Košarkaši Partizana igraju u ponedeljak od 16 časova u beogradskoj Hali sportova "Ranko Žeravica" protiv Splita, utakmicu poslednjeg, 26. kola regularnog dela ABA lige.
25.04.2021
18:29
Split će ići u baraž za opstanak, pošto su Borac iz Čačka i Krka takmičenje završili ispred hrvatske ekipe.
Crno – beli su bolje bolje otvorili meč, a pre svega raspoloženim Erikom Mikom i Ognjenom Jaramazom brzo su došli do dvocifrene prednosti.
Posle prve četvrtine, Partizan je imao prednost od 13 poena razlike – 26:13.
Druga četvrtina je počela serijom promašaja na obe strane. Pejdž je svojim poenima doveo crno – bele do maksimalne prednosti od plus 17.
Četvrtinu je završio trojkom Nemanja Dangubić, a Partizan je na poluvremenu imao prednost od čak plus 21 – 42:21.
Treća deonica se igrala dosta opuštenije usled velike razlike sa poluvremena. Luković je vezao dve trojke, što je bio znak da trener crno – belih zatraži tajm – aut.
Jaramaz i Pejdž su brzo vratili visoku razliku, a Split je dobio treću četvrtinu rezultatom 22:19.
Poslednja četvrtina je bila samo odrađivanje posla. Split je pokušavao da šutevima sa distance smanji prednost, ali nisu uspevali. Na drugoj strani, crno – beli su igrali za dušu, a Nikola Radovanović je dobio svoje minute.
Na kraju, pobeda Partizana 80:58. Najefikasniji kod crno – belih, bili su Jaramaz i Pejdž sa po 13 poena, a dvocifreni je bio i Erik Mika sa 12.
U ekipi Splita, Luka babić je ubacio 13 poena, dok je Marko Luković postigao poen manje.
Partizan je sezonu završio na 7. mestu sa skorom 12-13, dok je Split na 13. mestu sa skorom 8-17 i moraće u baraž.
KK Partizan - KK Split 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)
Split nije imao rešenja za Partizanovu igru u tranziciji. Hrvati su pokušali da šutevima sa distance smanji prednost, ali nisu uspevali.
Minute je dobio Nikola Radovanović, a crno - beli su meč lagano priveli kraju. Na kraju pobeda Partizana +22 (80:58).
Treća četvrtina:
Prvu četvrtinu je dobio Split rezultatom 22:19.
Usled velike razlike na poluvremenu, igra se dosta opuštenije, a Nikola Janković je vezao pet poena i vratio crno - belima prednost sa poluvremena.
Partizan je poenima Jaramaza i Pejdža ponovo otišao na plus 18 nakon boljeg starta hrvatske ekipe.
Luković je za ekipu Splita vezao dve trojke, a Matović je morao da zatraži tajm - aut.
Toni Perković je otvorio treću deonicu trojkom. To je bila treća trojka za hrvatski tim. Jaramaz je nastavio da poentira i postao drugi igrač sa dvocifrenim brojem poena u ekipi Partizana.
Najefikasniji u Partizanu je Erik Mika sa deset poena, dok su Jaramaz i Pejdž ubacili po 8. Hrvatsku ekipu predvodi Luka Babić sa sedam poena.
Nemanja Dangubić petom trojkom za crno - bele odlazi na odmor sa prednošću plus 21 42:21.
Pejdž je trojkom postavio maksimalnih plus 17- - 35:18. Jaramaz je nastavio gde je Pejdž stao. Nema hrvatski tim ideju da zaustavi napade crno - belih.
Počelo je promašajima obe ekipe. Dosta otvorenih promašaja i samo 10 postignutih poena za sedam minuta igre.
PRVA ČETTVRTINA:
Desetim poenom Mike, završena je prva četvrtina. Partizan ima prednost 26:13.
Partizan serijom 6:0 podiže prednost na plus osam. Poenima Jaramaza i Pejdža, Partizan je stekao prvu dvocifrenu prednost - plus 12 22:10.
Rašon Tomas je otvorio meč sjajnim zakucavanjem. Poenima Dangubića sa distance i Jaramaza, Partizan je stigao na plus pet.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana igraju u ponedeljak od 16 časova u beogradskoj Hali sportova "Ranko Žeravica" protiv Splita, utakmicu poslednjeg, 26. kola regularnog dela ABA lige.
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Kurtijevi kandidati, odnosno Srbi-izdajnici su kockari, propaliteti i raspikuće, takve ljude nude kao kanddate za poslanike našem narodu na Kosovu i Metohiji.
Jedan od najistaknutijih blokadera iz Novog Pazara, Hatab Rizović psovao je i najstrašnije vređao srpski narod i srpsku majku, a sada se obračunava i sa pravoslavnim praznicima.
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Milan Petričković izjavio je danas da je akcija studenata u blokadi pod nazivom "Raspiši pobedu", u kojoj će se skupljati potpisi za izbore, jedna vrsta animacije potencijalnog biračkog tela, da se kaže da još ta blokaderska opcija živi i postoji kako se ljudi ne bi opustili.
Elektronska sednica Visokog saveta tužilaštva koju je nezakonito zakazao predsednik Saveta Branko Stamenković ostala je danas bez kvoruma za usvajanje dnevnog reda, pa samim tim i za odlučivanje o podnetim progovorima na tužilačke izbore, saznaje Informer.
Grip hara Srbijom, a iz nedelje u nedelju, drastično raste broj zaraženih, upozoravaju iz Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut". Stoga lekari apeluju na građane da poštuju savete lekara i izbegavaju velike skupove.
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski danas je izjavio da planira da se u nedelju na Floridi sastane sa američkim predsednikom Donaldom Trampom kako bi razgovarali o teritorijalnim i bezbednosnim garancijama u cilju nalaženja načina da se okonča rat u Ukrajini.
Kina je danas uvela sankcije prema 20 američkih kompanija iz sfere industrije odbrane, kao i 10 zvaničnika, nakon što je Vašington najavio prodaju oružja kineskom regionu Tajvanu.
Iran je zaplenio strani tanker za naftu dok je prolazio kroz strateški važan Ormuski moreuz, izjavio je danas šef iranskog pokrajinskog odeljenja za pravosuđe Modžtaba Garamani.
Predstavnici Rusije i Sjedinjenih Američkih Država održali su telefonski razgovor po nalogu predsednika Vladimira Putina, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da su Sjedinjene Američke Države pokrenule „moćne i smrtonosne“ napade protiv snaga terorističke organizacije Islamska država (DAEŠ) u Nigeriji, nakon što je prethodno nedeljama optuživao vladu te zapadnoafričke zemlje da nije uspela da obuzda progon hrišćana.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Samoprozvani "Bog obrva" Adam Adaktar isprozivao je svoju prijateljicu influenserku i vlasnicu modnog brenda Dijanu Radonjić, poznatiju kao Dijana Dilajn.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar