Da li će biti još pojačanja u Humskoj ovog leta? Peđa Mijatović rešio sve dileme
Podeli vest
Potpredsednik Partizana zadužen za sportski sektor Predrag Mijatović (56) otkrio je da li će klub biti aktivan u nastavku prelaznog roka i koliko je realno da se navijači nadaju novim licima u ekipi.
Nova uprava crno-belih odmah po završetku prošle sezone počela je proces renoviranja i podmlađivanja tima, a dosad je stiglo sedam novajlija: golman Marko Milošević, štoperi Mateja Milovanović, Stefan Milić, Ivan Vasiljević, defanzivni vezista Janis Karabeljo, krilni ofanzivac Demba Sek i napadač Andrej Kostić.
"Grobari" mogu da odahnu, pošto je uprava Partizana uspela u poslednjem trenutku da reši dugove zbog kojih im je nedavno Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) zabranila registraciju novih igrača, potvrđeno je Informeru iz kluba.
Fudbalski klub Partizan večeras (18.30, RTS 1, Arena 1 premijum) počinju evropski put za sezonu 2025/26, a prema procenama kladionica crno-beli nisu favoriti, što im se na startu međunarodnih kvalifikacija desilo još samo prošle sezone i davne 1997. godine.
10.07.2025
11:10
Na pozajmici iz Štutgarta do kraja godine ostaje centarfor Jovan Milošević, novu šansu dobio je iskusni desni bek Aranđel Stojković posla odrađene pozajmice u Mađarskoj, dok se norveški vezista Gajas Zahid vraća polako u ritam posle teške povrede i operacije kolena.
Međutim, partizanovci se nadaju da tu nije kraj i da će malo poznatiji i iskusniji igrači uskoro zadužiti dres "parnog valjka". Pre svega, kako bi mladi momci poput Milana Roganovića, Vanje Dragojevića, Ognjena Ugrešića. Dušana Jovanovića i ostalih mogli dodatno da napreduju i ostvare zacrtane ciljeve u novoj sezoni. Pominjali su se povratnici Stevan Jovetić, Matija Nastasić, Radosav Petrović, Darko Brašanac, ali od toga izgleda neće biti ništa.
Skandal neviđenih razmera. Fudbaleri Partizana oterani su sa treninga na "AEK areni" u Larnaki, gde će u četvrtak odigrati prvu utakmicu kvalifikacija za Ligu Evrope.
Ovo je verovatno najmlađa generacija Partizana. Mi se ne bojimo! Idemo sa odlučnim stavom i na tom putu tražimo veru svih u nas, rekao je Srđan Blagojević pred prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
09.07.2025
18:39
Foto: FK Partizan
Partizan je ovog leta znatno podmladio tim
- Imamo kostur tima. Pripreme su počele ranije, ali prelazni rok je još u toku. Nažalost, mi nemamo sredstava, ne stojimo dobro finansijski da bismo mogli da pravimo velike kombinacije i čuda. Eventualno dovođenje nekog kvalitetnog igrača ili pozajmica iz ozbiljnijeg kluba zavisi od našeg učešća u Evropi. Stranac iz nekog kluba, koji tamo ne igra, ne može da dođe ovde samo zbog Superlige. Evropa je novac, prolazak u grupnu fazu nam je neophodan - rekao je Mijatović za portal "Maxbetsport".
Nekadašnji sportski direktor Real Madrida poručio je da su naredne aktivnosti moguće tek u avgustu.
- Zasad smo povukli ručnu. Može da se desi da dođe neki mlad igrač, veliki talenat, neko od 18-19 godina. To uvek može, ali za pojačanja, trenutno je kočnica. Da vidimo kako će da bude protiv AEK-a i kako ćemo da počnemo prvenstvo. Ovih mesec dana je za nas biti ili ne biti - naglasio je Mijatović.
– Poznajem ih, jer neguju španski stil. Ima tu interesantnih igrača, mislim da su jedna od najboljih ekipa u svojoj zemlji. Isto kao što smo i mi. E sad, ako mi treba da se stvarno toliko plašimo Kiprana, uz svo poštovanje AEK-u sa Kipra, pa šta ćemo da radimo u 3. kolu kvalifikacija? Kada dođe ozbiljan protivnik... Onda bolje da sada ni ne igramo. Da izgubimo sa 3:0, da nam ne daju pet komada. Meni je to neshvatljivo - podvukao je Mijat, pa dodao:
– Evo, ja nisam verovao da će Real da izgubi 4:0 od PSŽ-a na Svetskom prvenstvu za klubove. Desilo se. Zato samo nemojte da imamo taj strah, da tako ulazimo u meč, sve ostalo može. Lično, mene jedino pobeda zanima i samo to me zadovljava. Imamo revanš u Beogradu za sedam dana, ali hajde sada odmah da im pokažemo da nam je cilj da prođemo dalje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
"Grobari" mogu da odahnu, pošto je uprava Partizana uspela u poslednjem trenutku da reši dugove zbog kojih im je nedavno Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) zabranila registraciju novih igrača, potvrđeno je Informeru iz kluba.
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se danas javnosti Srbije nakon što su 4 člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) podneli ostavke.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
Danas pola Srbije slavi, a pola ide na slavu, pa su se mnogi dosetili kako da zarade na današnji dan i olakašaju roditeljima koji imaju malu decu. Verovali ili ne, napravili su specijalne slavske pakete u takozvanim čuvaonicima.
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
Poruke sa kriptovane aplikacije Skaj ukazuju na to da je Radoje Zvicer tvrdio da zna ko je naručio ubistvo Jevrema Brkovića, koji je u napadu brutalno pretučen, a njegov pratilac Srđan Vojičić ubijen.
Gotovo 13 kilograma kokaina zaplenjeno je u sredu, 17. decembra, na graničnom prelazu Karasovići, a uhapšen je 56-godišnji albanski državljanin koji je drogu pokušao da prokrijumčari iz Republike Hrvatske ka Albaniji, piše Večernji.
Američki predsednik Donald Tramp se bacio na praznično preuređenje Bele kuće, postavivši nove pločice ispod portreta bivših predsednika na takozvanoj „Predsedničkoj stazi slavnih“.
EU daje Kijevu kredit od 105 milijardi dolara (90 milijardi evra) uz uslov nastavka ratnih dejstava. Zato će, najverovatnije, morati da se bori i sledeće godine.
Nemački kancelar Fridrih Merc poslao je danas svog izaslanika za Ukrajinu Gintera Zautera u Sjedinjene Američke Države, uoči razgovora Vašingtona i Moskve planiranih za vikend o mogućem mirovnom rešenju za Ukrajinu, saznaju nemački mediji od izvora iz vlade.
Ukrajina ima saznanja o tačnim lokacijama na teritoriji Belorusije na kojima će biti raspoređen ruski raketni sistem "Orešnik" i te informacije prosleđuje svojim partnerima, izjavio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Ako ste u braku sa Lavom, zvezde vas guraju u najintenzivniji emotivni period do sada – ali uz pravi pristup, kriza može postati snažnija strast umesto razlaza.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar