Dobio bih Nobelovu nagradu kada bih rešio to... Ćirić bez dlake na jeziku o stanju u srpskom fudbalu
Podeli vest
Bivši sjajni fudbaler Partizana i jedan od retkih domaćih igrača koji je direktno prešao u Barselonu Dragan Ćirić, otvoreno je govorio o stanju srpskog fudbala u opširnom intervjuu za starne medije.
Iako se bivši as Partizana povukao iz aktivnog bavljenja sportom i retko komentariše aktuelnosti, ovaj put nije mogao da odbije poziv tokom boravka u Moskvi gde je učestvovao na revijalnoj utakmici.
Član privremenog radnog tela Partizana Predrag Mijatović, poručio je da će naredni ponedeljak biti ključan za dalji rad u klubu, jer će tada Skupština crno-belih odlučiti da li sadašnje rukovodstvo ostaje i zvanično na funkcijama.
Članica Radne grupe Partizana, Milka Forcan, rekla je da svlačnionice na stadionu "JNA" nisu renovirane od 1948. godine i da je neverovatno da u 21. veku postoje takvi uslovi.
31.05.2025
18:47
Ćirić je govorio za ruski portal "Metarejting", te je istakao kako nije optimističan kada je reč o prekidanju dominacije Crvene zvezde u domaćem prvenstvu. Na pitanje ruskog novinara ko bi mogao da ugrozi hegemoniju crveno-belih, odgovorio je iskreno da ne zna, ali je dodao da bi dolazak velikih kompanija kao sponzora Partizana mogao doneti značajnu promenu.
- Bilo bi sjajno kada bi i drugi klubovi imali jake sponzore kao što je to slučaj sa Zvezdom i Gaspromom. To bi moglo da unese više neizvesnosti i podigne kvalitet lige. Ako bi počele velike kompanije da daju novac u fudbal, sve bi postalo bolje - započeo je Ćirić.
Fudbalski klub Partizan potvrdio je na svom sajtu da je prodao vezistu Stefana Kovača u ruski klub Baltika, a mladi vezista potpisao je petogodišnji ugovor sa novom ekipom.
Partizan je odlučio da smanji cenu za transfer Kevina Arijage i izađe u susret Saragosi, ali dogovor još nije zaključen.
29.05.2025
08:08
Foto: Starsportphoto
Na pitanje šta je potrebno da srpski fudbal postane bolji, bivši as Partizana je naglasio da je to veoma složen problem.
- Verovatno bih dobio Nobelovu nagradu kada bih rešio to pitanje - našalio se Ćirić, ali je istakao da pored Zvezde postoji još nekoliko kvalitetnih klubova koji samo treba da unaprede svoje budžete i organizaciju.
- Mislim da mnoge stvari mogu da se promene, ali zavise od brojnih faktora. Ima tamo još dobrih klubova, samo Crvena zvezda je sada veoma jaka i ima veliki budžet. Drugi klubovi to nemaju i to moraju da promene - dodao je.
Otkrio i da nema želju za povratkom u menadžerske vode u fudbalu, pre 11 godina ušao je u menadžerske vode u sklopu crno-blog tima, međtim taj posao mu se uopste nije dopao, a onda je u međuvremnu postao i sportki direktor kluba, međutim ni taj posao mu se nije baš svideo - jer se zadržao na toj poziciji svega dva meseca, te se okrenuo nekim drugim stvarima.
Foto: Starsportphoto
- Ne zanima me to. Mijatoviću samo želim uspehe sa našim klubom, u Partizanu sam radio veoma kratko. Sve sam video, ništa mi se nije dopalo i to nije bilo za mene, pa sam otišao. Sada radim mnoge interesantne stvari. Imam nekoliko biznisa. Radim jednu stvar, pa drugu... Provodim dosta kvalitetnog vremena. Međutim, sve to je izvan fudbala - rekao je bivši as Partizana.
Sećajući se svoje karijere, Ćirić je istakao koliko su derbiji sa Crvenom zvezdom bili zahtevni i emotivno nabijeni, sa pritiskom koji je teško opisati.
- Ako pričamo o timu, najteži su bili derbiji sa Zvezdom. Značaj tih utakmica je uvek bio na nenormalnom nivou, pritisak je neverovatan. Navijači su uvek igrali ulogu. Svaki meč je bio težak. Voleo sam da igram protiv Zvezde, ali pritisak je bio ogroman - ispričao je, a na ponovljeno pitanje da izdvoji igrača opet se okrenuo večitom derbiju.
