02.03.2021

15:10 >> 17:49

ASANO REŠIO DERBI! Japanac sa dva gola srušio Vojvodinu /VIDEO/

Fudbaleri Partizana savladali su Vojvodinu sa 2:0 u utakmici 25. kola Superlige Srbije

Pobedu Partizanu doneo je Takuma Asano sa dva pogotka, u 25. i 63. minutu utakmice.

Osim ta dva gola, Asano je lako mogao da postigne još nekoliko, pošto je konstantno ulazio u šanse i pravo je čudo kako nije došao bar do het-trika.

"Parni valjak" je potpuno zasluženo savladao "lale", pošto je tim Nenada Lalatovića prvi put zapretio Vladimiru Stojkoviću tek u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena.

Ovim trijumfom je ekipa Aleksandra Stanojevića nastavila pobednički niz, pošto je ovo crno-belima 13. uzastopno slavlje u Superligi, a 14. u svim takmičenjima.

Pobedom nad Vojvodinom je Partizan prišao Crvenoj zvezdi na tri boda zaostatka, s tim što su crveno-beli odigrali dve utakmice manje od večitog rivala.

Partizan - Vojvodina 2:0 (1:0)

/Asano 25, 63/

STADION: Partizana

SUDIJA: Miloš Milanović

PARTIZAN: Stojković - Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano (od 71. Bajbek), Natho (od 64. Suma), Jović (od 46. L. Marković) – Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

VOJVODINA: N. Simić - Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak (od 46. Stojković), Đorđević – Drinčić – Vukadinović, Novevski (od 46. Bojić), V. Simić (od 62. Gemović) – Mrkaić (od 62. Zukić). Trener: Nenad Lalatović.

Tok meča

Kraj! Partizan pobeđuje 2:0!

Fudbaleri Partizana slave drugi gol Asana

90+4. minut - Nova sjajna odbrana Stojkovića! Šutirao je jedan od igrača Vojvodine glavom posle kornera, ali je iskusni golman odlično reagovao.

90+2. minut - Stojković brani Drinčićev slobodnjak, a potom i dva šuta igrača Vojvodine u nastavku akcije.

90+1. minut - Pokušaj Nikole Drinčića iz slobodnog udarca, ali pored gola.

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Solidan šut Lazara Markovića sa distance, ali lopta prolazi pored stative gola gostiju.

85. minut - Šutirao je Bajbek, ali je Simić bio siguran na golu gostiju.

84. minut - Centrirao je Andrić, ali je skoncentrisan bio Stojković koji je uhvatio loptu.

79. minut - Stanojević nastavlja da protestvuje, pa dobija žuti karton.

78. minut - Dobar pokušaj Drinčića iz slobodnog udarca, ali preko gola Vladimira Stojkovića.

77. minut - Aleksandar Stanojević je vrlo ljut na sudiju zbog faula koji je dosuđen za Vojvodinu, a sličan kontakt nekoliko trenutaka ranije nije sankcionisan na suprotnoj strani.

71. minut - Žan-Kristof Bajbek menja Takumu Asana.

69. minut - Veliku šansu propušta Vojvodina! Kiksnuo je Stojković, ispustio je jednu loptu, a iz peterca je Bojić šuntuo pored gola.

64. minut - Odmah posle asistencije, Natho napušta teren, a menja ga Sejduba Suma.

63. minut - GOOOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Ponovo Asano! Sjajno ga je proigrao Natho na nekoliko metara od gola, a Japanac je neometano iz okreta smestio loptu u mrežu.

62. minut - Jođ dve izmene kod gostiju. Dejan Zukić i Miodrag Gemović su u igri umesto Momčila Mrkaića i Veljka Simića.

61. minut - Žuti karton dobija Petar Bojić.

60. minut - Imao je Partizan opasan kontranapad, ali ga je "uprskao" Lazar Marković lošim dodavanjem ka Asanu.

55. minut - Oštri startovi, pršti na sve strane, Vukadinović se "osvetio" Miljkoviću za raniji faul.

50. minut - Posle duela sa Lazarom Markovićem je na zemlji ostao Nikola Andrić, a pre toga se na povredu žalio i Miljan Vukadinović. Ne baš najsrećniji start drugog poluvremena za goste.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Lazar Marković je zamenio Nemanju Jovića. Na drugoj strani su Aranđel Stojković i Petar Bojić u igri umesto Mladena Devetaka i Vladana Novevskog.

