Rukovodstvo srpskog vicešampiona ima velikih problema oko registracije letnjih pojačanja zbog potraživanja iz vremena prethodne uprave, zbog čega je neizvesno u kom sastavu će istrčati na teren u Larnaki.
Alarm je upaljen u Humskoj, jer dugovi ponovo prete da pokvare planove crno-belima! Fudbaleri Partizana u četvrtak će imati premijeru na međunarodnoj sceni (18.30, RTS 1, Arena premijum 3), očekuje ih gostovanje protiv AEK-a u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali veliko je pitanje na koje igrače će stručni štab moći da računa.
Razlog - jezivo poslovanje tandema Milorad Vučelić - Miloš Vazura, koji su ostavili minus od skoro 60.000.000 evra i brdo neisplaćenih obaveza. Sada je to došlo na naplatu, a čelnici predvođeni predsednikom Rasimom Ljajićem i poslovnom direktorkom Milkom Forcan ispred sebe imaju paklen posao i jako malo vremena da ga uspešno završe.
Prva prepreka je potraživanje Ankaragučua za transfer štopera Nihada Mujakića prošlog leta, koji je iznosio 900.000 evra. Isplaćen je samo jedan deo od te cifre, pa je turski klub odlučio da presavije tabak i da tuži Beograđane, što je automatski donelo i suspenziju od strane FIFA.
Međutim, nova uprava je izgleda uspela da ugasi taj požar, jer je prema informacijama koje prenose mediji u Ankari, došlo do dogovora između dva kluba. Partizan će u određenom vremenskom periodu isplatiti obaveze u tri rate, tako da je taj problem trenutno rešen.
Foto: FK Partizan
Uprava Partizana pred velikim izazovom
Druga prepreka su menadžeri. Poznato da agencija koja je zastupala Patrika Andradea zahteva 242.000 evra, uvećano za troškove postupka, što ukupno iznosi 270.000 evra. I to nije sve, jer i agent Prosper Uvize traži svojih 50.000 evra. Zbog toga se prvi čovek kluba kratko oglasio i poručio da će već sutra sve biti rešeno.
- U utorak će biti izvršena plaćanja onima koji su nas prijavili FIFA. Automatski, prijave će biti povučene - rekao je Rasim Ljajić za Sport klub.
Foto: FK Partizan
Trener Srđan Blagojević još ne zna na koga može da računa na Kipru
Trener crno-belih Srđan Blagojević sada ima ozbiljnu glavobolju, jer bukvalno ništa više nije u njegovim rukama. Ukoliko se desi ono najgore i ne bude mogao u Larnaki da računa na novajlije koje su stigle u aktuelnom prelaznom roku, imaće dodatno otežan zadatak protiv AEK-a.
U tom slučaju srpski viceprvak bi bio lišen pomoći golmana Marka Miloševića, štopera Mateje Milovanovića i Ivana Vasiljevića, defanzivnog veziste Janisa Karabeljova, krilnog ofanzivca Dembe Seka i napadača Andreja Kostića, dok je crnogorski defanzivac Stefan Milić svakako van stroja zbog povrede primicača.
Crno-beli u četvrtak startuju na međunarodnoj sceni, pošto će u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope gostovati AEK-u u Larnaki (18.30, RTS 1, Arena premijum 3). Rival je kvalitetan, vremenski uslovi će biti jako teški, a tu je i negativan skor protiv ekipa sa rajskog ostrva.
Crnogorski fudbaler Stefan Milić (25), koji je ovog leta pojačao srpskog viceprvaka, propustiće prvi okršaj sa AEK Larnakom u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope (18.30, RTS 1, Arena premijum 3).
Krilni napadač Radničkog iz Kragujevca Bogdan Mirčetić (19) govorio je o interesovanju Partizana da ga ovo leto, ali i prošlu zimu, vrati u svoje redove.
Prvi tim Partizana u ovom trenutku, pred prvi meč u sezoni 2025/26, vredi svega 18.500.000 evra, što je gotovo za 20.000.000 evra manje u odnosu na pre godinu dana, kada je ekipa imala vrednost od 38.350.000 evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crno-beli u četvrtak startuju na međunarodnoj sceni, pošto će u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope gostovati AEK-u u Larnaki (18.30, RTS 1, Arena premijum 3). Rival je kvalitetan, vremenski uslovi će biti jako teški, a tu je i negativan skor protiv ekipa sa rajskog ostrva.
Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić ponovo je šokirala javnost u Srbiji svojim najnovijim, skandaloznim istupom na društvenoj mreži Iks.
Blokaderka Nadžija Mavrić, koja je pokušala samoubistvo u Novom Pazaru, na taj radikalan korak odlučila se nakon svađe sa Davidom Delimeđcem, saznaje Informer.
