Trener crno-belih Srđan Blagojević (52) dotakao se raznih tema tokom otvaranja "Bratskog kupa", a posebnu pažnju privuklo je to što je rekao da bi posle Srbije voleo da se oproba u Rusiji.
Fudbaleri Partizana će, kao i prošle godine, ponovo učestvovati na turniru u Moskvi, gde će sutra igrati protiv CSKA (18.00, Arena premijum 3), a u petak sa Dinamom (18.00, Arena premijum 3).
Zbog toga je šef stručnog štaba "parnog valjka" bio učesnik konferencije za medije zajedno sa ostalim kolegama - Fabiom Ćelestinijem (CSKA), Valerijem Karpinom (Dinamo) i Simom Krunićem (OFK Beograd).
Iskusni stručnjak prvo je izneo očekivanja od predstojeća dva meča, ali i onoga što crno-bele čeka na startu nove sezone.
- Gradimo mlad tim, sa prosekom od svega 22 godine. Sigurno je da će našim igračima mnogo značiti da se odmere sa vrhunskim protivnicima poput CSKA i Dinama. Ove utakmice su sjajna prilika da se mladi fudbaleri pokažu u pravom svetlu, ali pre svega da se kvalitetno pripreme za ono što nas očekuje u kvalifikacijama za evropska takmičenja - rekao je Blagojević.
Foto: FK Partizan
Srđan Blagojević tokom treninga u Moskvi
Rođeni Beograđanin dosad je radio u Kazahstanu i Mađarskoj, ali ne krije da ima želju da se okuša i u Rusiji.
- Sada sam fokusiran samo na rad u Partizanu, ali voleo bih da jednog dana budem trener u Rusij. Ovdašnji fudbal ima pažnju kod javnosti u Srbiji. Pogotovo je to bio slučaj prošle sezone, kada su Marko Nikolić i Dejan Stanković bili na klupi CSKA i Spartaka. I veliki broj srpskih igrača igra ovde - poručio je Blagojević za "Sovsport".
Foto: printscreen
Srđan Blagojević i Marko Nikolić
U međuvremenu se situacija malo promenila, pošto je Nikolić napustio Moskvu i preuzeo atinski AEK.
- Marko je veoma dobar i uspešan trener. I Partizan je poslednju titulu osvojio kada je on bio na klupi. Vole ga navijači, važan je za istoriju našeg kluba. Pokazao je i sa CSKA da može da napravi sjajne rezultat. To nije klub sa najvećim budžetom, a uspeo je da osvoji trofej - objasnio je Blagojević, a potom se dotakao legende Crvene zvezde:
- Stanković je, pre svega, bio vrhunski igrač. Upoznali smo se u Mađarskoj kada sam trenirao Debrecin, a on Ferencvaroš. Nema sumnje, odličan je i trener. Nadam se da će mu poći za rukom da osvoji trofej u Rusiji.
Fudbalski klub Partizan oglasio se saopštenjem u kojem navodi da će sve finansijske obaveze prema agenciji koja zastupa bivšeg fudbalera Patrika Andradea (32), a zbog kojih je klub dobio suspenziju od strane FIFA, biti izmirene početkom naredne nedelje, nakon čega će biti dostavljen izveštaj o uplati.
Fudbaleri Partizana otputovali su u Moskvu gde će učestvovati na "Bratskom kupu" i odmeriti snage sa ekipama CSKA (1. jula od 18.00) i Dinama (4. jula od 18.00).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski klub Partizan oglasio se saopštenjem u kojem navodi da će sve finansijske obaveze prema agenciji koja zastupa bivšeg fudbalera Patrika Andradea (32), a zbog kojih je klub dobio suspenziju od strane FIFA, biti izmirene početkom naredne nedelje, nakon čega će biti dostavljen izveštaj o uplati.
Suzana Vasiljević, medijska savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznala je da je zaplakala kada je šef države od kineskog lidera Si Đinpinga dobio orden.
Tajkunski novinar Željko Veljković pridružio se skandaloznoj blokaderskoj kampanji protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), pljunuvši na svetinjuu, Pojas Presvete Bogorodice.
Odbrana generala Ratka Mladića iz komiteta UN do sada nije dobila nikakav odgovor na pismo koje je uputila u vezi sa odbijanjem Haga da on bude pušten na lečenje u Srbiju, a ovo pitanje će biti otvoreno na sednici Saveta bezbednosti UN-a o radu Mehanizma 12. juna, rekao je generalov sin Darko Mladić.
Povodom nedavnih izjava suspendovane profesorke sociologije Marije Vasić, javnosti se oštro obratio direktor Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“, Radivoje Stojković
Sveta Ilić iz sela Binač u Kosovskom Pomoravlju pretrpeo je brutalan napad od strane lokalnog Albanca dok je pokušavao da zaštiti svog sina, saopštila je Kancelarija za Kosovo i Metohiju.
Dojave o bombama, koje su stigle putem mejlova u više osnovnih i srednjih škola, bile su lažne, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).
Nakon više od 15 godina, na Dečjoj hirurgiji Univerzitetskog kliničkog centra Niš otvorena je treća operaciona sala, čime su značajno unapređeni uslovi za lečenje najmlađih pacijenata.
Priča o kobili Aureliji koja je pre tri godine umalo uginula pod silovitim udarcima čekića svog vlasnika, potresla je i one koji nisu ljubitelji životinja. Tada je naporima veterinara i volontera spašena, ali sada bije drugu bitku.
U velikoj akciji policije uhapšeno je šest osoba koje se sumnjiče za više krivičnih dela, među kojima je i prodaja droge, a za jednim članom raspisana je međunarodna poternica.
Jutros u Beogradu je došlo do svirepog ubistva, kada je Uroš G. (26) sekirom presudio očuhu svog oca, Svetozaru P. (92). Policija je završila uviđaj a telo nesrećnog muškarca poslato je na obdukciju.
Nišlija I.Ž., vozač jednog prevozničkog preduzeća koji je 9. decembra prošle godine u selu Vrelo kod Niša izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Elizabeta Gojković (53) juče je na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom negirao krivicu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, efikasnom akcijom, uhapsili su L. B. (23) iz Kragujevca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pokušaju i teška telesna povreda.
Mađarska bi mogla da pruži diplomatsku pomoć za rešavanje situacije u Ukrajini i da postane mesto za pregovore, izjavio je mađarski premijer Peter Mađar.
Izviđački avion NATO kruži u blizini ruske eksklave Kalinjingrada, rekao je izvor iz kontrole vazdušnog saobraćaja EU za državnu novinsku agenciju TASS.
Istraživanja pokazuju da određene životne navike mogu značajno da uspore fizičko propadanje organizma i pomognu starijim osobama da duže sačuvaju vitalnost.
Britanski Esquire je nedavno izdvojio muške parfeme i mirisne note koje žene najčešće doživljavaju kao simbol privlačnosti, elegancije i samopouzdanja.
"Južni vetar festival", muzički događaj o kojem se već mesecima govori širom regiona, održaće se 27. juna na stadionu Tašmajdan u Beogradu i okupiće neka od najvećih imena narodne muzike.
Aktuelni zadrugari Maja Marinković i Asmin Durdžić redovno imaju vrele akcije pred kamerama rijaliti programa "Elita", a on joj je sada zamerio što je bila glasna.
Dok Saša Lukić demantuje našu ekskluzivu, ali i izbacuje storije sa devojkom kao nikad do sad, odgovor Nataše Bekvalac je klasičan primer kriznog PR-a!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar