11.01.2020

20:52 >> 20:47

(VIDEO) ŠOU U ARENI! PARTIZAN SLAVIO UZ ZVUK SIRENE! Jaramaz heroj crno-belih, Slovenci slomljeni u poslednjoj sekundi!

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimiju sa 96:95 (23:25, 32:22, 26:22, 15:26) uz pomoć nestvarnog pogotka Ognjena Jaramaza u poslednjoj sekudni meča

Igra nerava, veresija od gotovog i na kraju Ognjen Jaramaz kao šlag na tortu sjajnog meča i bez sumnje duela dve ekipe koje će se možda sresti i u plej-ofu. Priredile su obe ekipe navijačima u Areni veliki spektakl i sjajnu košarku. Na kraju radovali su se crno-beli i to pogotkom Ognjena Jaramaza sa zvukom sirene.

Nestvaran meč rešen je u samo jednom napadu, ali nije tako delovalo kako je utakmica odmicala. Gosti su bolje otvorili meč i poveli tokom prvih 10 minuta. Sjajni Jaka Blažić pogađao je iz svih mogućih pozicija, ali su i crno-beli bili na visini zadatka.

Odlično je krenuo šut Partizan tokom druge deonice u kojoj su postigli 32 poena. Pejdž, Volden i Jaramaz pravili su probleme gostima. Išli su domaći i do 13 poena prednosti. Tada se činilo da je sve gotovo, ali...

Probudio se Rajan Boutrajt u poslednjoj četvrtini, a sa njim i čitava Cedevita. Malo je ko posle 30 minuta igre očekivao dramu, ali su u poslednja dva minuta obe ekipe ušle sa istim učinkom.

Mogao je Boutrajt da bude potpuni heroj meča kada je svojim laganim polaganjem doneo prednost gostima na 16 sekundi do kraja, ali se pitao Jaramaz. Košarkaš Partizana dobio je loptu na svega sekund do kraja i uputio šut koji je od tablu prošao kroz obruč za delirijum u Areni i veliku pobedu crno-belih.

Nejefikasniji kod pobedničke ekipe bio je heroj Jaramaz sa 16, dok je Zagorac dodao 14. Kod Slovenaca istakao se Blažić sa 22, dok je Hopkins imao 13 poena.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

PARTIZAN - CEDEVITA OLIMPIJA 96:95 (23:25, 32:22, 26:22, 15:26)

Arena: Štark arena, Sudije:  Ilija Belošević, Uroš Nikolić, Denis Hadžić

PARTIZAN: Volden 10, Zagorac 14, Pejdž 11, Gordić 9, Jaramaz 16, Veličković, Birčević 3, Reding 4, Janković 10, Tomas 12, Trifunović, Mozli 7

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 11, Boutrajt 10, Hopkins 13, Murić 11, Mulalić, Miler Mekintajer 11, Blažič 22, Stipanović 7, Zagorac, Simonović 3, Cirbes 7

KRAJ!

40. minut - JAAAAARAMAAAZ! TROJKA SA ZVUKOM SIRENE! PARTIZAN POBEĐUJE!

40. minut - Boutrajt pogađa lagano polaganje i na 16 sekundi do kraja Cedevita vodi 93:95.

39. minut - Alej-up Pejdža za Mozlija i sada je 93:91! Boutrajt na drugoj strani pogađa dva penala. Velika drama u Areni!

38. minut - Trojka Boutrajtra za "minus tri". Nakon toga nestvarni Blažić donosi izjednačenje svojim 22. poenom!

38. minut - Brza kontra Partizana završena je poenima Tomasa. Crno-beli idu na malo veću razliku.

37. minut - Cirbes pogađa dva bacanja za 87:85! Čeka nas uzbudljiva završnica meča. Jaramaz uzvraća na drugoj strani.

36. minut - Nakon dva penala Hopkinsa, Mozli siguran za dva.

34. minut - Hopkins pogađa za dva, sada je 83:79, ali uzvraća Zagorac.

