07.11.2020

16:50 >> 20:01

STEVANOVIĆ SPASIO PARTIZAN! Golman crno-belih odbranio penal u nadoknadi i sačuvao Stanojevića

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u subotici rezultatom 2:1 u okviru 14. kola Superlige Srbije

Golove za crno-bele postigli su Takuma Asano i Aleksandar Šćekić, ali je pobedu "parnom valjku" doneo Nemanja Stevanović odbranjenim penalom u sudijskoj nadoknadi. Sa druge strane, jedini gol za "golubove" je postigao Lazar Tufegdžić.

Jedini gol u prvom delu postigao je Asano, u 34. minutu, a na isteku jednog časa igre je rezultat poravnao Tufegdžić. Konačan rezultat, ispostavilo se, je u 71. minutu postavio Šćekić.

Ipak, na kraju je sve moglo da bude drugačije "zahvaljujući" čudnim izmenama Aleksandra Stanojevića. Pri rezultatu 2:1 je trener crno-belih u 87. minutu umesto Bibrasa Natha i Filipa Holendera u igru uveo Bojana Ostojića i Ivana Obradovića, pa je usledio klasičan bunker koji je rezultirao penalom još jednog igrača sa klupe, Aleksandra Lutovca. Ali, na njegovu sreću, na viisni zadatka je bio Nemanja Stevanović koji je zaustavio pokušaj Marčića.

Spartak - Partizan 1:2 (0:1)

/Tufegdžić 60 - Asano 34, Šćekić 71/

STADION: "Gradski stadion" (Subotica),   SUDIJA: Nenad Minaković

SPARTAK: Dujmović – Šimura, Tekijaški, Ivančević, Milošević – Marčić, Bijelović (od 75. Šormaz), Savković, Tufegdžić, Denković (od 58. Srećković) – Vidaković (od 75. Jočić). Trener: Vladimir Gaćinović.

PARTIZAN: N. Stevanović - Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Asano (od 85. Lutovac), Natho (od 87. Ostojić), F. Stevanović (od 58. L. Marković) - Holender (od 87. Obradović). Trener: Aleksandar Stanojević.

KRAJ! Srećna pobeda Partizana u Subotici.

90+1. minut - Nemanja Stevanović brani penal Marčiću!

90. minut - Penal za Spartak! Lutovac je oborio Šimuru!

87. minut - Bojan Ostojić i Ivan Obradović menjaju Natha i Holendera.

85. minut - Lutovac je zamenio Asana.

83. minut - Nov neverovatan promašaj Holendera! Bio je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Dujmovićem, usporio je, namestio se ali je opet užasno šutirao. Ovo baš nije njegov dan...

76. minut - Odličan pokušaj Asana iz okreta, ali je lopta prohujala pored stative.

75. minut - Šormaz i Jočić menjaju Bijelovića i Vidakovića.

71. minut - GOOOOL 1:2! Aleksandar Šćekić je strelac! Zkucao je glavom loptu u mrežu sa peterca, posle asistencije Holendera.

70. minut - Katastrofalan pokušaj Tufegdžića.

67. minut - Šutirao je Šćekić glavom posle kornera, ali je lopta završila iznad prečke.

65. minut - Vladan Vidaković dobija žuti karton zbog oštrog faula nad Zdjelarom.

60. minut - GOOOOL 1:1! Lazar Tufegdžić poravnava rezultat. Odbranio je Nemanja Stevanović jedan šut, ali je lopta došla pravo na nogu Tufegdžiću koji ju je sproveo u mrežu.

58. minut - Lazar Marković menja Filipa Stevanovića, Nikola Srećković menja Stefana Denkovića u ekipi Spartaka.

56. minut - Bibras Natho je dobio žuti karton.

51. minut - Kakav promašaj Holendera! Asano ga je proigrao, Mađar je imao "penal" šansu, ali je šutirao pravo u Dujmovića.

48. minut - Dobar pokušaj Holendera, ali još bolja odbrana Dujmovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

Poluvreme! Partizan vodi na poluvremenu minimalnim rezultatom.

40. minut - Denković je prošao Miljkovića, proigrao Bjelovića, ali ovaj sa nekoliko metara nije uspeo da pogodi metu.

34. minut - GOOOOL 0:1! Asano! Ušao je Japanac u kazneni prostor sa desne strane i snažnim udarcem je probio mrežu Dujmovića.

30. minut - Obrukao se Natho. Izraelac sa svega par metara nije uspeo da uspeo da smesti loptu u mrežu.

26. minut - Poništen gol! Spartak je zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda Tufegdžića.

24. minut - Javnu opomenu je dobio i Šćekić.

22. minut - Filip Stevanović je po prvi put zapravo ugrozio gol Spartaka, ali je Dujmović dobro reagovao.

19. minut - "Požuteo" je Ivančević.

10. minut - Opasnost pred golom Nemanje Stevanovića, šutirao je Tekijaški posle kornera, ali je sreća pogledala crno-bele.

7. minut - Šutirao je Miljković iz velike udaljenosti, ali slabo.

6. minut - Žuti karton je dobio Maričić.

4. minut - Dobar pokušaj glavom Bjelovića.

Utakmica je počela!

17:35 - Podsetite se šta su treneri rekli pred ovaj meč.

- Spartak je u poslednje vreme u vrhu srpskog fudbala. Gaje ofanzivan stil igre, sa dosta igrača ulaze u završnicu. Dobro izgledaju i sigurno će biti dobra i atraktivna utakmica - istakao je Aleksandar Stanojević.

- Partizan je uvek Partizan bez obzira da li se nalazi u vrhunskoj formi, mestu na tabeli na kome jeste ili koliko ima osvojenih bodova. Partizan je jedan od najvećih klubova u Srbiji i toga smo svesni. Međutim, mi znamo naš kvalitet, čime raspolažemo i šta treba da radimo. Nadam se da ćemo biti u dobrom ritmu, raspoloženju i atmosferi kakvoj smo bilo tokom proteklih dana. Očekujem dobru fudbalsku predstavu u kojoj će ljubitelji kraj malih ekrana uživati u dobrom fudbalu - poručio je Vladimir Gaćinović.

16.55 - Objavljeni su sastavi za današnji meč, a usled povrede Bajbeka i nedostatka drugih klasičnih napadača, 'devetku' u Partizanu će igrati Filip Holender. Crno-beli će nastupiti u sledećoj postavi:

N. Stevanović - Miljković, S. Marković, Banjak, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Asano, Natho, F. Stevanović - Holender.

Sa druge strane, Vladimir Gaćinović se opredelio za ove igrače:

Dujmović – Šimura, Tekijaški, Ivančević, Milošević – Marčić, Bijelović, Savković, Tufegdžić, Denković – Vidaković.

16.50 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Spartak - Partizan.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pravoslavci i muslimani u savezu protiv NATO-a! U bliskoj budućnosti BRIKS će postati dominantna organizacija!

Geopolitički svet je sve uzburkaniji. Verovatno Srbija treba da bude veličine Gaze da bi bila dovoljno mala. U svetu ima mnogo prekombinovanja. Dešava se nešto što će prave rezultate dati tek za pet godina. O domaćoj politici, ali i o poseti Blinkena Bliskom Istoku govorili su u "Info večeri" Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke i Jovana Stojković iz pokreta Živim za Srbiju.