Poluvreme! Partizan vodi 1:0 golom Asana, ali je Japanac mogao u još nekoliko navrata da se upiše u strelce!

44. minut - Sada se obrukao Asano! Dobio je loptu na tacni, ali ju je poslao pored gola sa manje od deset metara.

44. minut - Novi šuta Asana! Pokušao je sa 20-ak metara, ali je lopta prošla pored gola.

40. minut - Nimalo naivan pokušaj Asana, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

35. minut - Inicijativu je preuzela Vojvodina, ali za sada jalovu, bez prilika za izjendačenje.

27. minut - Crno-beli traže penal! Šutirao je Asano, a lopta je pogodila Saničanina. Domaćini tvrde u ruku, ali je sudija Milanović ostao nem.

Trenutak kada lopta pogađa Saničanina

25. minut - GOOOOOOOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Takuma Asano je strelac. Lepo je Jojić proigrao Japanca na desnoj strani, a on je pogodio dalji ugao Simićevog gola.

23. minut - Velika borba na travnatom tepihu Partizanovog stadiona, ali nema pravih šansi.

17. minut - Vladan Novevski dobija žuti karton zbog oštrog faula nad Vujačićem.

15. minut - Visok tempo igre u Humskoj, ali bez prilika u poslednjih nekoliko minuta.

9. minut - Nezgodan pokušaj Drinčića iz slobodnog udarca, a Stojković je odbio loptu na ivicu kaznenog prostora. Odatle je šutirao Vukadinović, ali preko gola.

7. minut - Dobru priliku imao je Jojić! Šutirao je posle povratne lopte Asana, ali je lopta prošla malo pored gola.

3. minut - Dobro je Vukadinović izlomio Miljkovića, ubacio loptu u srce šesnaesterca, ali nije Vojvodina uspela da uradi ništa ozbiljnije iz toga.

Utakmica je počela!

16.00 - Igrači oba tima su izašli na teren predvođeni sudijskom ekipom.

15.50 - Utakmica počinje za deset minuta.

15.25 - Očekivanja od derbija je izneo i strateg Vojvodine Nenad Lalatović.

- Partizan igra kvalitetan napadački fudbal i zbog tog opredeljenja oni su i efikasni, kad se uzme u obzir da smo mi trećeplasirani tim, a da su oni trenutno na drugoj poziciji i to moram da kažem zasluženo. Očekuje nas jedan težak meč, ali ja apsolutno verujem u svoj tim, verujem u svoje igrače. Mi idemo tamo da se nadigravamo sa njima. Nećemo se braniti, pokušaćemo i mi da igramo za gol više. Nemamo razloga za strah, moji momci su pokazali da znaju da igraju protiv Partizana, što govori i činjenica da imamo poslednje tri vezane pobede protiv njih. U finalu Kupa smo ih pobedili, osvojili trofej, u Novom Sadu su vodili pa smo mi prekokrenuli na 3:2, tako da će oni sigurno tražiti neku osvetu da pokažu da su bolji tim od nas - istakao je trener Novosađana.

15.23 - Na jučerašnjoj konferenciji za medije, Aleksandar Stanojević je pričao o ekipi Vojvodine.

Prema svakoj ekipi imamo poštovanje, prema Vojvodini posebno jer su nas pobeđivali u kontinuitetu. Mi to moramo da poštujemo i tako se spremamo za utakmicu. Treći su na tabeli, pobeđivali su nas u poslednje vreme... Vojvodina je pravi rival da vidimo kako izgledamo i kakva nam je trenutna snaga. Snažni su, fizički dominantni, mislim da je to njihov najveći kvalitet - rekao je Stanojević.

15.14 - Do početka meča je ostalo još 45 minuta, a objavljeni su sastavi.

Aleksandar Stanojević je odlučio da Paertizan počne meč sa sledećim igračima:

Stojković - Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Šćekić, Jojić – Asano, Natho, Jović – Holender.

Šansu sa klupe u crno-belom taboru će čekati Popović, Živković, Ostojić, Smiljanić, Stevanović. L. Marković, Terzić, Suma, Pavlović, Bajbek i Štulić.