22.08.2020

21:27

(VIDEO) HET-TRIK CRNO-BELOG SAMURAJA! Partizan PETARDOM ispratio Inđiju! Sjajna uvertira pred RFS!

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Inđije sa 5:0 u petom kolu Superlige Srbije i na taj način napravili odličnu uvertiru pred duel sa letonskim RFS-om u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Od prvog pa do poslednjeg minuta duela u Humskoj Partizan je uspostavio terensku incicijativu i potpuno zasluženo ostvario ubedljiv trijumf protiv Inđije ove večeri. Junak pobede crno-belih bio je Takuma Asanao, koji je postigao het-trik i na taj način izbio na čelo liste strelaca u Superligi Srbije. Pored Asana, meč je i obeležio i fantastičan gol Zdjelara sa skoro 30 metara. Partizan će u četvrtak od 21 čas dočekati letonski RFS u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

NEVEROVATNO! Trinkijeri "PROMENIO" nacionalnost od dolaska u Minhen!?

Partizan - Inđija 5:0

(Natho 20 /penal/, Asano 48,64, 76, Zdjelar 60)

Stadion: Partizana    Sudija: Novica Anđelovski

Partizan: Popović – Miletić, Vitas, Banjak, Urošević – Zdjelar, Šćekić (Smiljanić od 81. minuta)– Stevanović (Ivanović od 63. minuta), Natho (Stojković od 70. minuta), Asano (Čolić od 81. minuta) – Sadik (Matić od 70. minuta).

Inđija: Preković – Veličković, Krneta, Bakić, Protić (liić od 77. minuta) – Đorđević, Purtić (Aleksić od 56. minuta)– Dimitrov (Jovanović od 79. minuta), Bastajić, Eliomar (Tripković od 56. minuta)– B. Ilić (Nešković od 56. minuta).

KRAJ MEČA!

88. minut - Partizan rutinski privodi meč kraju.

84. minut - Urošević je pokušao iz slobodnog udarca, ali Preković hvata loptu!

83. minut - Finiš meča u Humskoj!

76. minut - Odličan prodor Ivanovića koji treći golom na današnjem meču kruniše Takuma Asano!

68. minut - Lep udarac Dimitrova iz slobodnog udarca, ali Popović na mestu!

64. minut - Drugi gol Asana večeras nakon lepog dodavanja Sadika, 4:0 za Partizan!

60. minut - Golčina Saše Zdjelara sa skoro 30 metara!

57. minut - Prete gosti! Udarac rezervista Aleksića, ali Šćekić blokira taj šut!

56. minut - Trostruka izma u redovima Inđije!

50. minut - Vrhovima prstiju u maniru "mačke" Preković zaustavlja udarac Sadika glavom!

48. minut - 2:0 za Partizan! Sjajna akcija Natha i Asana, Japanac je neumoljiv!

Kraj prvog dela.

43. minut - Asano prekida tišinu u Humskoj! Odložio je loptu za miletića koji je bio isuviše spor, ali i neodlučan u završnici.

35. minut - Vitas nastavlja da iz utakmice u utakmicu pravi amaterske greške pri dodavanju... Srećom po crno-bele Dimitrov nije kaznio ovaj kiks.

32. minut - Banjak ponovo neoprezan... Kasnije je povukao Eliomara za dres i zaradio žuti karton. Kasnije je Đorđević pokušavao, lopta ide direktno u ruke Popovića.

29. minut - Inđija preti preko Eliomara, ali Popović je na mestu i hvata loptu.

27. minut - Nova prilika za crno-bele! Natho je poslao loptu pred peterac, ali Asano kasni... Nemanja Miletić se požalio na povredu zbog čega je zaustavljena igra.

25. minut - Pokušaj iz daljine Zdjlara, kao i Sadika nekoliko trenutaka kasnije, ali bez promene rezultata.

20. minut - Promešao je Stevanović odbranu Inđije nakon čega je oboren u kaznenom prostoru. Anđelovski pokazuje na belu tačku, a siguran izvođač kao po običaju bio je Bibras Natho!

18. minut - Sjajna akcija crno-belih, Sadik je fudbalski rečeno "iz prve" ostavio loptu Stevanoviću, međutim, krilo Partizana je loše šutiralo.

15. minut - Šansa za Inđiju nakon loše povratna lopte Banjaka, ali Popović interveniše.

13. minut - Prva prava prilika za crno-bele na ovom meču nakon centaršuta Uroševiža, ali Sadik kasni na druoj strani.

10. minut - Ternska incijativa Partizana od samog početka, ali i dalje bez konkretne prilike za gol.

7. minut - Kontra Inđije koju na vreme prekida Maki Banjak.

5. minut - Novi napad crno-belih preko Asana, međutim, Preković je brži i raščićava opasnost.

3. minut - Solo akcija Filipa Stevanovića po levoj strani, ali samo korner za crno-bele nakon koga nije bilo većih uzbuđenja u kaznenom prostoru gostiju.

Meč je počeo!

- Početak utakmice u Humskoj kasni dok se ne ukloni transparent sa ograde na južnoj tribini.

19.00 - Nakon dve uzastopne pobede u domaćem šampionatu fudbaleri Partizana pokušaće da ostvare i treći trijumf kako bi na taj način održali šampionsku trku sa prvoplasiranom Crvenom zvezdom. Izabranici Save Miloševića će u četvrtak odigrati meč prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa letonskim RFS-om!

Aleksandar Vulin o odlaganju rezolucije o Srebrenici: Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i upornosti

Odlaganje rezolucije o Srebrenici je i mala i velika pobeda. Mala zato što rezolucija nije zaustavljena, niti može biti zaustavljena, ali i velika jer se Srbija, zemlja sa 6 miliona stanovnika suprotstavlja kompletnoj EU, celom NATO paktu i Islamskoj konferenciji. Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i na upornosti, izjavio je Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Prva.