- Nabrajao bih samo Zvezdine igrače, njih sam najviše zapamtio. To je zato što su igrali "za mene". Nisu igrali fudbal, nego su želeli sa mnom da se takmiče. Posedovali su određeni stil, da nemam ni trenutak mira. Fizički su bili fokusirani na mene. Teško je igrati kada znate da imate u svakom trenutku jednog igrača ispred sebe i još dvojicu na leđima - nadovezao se.
Na pitanje o najboljim igračima s kojima je sarađivao, istakao je generaciju iz svoje ere, ocenjujući je kao jednu od najboljih u istoriji jugoslovenskog fudbala.
- Dragan Stojković je bio sjajan fudbaler, igrali smo zajedno u reprezentaciji. Bilo je tu mnogo fenomenalnih igrača u moje vreme – Dejan Stanković, Mijatović, Siniša Mihajlović... Ta generacija je bila neverovatna. Po meni najbolja u istoriji Jugoslavije, jer bilo je tada mnogo dobrih fudbalera. Baš mnogo - rekao je Ćirić.
- I dalje smatram da je Stojković dobar trener i da je zabeležio dobar rezultat. Veoma je teško bilo plasirati se na Mundijal, a Srbija je bila tamo u grupi sa veoma jakim reprezentacijama - rekao je otvoreno.
- Ne smatram da su spremni za nešto veliko. Ne bih rekao da imaju potencijal da osvoje Mundijal ili Evropsko prvenstvo. Mislim da nam je potrebno vreme i da budemo konstantniji sa rezultatima. Bio bi veliki uspeh kada bismo dogurali do četvrtfinala Svetskog prvenstva. Dušan Vlahović je sjajan fudbaler, ima ogroman potencijal... Biće vrhunski napadač. Što se tiče Savića... Svako ima svoju percepciju situacije, teško je osuditi ga za nešto. Ono što mogu da kažem samo je da je on dobar fudbaler. Ne znam da li bih isto postupio da sam na njegovom mestu, ali vako ima svoj put u životu i svako radi ono što misli da je najbolje za njega - zaključio je Ćirić za kraj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Član privremenog radnog tela Partizana Predrag Mijatović, poručio je da će naredni ponedeljak biti ključan za dalji rad u klubu, jer će tada Skupština crno-belih odlučiti da li sadašnje rukovodstvo ostaje i zvanično na funkcijama.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Voditeljka Minja Miletić izjavila je da ne vidi razlog da se pojedini opozicioni političari ponovo pozivaju u goste ukoliko nakon gostovanja vređaju novinare i redakciju.
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke i predsednik Pokreta Sigurna Srpska, ponovo je danas zadržan na Graničnom prelazu Gradina između BiH i Hrvatske, na ulazu u Hrvatsku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je poruku o značaju porodice, razgovora i međusobnog jedinstva, istakavši da je važno sačuvati porodicu, ponovo uspostaviti dijalog i okupiti se oko zajedničkih vrednosti.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Nakon što su iznajmile stan u prizemlju, jedna Srpkinja i njena drugarica suočile su se sa velikim brojem stonoga, a tokom noći jedna od njih ih je čak ujela dok je spavala.
Porodice i prijatelji dvoje tinejdžera, Mihaila S. (18) i Nede P. (19), koji su 12. marta poginuli u stravičnoj saobraćajnoj nesreći kod Busija i dalje su van sebe i ne mogu da se pomire sa velikom tragedijom koja ih je zadesila, a koja je potresla čitav kraj.
Tokom ranih jutarnjih časova na magistralnom putu Nikšić - Plužine došlo je do teške saobraćajne nesreće kada je u mestu Brezna automobil u kojem je bio bračni par sa bebom sletelo sa puta u provaliju.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da u odnosima sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom vidi određenu dinamiku „oca i sina“, govoreći o njihovoj komunikaciji u intervjuu za francuski radio Frans enter.
Nemački kancelar Fridrih Merc izrazio je iznenađenje i nezadovoljstvo zbog odluke Sjedinjenih Američkih Država da ublaže sankcije na rusku naftu, ističući da takav potez nije u skladu sa stavom većine članica grupe G7.
Američki politički komentator Taker Karlson je izjavio da bi se kandidovao za funkciju predsednika samo zbog prilike da uđe u debatu sa senatorom iz Teksasa, Tedom Kruzom.
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Gabi Svjerževski ima naviku da grize nokte još od svoje osme godine, a ove godine joj se desila neverovatna komplikacija, koja je umalo koštala života.
Pevač Mitar Mirić je svojevremeno napravio incident tokom kojeg je, pod dejstvom alkohola, tupim predmetom probio televizor, a potom u njega sipao dve litre gaziranog soka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar