malim ekranima ponovo pojavila Žaklina Tatalović! Bivša prva zvezda blokaderskih medija izgledala je potpuno neprepoznatljivo i devastirano, a njen drastično promenjen izgled bio je glavna tema na društvenim mrežama!
Ministar pravde Nenad Vujić odbacio je danas navode opozicije da Predlog zakona o Pravosudnoj akademiji stavlja pod kontrolu izvršne i zakonodavne vlasti izbor sudija i tužilaca.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić sastao se danas sa otpravnikom poslova Ambasade SAD u Srbiji Aleksandrom Titolom, sa kojim je razgovarao o nastavku saradnje dve zemlje u okviru Strateškog dijaloga.
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
U Srbiji je u periodu januar-jul ove godine, rođeno 33.345 beba što je za 2,0 odsto ili 652 više nego u istom periodu prethodne godine, kada je rođeno 32.693 dece.
Poslednje zaplene kokaina u Španiji i Portugalu pokazuju u kojoj su značajnoj meri zastupljene osobe sa prostora bivše Jugoslavije, kao i da su pripadnici "balkanskog kartela " izuzetno značajni faktori na prostoru Južne Amerike, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član Svetske asocijacije šefova policija.
Nakon raspisane potrage za tri osobe koje su mladića P. V. (26) otele nasred ulice, a potom teško povredile i tražile otkup za njegovo puštanje, uhapšen je V. P. (22).
Crnogorac Goran Vlaović Gora (39), iz Herceg Novog, koji je važio za visokopozicioniranog člana "škaljarskog klana", ubijen je 25. avgusta 2022. godine ispred noćnog kluba "Noa" na popularnoj plaži Zrće na ostvu ostrvu Pagu, u Hrvatskoj, dok se vraćao iz noćnog provoda.
Evropska strategija prema ratu u Ukrajini sve više se svodi na pokušaj da se Sjedinjene Države ponovo snažnije uvuku u konfrontaciju sa Rusijom, ocenjuje bivši britanski diplomata Alister Kruk.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev žestoko je reagovao na izjave finskog predsednika Aleksandera Stuba o ukrajinskim napadima na rusku logističku infrastrukturu, uključujući skladišta kompanije "Vajdberiz".
Holivudska akciona zvezda Žan-Klod van Dam stigao je danas u Niš, gde će večeras biti specijalni gost otvaranja Međunarodnog filmskog festivala u Nišu.
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Prema savetima stručnjaka za san, Marjane Tejlor, ključ za bolji san tokom vrućina je pravilna ravnoteža unosa tečnosti tokom dana i smanjenje većih količina pića neposredno pre spavanja.
Iako se hotelska soba uglavnom doživljava kao sigurno mesto, nije preporučljivo da pasoš, gotovinu, nakit, telefon, laptop ili druge vredne predmete ostavljate na stolu, noćnom ormariću ili drugim otvorenim površinama.
Zaboravili ste lozinku za Fejsbuk, Instagram ili neki drugi nalog? Nemojte odmah pokretati opciju za resetovanje. Najpre proverite telefon, jer postoji mogućnost da je lozinka već sačuvana na uređaju.
Pevačica Jelena Karleuša obeležila je 48. rođendan u velikom stilu, a među brojnim skupocenim poklonima pažnju je privukla prestižna torba brenda "Hermes", vredna čak 20.000 evra.
Javne ličnosti često nisu u dobrim odnosima sa svojim najmilijima, a kada govorimo o narušenim relacijama među najbližim krvnim srodnicima - ovo su samo neki primeri porodičnih odnosa braće i sestara koji su narušeni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.