Ovaj video najbolje pokazuje kako je poslanik Miloš Parandilović pokušao da prevari narod i Skupštinu, a raskrinkala ga je predsednica Skupštine Ana Brnabić.
Na velikom skupu "Srbija jedna porodica", zakazanom za 27. jun u Beogradu, očekuje se celodnevni program sa sadržajima namenjenim deci, mladima i odraslima.
Sa vlasnikom i urednikom portala "Srbin info" Dejanom Petrom Zlatanovićem obavljen je informativni razgovor zbog širenja lažnih vesti o upotrebi zvučnog topa od strane državnih organa na protestu 15. marta prošle godine.
Dejan Petar Zlatanović, blokader sa dna kace i vlasnik i urednik portala "Srbin info", koji je među prvima širio laž o upotrebi zvučnog topa od strane državnih organa na protestu 15. marta 2025, masno je slagao i po ko zna koji put dokazao da zgubidani ne znaju ništa drugo nego da budu nasilni i koriste se izmišljotinama.
Vladimir Đorđević, narodni poslanik Pokreta obnove Kraljevine Srbije (POKS), koja je deo koalicije "Nada" zajedno sa Novim DSS Miloša Jovanovića, zatražio je u Parlamentarnoj Skupštini Saveta Evrope (PSSE) u Strazburu da Srbija bude kažnjena!
Darko Vesković, poznat pod nadimkom Prika (46), ubijen je juče u pucnjavi koja se dogodila oko 16 časova u jednom ugostiteljskom objektu u beogradskom naselju Kumodraž.
Teška nesreća dogodila se danas na području Grocke, kada je traktor prešao preko deteta starog godinu i po dana. Dete je zadobilo teške povrede i prema prvim informacijama, životno je ugroženo.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv državljanina Švedske J.C.G.N. i državljanke Južne Afrike S.C.G. zbog sumnje da su krajem januara 2026. kao saizvršioci pripremali teško ubistvo, dok se J.C.G.N. na teret stavlja i neovlašćeno nošenje pištolja sa municijom.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapšen je bivši zamenik načelnika Uprave kriminalističke policije (UKP) N. Đ. zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja. On se tereti da je uticao na uklanjanje dokaza i tragova nakon pucnjave u ugostiteljskom objektu na Autokomandi 5. novembra 2025. godine, u korist Saši Vukoviću Bosketu.
U trenutku kada su odnosi Varšave i Kijeva već ozbiljno poljuljani prekidom diplomatskih odnosa i istorijskim sporovima, ugledni nedeljnik "Poljska misao" otišao je korak dalje, objavivši analizu koja je izazvala politički potres u regionu.
Britanski premijer u tehničkom mandatu Kir Starmer i njegov stranački suparnik i mogući naslednik Endi Bernam, sastali su se i razgovarali sat vremena u tajnosti.
Američki državni sekretar Marko Rubio saopštio je da su Sjedinjene Američke Države uvele novi paket sankcija protiv pet kubanskih entiteta i supruge Alehandra Kastro Espine.
Svedočenje američkog pilota borbenog aviona F-15, kojeg je oborio Iran, a koji je akcijom specijalnih jedinica spasen sa neprijateljske teritorije, izazvalo je potres i pokrenulo usijanu debatu unutar obaveštajne zajednice SAD.
Američki glumac Džejson Momoa kaže da mu je uloga u filmu "Supergirl" iz snova i da je oduševljen jer se njegov antijunak Lobo ne plaši da napravi haos i uđe u tuču.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Ako su vam peglanje i sređivanje veša među najneomiljenijim kućnim poslovima, isprobajte ovaj način sušenja odeće. Zahvaljujući njemu, veš će biti manje izgužvan, pa ćete mnogo ređe morati da posežete za peglom.
Veštačka inteligencija više nije samo alat za pisanje tekstova i generisanje slika, sada je dobila i sopstveni muzej, prostor u kojem umetnička dela nastaju i menjaju se pred očima posetilaca.
U domu folk zvezde Violete Viki Miljković i njenog supruga, kompozitora Dragana Taškovića Tašketa, ovih dana vladaju posebne emocije i ponos. Njihov sin jedinac Andrej uspešno je završio srednju školu i time zatvorio jedno od najlepših poglavlja svog odrastanja, spreman da zakorači u svet novih izazova i velikih životnih snova.
BorkaMihajlović, majka pevačice Aleksandre Prijović, progovorila je o njenom školovanju i otkrila zbog čega na kraju Prija nije završila srednju školu.
Nakon što je pevač Marko Gačić objavio da čeka dete sa svojom nekadašnjom ljubavnicom, njegova bivša supruga Goga Gačić napustila je Srbiju i pokazala gde trenutno uživa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.