33. minut - Siguran i Stipanović za 7:0 u poslednjih tri minuta. Na drugoj strani Janković donosi prve poene Partizanu u ovoj deonici.

32. minut - Mini serija gostiju, Krušlin pogađa za tri!

31. minut - Boutrajt flouterom otvara poslednju deoniocu.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - KAKVA RAMPA MOZLIJA NAD BLAŽIĆEM! Onda i trojka Gordića na drugoj strani!

29. minut - Birčević pogađa još jednu trojku i opet je dvocifrena prednost za Partizan.

27. minut - Serija trojki domaćih! Tomas! Crno-beli imaju 73:61!

26. minut - Pejdž za tri! Partizan ide na 10 poena prednosti! Onda Blažič pogađa oba penala i OPET PEJDŽ ZA TRI!

25. minut - Serija Partizana, Jaramaz i Zagorac sigurni za "plus sedam".

22. minut - Murić dobar pod košem za nove poene i 58:52.

21. minut - Drugi deo igre počinje trojkom Simonovića, ali uzvraća Tomas!

DRUGA ČETVRTINA, POLUVREME:

20. minut - Volden vezuje dve trojke! Partizan ide na 53:47!

19. minut - Trojku sada pogađa i Murić, a onda sjajno zakucavanje Tomasa!

18. minut - Neverovatna serija Blažiča, nakon trojke pogađa i za dva. Sedam njegovih vezanih poena. Janković donosi izjednačenje.

17. minut - Poeni Jaramaza za mini seriju domaćih i prednost od 40:37. Na drugoj strani Blažič za dva.

16. minut - Vraća Hopkins trojku, gledamo rezultatsku klackalicu u ovim momentima.

15. minut - Odlična igra Partizana, Jaramaz za tri! Crno-beli opet vode!

14. minut - Gordić siguran za dva poena.

13. minut - Jaramaz usamljen ispod koša za lagane poene.

12. minut - Reding posle dobrog pasa Novice Veličkovića siguran za 27:30. Ipak, na drugoj strani kapiten Partizana pravi faul uz koš Majka Cirbesa.

11. minut - Nova trojka Krušlina, gosti nastavljaju da sjajno šutiraju sa linije 6,75.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Krušlin, a onda i Murić pogađaju za tri poena i Cedevita vodi posle prve četvrtine.

9. minut - Tehnička greška za Boutrajta zbog prigovora, a Redži Reding donosi izjednačenje. Nakon njega Gordić u kontri zakucava i crno-beli opet vode!

8. minut - Serija gostiju 13:2, Miler Mekentajer zakucava, a nakon promašaja crno-belih Blažič sada siguran za dva. Andrea Trinkijeri traži tajm aut.

7. minut - Zagorac raspoložen, već sedam poena ima igrač Partizana, a onda nova trojka Blažiča za 15:13.

6. minut - Cirbes dobar pod obručem, a onda i trojka Blažiča za mini seriju gostiju.

5. minut - Dosta penala za crno-bele u prvoj četvrtini, Nikola Janković siguran oba puta za 13:5.

4. minut - Zagorac maši drugo bacanje, ali Tomas i zakucava za 11:4. Nakon toga i sjajna rampa Partizanovog Amerikanca.

3. minut - Volden siguran oba puta sa penala, dok na drugoj strani smanjuje Miler Mekentajer.

2. minut - Prve poene za goste postiže Hopkins, ali na drugoj strani Jaramaz poentira uz faul, ali maši dodatno bacanje.

1. minut - Utakmica počinje trojkom Radeta Zagorca.

19.00 - Utakmica je počela!

18.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 15. kola ABA lige između Partizana i Cedevita Olimpije. Crno-beli nakon pobede nad Virtusom žele da nastave sa odličnim rezultatima i pokušaju da preotmu prvo mesto na tabeli od ekipe Budućnosti. Uz informer.rs pratite dešavanja iz "Štark arene".