Članica uprave i direktorka zadužena za poslovni sektor fudbalskog kluba Partizan Milka Forcan (56) gostujući u Jutarnjem programu Radio-televizije Srbije otkrila je da je tim iz Humske u poslednih deset godina platio 1.450.000 evra Uniji evropskih fudbalskih asocijacija (UEFA) za kazne.
Srpski vicešampion sutra (21.00, RTS1, Arena premijum 1) dočekuje ekipu Oleksandrije u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferecije. Crno-beli sa velikom prednošću ulaze u okršaj sa ukrajinskim rivalom, budući da su na prvoj utakmici, odigranoj u poljskim Katovicama, pobedili sa 2:0. Uoči pomenutog susreta, gost Radio-televizije Srbije bila je članica Uprave crno-belih, koja je govorila o mnogobrojnim temama, a između ostalih, dotakla se i kazne koju je Partizan zaradio na meču protiv AEK-a iz Larnake, u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.
Izabranici Srđana Blagojevića nisu uspeli da savladaju kiparskog predstavnika i plasiraju se u narednu rundu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja, pa su osim kazne za lošu igru, dobili i onu za lošu organizaciju. "Parni valjak" je platio ceh zbog pirotehničkih sredstava i zatvorenog stepeništa u vrednosti od 25.250 evra, a prema rečima poznate preduzetnice, to je ništa u odnosu na ono što je Partizan platio tokom protekle decenije.
- Tokom prethodnog perioda Partizan je prolazio najteže dane u svojoj istoriji. Četiri godine zatvorena severna tribina juče je otvorena po prvi put. To smo učinili zbog velikog interesovanja i zbog toga što je na prethodnoj utakmici deo navijača ostao van stadiona. Delom i zbog propusta organizacije i redara - poručila je Milka, a potom dodala:
- Kada prelazimo sa priče sa terena o organizaciji, moramo da kažemo da smo mi kao rukovodstvo preuzeli svešto je do nas da poboljšamo i otklonimo mane koje sui bile na prethodnoj, i da na predstojećoj utakmici sve bude bolje organizovano.
Foto: FK Partizan
Milka Forcan
Prema njenim rečima, srpski vicešampion je zbog propusta navijača i organizacije tokom poslednjih deset godina platio 1.450.000 evra Uniji evropskih fudbalskih asocijacija (UEFA) za kazne.
- Ako se ko naplaćao kazni, to je fudbalski klub Partizan. Mi smo u prethodnih deset godina milion i 450 hiljada evra dali za kazne UEFA. Na poslednjoj utakmici smo dobili kaznu od 25.000 hiljada evra što se odnosi na zakrčenje prolaza odnosno stepenica sa kojim se naše obezbeđenje susreće već godinama. Želim da apelujem na navijače Partizana da poštuju osnovne stvari. Taj novac bi nam sada dobrodošao. Hajde da pokažemo da smo spremni i zreli za evropske utakmice.
Analiza platforme "Fudbal mits data" pokazuje da će od svih srpskih klubova samo Crvena zvezda ove sezone igrati u grupnoj fazi evropskih takmičenja, dok Partizan, Novi Pazar i Radnički prema prognozi neće izboriti plasman.
Pre tačno 22 godine, 30. jula 2003, Partizan je u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona odigrao 1:1 protiv švedskog Đurgardena u Beogradu, čime je započeo istorijski put ka grupnoj fazi elitnog takmičenja.
Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Linkolnom (5:1) u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona doneli Srbiji nove bodove na UEFA rang listi, pa sad ima 21,125 poena.
Partizan je prodao više od 15.000 ulaznica za revanš sa Oleksandrijom, zakazan za četvrtak od 21 čas, a klub je otvorio i severnu tribinu uz očekivanja da će broj gledalaca preći 30.000.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Analiza platforme "Fudbal mits data" pokazuje da će od svih srpskih klubova samo Crvena zvezda ove sezone igrati u grupnoj fazi evropskih takmičenja, dok Partizan, Novi Pazar i Radnički prema prognozi neće izboriti plasman.
Džihadisti iz Sarajeva spalili su zastavu Republike Srpske postavljenu na jarbolu uz entitetsku liniju između Bosne i Hercegovine i Republike Srpske u blizini Darive.
Bogat dečiji program, rekordna zastava, primeri tehnološkog napretka i koncerti najvećih domaćih muzičkih zvezda. To je samo deo onoga što će građani imati prilike da vide sutra, 27. juna, na velikom skupu ispred Skupštine Srbije.
Pred Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušan je V. J. zbog pretnji predsedniku Aleksandru Vučiću i glavnom javnom tužiocu VJT.
Dok naša Vlada sa ponosom podržava ispunjenje poslednje želje srpskog heroja, Aleksandar Radovanović, generalni sekretar Pokreta slobodnih građana i jedan od podržavalaca uličnih blokada, sramno je napao lik i delo Blagoja Jovovića.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić još jednom je sve građane naše zemlje pozvala na veliki Skup koji se sutra održava u Beogradu ispred Doma Narodne skupštine.
Više od 6.900 ljudi iz Srbije i inostranstva već se prijavilo za volonterski program Ekspo Plejmejkeri, a posebnu pažnju budućih volontera privlači volontersko angažovanje u sektoru Protokol, saopštilo je danas preduzeće Ekspo 2027.
Deonica autoputa od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9.00 sati, najavili su Putevi Srbije.
Univerzitetski klinički centar Niš ulazi u završnu fazu priprema za otvaranje savremene bolničke banke krvi, jednog od najvažnijih projekata za unapređenje zdravstvene zaštite na jugu Srbije.
Viši sud u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu izdao je međunarodnu poternicu protiv dvojice muškaraca osumnjičenih da su učestvovali u ubistvu Darka Veskovića Prike u Kumodražu.
Maloletni M.M. koji je kao 13-godišnjak ubio školskog druga Andreja Simića (13) u porodičnoj kući u Niškoj Banji, biće saslušan danas u Višem sudu u Nišu na suđenju svojim roditeljima M. M. i M. M. M. optuženim za teško delo protiv opšte sigurnosti i zlostavljanje maloletnika.
Najnoviji detalji iz istrage ubistva Darka Veskovića u Kumodražu ukazuju na sumnju da je zločin bio unapred i detaljno osmišljen, a da je napadač iskoristio javni oglas za posao pica-majstora kako bi prišao žrtvi.
Mladić iz Vranja Nemanja D. (24) godine, poginuo je u četvrtak uveče u selu Neradovac, kod Vranja, kada ga je nakon pada sa motora pregazilo drugo vozilo.
Kamion sa prikolicom koji je prevozio više od 400 košnica prevrnuo se u Teksasu i ispustio milione pčela u naseljeno područje, zbog čega su hitne službe zatvorile puteve i naredile stanovnicima da ostanu u kućama.
Pakleni toplotni talas odneo je stotine života širom Evrope, dok temperature u pojedinim zemljama prelaze 40 stepeni. Najteže je pogođena Španija, gde vlasti više od 200 smrtnih slučajeva povezuju sa ekstremnom vrućinom.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da su predsednici Rusije i SAD, Vladimir Putin i Donald Tramp, na samitu na Aljasci razmatrali predloge Vašingtona za rešavanje ukrajinske krize, koje je ruska strana prihvatila, zbog čega smatra da nije primereno tvrditi da nije bilo nikakvog dogovora.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Glumica Selma Hajek otkrila je da efekat prirodnog "fejsliftinga" postiže tako što kosu zateže u visoki rep ili čvrstu punđu, što vizuelno podiže crte lica.
Čuveni kolač "slatki greh", koji se pravi od keksa, vanila krema i čokolade, gotov je za svega 20 minuta i idealan je izbor kada želite osvežavajući desert bez uključivanja rerne.
Viber je dobio jednu od najvećih AI nadogradnji do sada, ChatGPT je sada dostupan direktno u četovima i može da pomaže korisnicima tokom svakodnevne komunikacije.
Nana, bosiljak i lavanda spadaju među biljke čiji intenzivni mirisi mogu da odbiju ose i stršljenove, pa su čest izbor onih koji žele da tokom leta zaštite terasu, balkon ili dvorište na prirodan način.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.