03.10.2021

15:20 >> 17:52

PARTIZAN JEDVA SLAVIO U KRUŠEVCU! Penali, crveni kartoni i pobeda crno-belih /VIDEO/

Fudbaleri Partizana ostvarili su desetu pobedu u Su8perligi ove sezone, pošto su u Kruševcu savladali ekipu Napretka rezultatom 1:0

Jedini gol na meču postigao je Rikardo Gomeš u 12. minutu iz ponovljenog penala.

Na startu meča, u petom minutu, su crno-beli tražili penal zbog igranja rukom jednog fudbalera Napretka, ali je iz VAR sobe odlučeno da nema elemenata za najstrožu kaznu. Međutim, penal za Partizan je dosuđen samo tri minuta kasnije.

Tada je Mitar Ćuković u petercu oborio Rikarda i sudija Nenad Minaković je odmah pokazao na belu tačku, pritom je defanzivcu Kruševljana pokazao crveni karton.

Loptu na 11 metara od gola je namestio upravo Rikardo, zaleteo se i šutirao, ali mu je odbranio golman Nikola Vasiljević. Ipak, stigla je reakcija iz VAR sobe da je čuvar mreže Napretka sa obe noge izašao sa gol linije, pa je penal ponovljen.

Drugi put je Rikardo bio mnogo sigurniji i Partizan je u Kruševcu poveo u 12. minutu utakmice.

Posle toga je "parni valjak" imao inicijativu, stvorio je nekoliko šansi, ali nije uspeo da postigne još jedan gol kojim bi verovatno rešio i pitanje pobendika, s obzirom na brojčanu prednost na terenu.

U poslednjih deset minuta prvog dela je bolja bila ekipa Napretka, ali Nemanja Stevanović nije ozbiljnije ugrožen ni u jednoj situaciji. Ipak, poslednju šansu je imao Slobodan Urošević kome je Vasiljević odbranio šut sa pet metara.

Prvo veliko uzbuđenje u drugom poluvrmeenu viđeno je u 54. minutu kada je Slobodan Urošević dobio drugi žuti karton, pa se do kraja meča igralo deset na deset.

Međutim, od tog trenutka pa do kraja meča je viđena ogromna borba na sredini terena, po nekoliko solidnih prilika, ali nijedna prava iz koje bi mogao da se postigne gol, pa je meč završen pobedom crno-belih 1:0.

NAPREDAK - PARTIZAN 0:1 (0:1)

/Rikardo 12p/

Stadion Mladosti. Sudija: Nenad Minaković

Crveni karton: Ćuković - Urošević

NAPREDAK: Vasiljević – Jovanović, Marinković, Mršić, Ćuković – Tomić, Rašković – Đ. Jovanović, Marjanović, Spremo – Bačanin (od 70. Đuričković). Trener: Milan Đuričić.

PARTIZAN: Stevanović – Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Marković (od 57. Obradović), Pantić (od 46. Natho), Jović (od 57. Terzić) – Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

Kraj! Partizan pobeđuje rezultatom 1:0!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

82. minut - Marjanović i Zdjelar su dobili po žuti karton.

78. minut - Opasan šut Zdjelara sa 20-ak metara, ali lopta odlazi preko gola.

70. minut - Prinudna izmena u domaćem sastavu, Đuričković menja Bačanina.

65. minut - Velika borba na sredini terena, ali bez šansi u ovim momentima pod Bagdalom.

57. minut - Obradović i Terzić menjaju Markovića i Jovića.

54. minut - Crveni karton za Uroševića! Levi bek Partizana dobija drugi žuti zbog faula nad Stefanom Jovanovićem.

Počelo drugo poluvreme! Bibras Natho je zamenio Danila Pantića.

Poluvreme! Partizan vodi rezultatom 1:0!

45. minut - Veliku šansu je iznenada imao Urošević posle centaršuta Markovića, ali je Vasiljević zaustavio njegov pokušaj sa peterca.

41. minut - Rasplamsala se borba, a kao rezultat toga, žuti karton je dobio Slobodan Urošević.

35. minut - Šutirao je Spremo, ali bez problema za Nemanju Stevanovića.

32. minut - Žuti karton za Danila Pantića zbog faula kojim je sprečio kontru domaćeg tima.

30. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne preti ozbiljno golu Vasiljevića.

22. minut - Opasan šut Pantića, ali pored gola domaćina.

12. minut - GOOOOL! Partizan vodi u Kruševcu, Rikardo je iz ponovljenog penala zatresao mrežu!

11. minut - Penal će se ponoviti, pošto je golman Napretka izašao sa gol linije pre vremena.

10. minut - Nema gola! Nikola Vasiljević brani penal Rikardu!

8. minut - Penal za Partizan! Rikardo je oboren u petercu i sudija Nenad Minaković je pokazao na belu tačku! Zbog tog faula je Mitar Ćuković dobio crveni karton.

5. minut - Traže penal crno-beli, ali iz VAR sobe kažu da nema govora o najstrožoj kazni.

Utakmica je počela!

15.20 -  U startnu postavu crno-belih vratili su se Danilo Pantić i Nemanja Jović koji su imali probleme sa povredama.

Meč će na golu početi Nemanja Stevanović umesto standardnog Aleksandra Popovića.

15.20 - Trener Stanojević odlučlio je da odmori Bibarsa Natha i Kvinsija Meniga.