17.10.2021

16:10 >> 18:51

RADNIK BEZ ŠANSE U HUMSKOJ! Jojić i Rikardo doneli novi trijumf Partizanu /VIDEO/

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik iz Surdulice sa 2:0 u okviru 13. kola Superlige Srbije

Crno-beli su slavili zahvaljujući golovima Miloša Jojića i Rikarda Gomeša.

Početak utakmice je prošao bez ikakvih prilika. Partizan je imao jalovu inicijativu, a prvi put je zapretio posle gotovo pola sata kada je Nikola Terzić lukavo gađao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prošla pored stative.

Partizan je potom došao i do gola, u 33. minutu, kada je Jojić zatresao mrežu gostiju nakon što je lopta došla do njega posle blokiranog šuta Siniše Saničanina.

Do kraja poluvremena su još nekoliko pokušaja imali crno-beli, ali su Terzić i Kvinsi Menig šutirali neprecizno iz dobrih pozicija.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je agresivno započela i drugo poluvreme, ali su Rikardo, Lazar Marković i Danilo Pantić u prvih 15 minuta propuštali odlične prilike.

Posle toga je usledilo zatišje pred buru, a onda je Rikardo u 73. minutu duplirao prednost Partizana. Centarfor crno-belih je glavom poslao loptu u mrežu posle izvrsnog centaršuta Saše Zdjelara sa desne strane.

Posle gola Gomeša, Partizan je do kraja imao još nekoliko polušansi, ali se mreža gostiju više nije tresla.

Ovim trijumfom, Partizan je ponovo pobegao Crvenoj zvezdi na pet bodova prednosti na tabeli domaćeg prvenstva, s tim što je "parni valjak" odigrao i meč više. Sa druge strane, Radnik je ostao 14 sa deset osvojenih bodova.

Partizan u četvrtak u Beogradu očekuje duel trećeg kola grupne faze Lige konferencija protiv Genta, dok će Radnik narednog vikenda ugostiti Voždovac u utakmici Superlige.

Partizan - Radnik 2:0 (1:0)

/Jojić 33, Rikardo 73/

STADION: Partizana

SUDIJA: Đorđe Maksimović

PARTIZAN: Popović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 75. Pavlović) – Terzić (od 75. Holender), Pantić (od 62. Natho), Menig (od 46. Marković) – Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

RADNIK: Ranđelović - Hodžić, Radmanovac, Simonović (od 74. Lukić), Medić (od 62. Malešević) – Stojanović – Bogdanovski, Nedeljković, Janjić (od 46. Spasić), Petrović - Dimitrov (od 57. Milovanović). Trener: Dušan Đorđević.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 2:0!

90+2. minut - Pokušao je Holender sa ivice šesnaesterca, ali lopta prolazi nedaleko od stative.

90. minut - Šutirao je Natho, ali je Ranđelović odbranio bez većih problema. Igraće se još dva minuta.

84. minut - Pokušao je Natho iz solidne pozicije, ali je izblokiran i Partizan je dobio samo korner.

82. minut - Rikardo je imao novu šansu glavom, ali ipak nije lepo zahvatio loptu.

75. minut - Filip Holender i Lazar Pavlović menjaju Nikolu Terzića i Miloša Jojića.

74. minut - Viktor Lukić menja Miloša Simonovića.

73. minut - GOOOOOL! Partizan vodi 2:0! Rikardo je strelac! Zdjelar je centirao sa desne strane i pogodio je "u trepavicu" centarfora koji je sa šest metara zatresao mrežu glavom.

70. minut - Interesantan pokušaj Natha, ali lopta prolazi pored stative gola gostiju.

65. minut - Lepo je Natho proigrao Markovića koji je dao jači for i zbog toga nije uspeo da ugrozi Ranđelovića.

62. minut - Bibras Natho ulazi u igru umesto Danila Pantića, a Luka Malešević na drugoj strani menja Predraga Medića.

61. minut - Fenomenalna akcija crno-belih nije završena pogotkom, pošto je Danilo Pantić šutirao pravo u Ranđelovića.

57. minut - Uroš Milovanović menja Željka Dimitrova kod gostiju.

50. minut - Marković je šutirao iskosa, a lopta prolazi nekoliko centimetara pored gola Radnika.

47. minut - Jojić je lepo proigrao Rikarda, koji je sa desne strane gađao dalji ugao, ali je odlično intervenisao Ranđelović.

Rikardo žali za propuštenom prilikom

Počelo je drugo poluvreme! Lazar Marković je zamenio Kvinsija Meniga. U ekipi Radnika je Miloš Spasić zamenio Vasilija Janjića.

Poluvreme! Partizan vodi sa 1:0 u jednoj od dosadnijih utakmica u dosadašnjem delu sezone!

44. minut - Šutirao je Jojić, ali pravo u Ranđelovića.

39. minut - Šutira Menig posle duplog pasa sa Rikardom, ali preko gola.

36. minut - Velika šansa za Terzića, ali mladi fudbaler crno-belih sa deste strane šutira pored gola.

33. minut - GOOOOOOL! Partizan vodi! Miloš Jojić daje gol za crno-bele! Prethodno je Saničanin pokušao, ali je njegov udarac bio izblokiran. Međutim, lopta se odbila na nogu Jojiću koji ju je sa nekoliko metara sproveo u mrežu.

31. minut - Rikardo je šutirao sa distance, ali pored gola.

29. minut - Prvi put su navijači imali šta da vide na utakmici. Terzić je sa ivice kaznenog prostora lukavo gađao dalji ugao, ali je lopta prošla tik pored stative gola Radnika.

25. minut - Saničanin je pokušao glavom da ugrozi Ranđelovića, ali je veća opasnost bila po redare iza gola da će ih pogoditi lopta.

19. minut - Terzić šutira glavom posle centaršuta Meniga, ali veoma slabo i neprecizno. I dalje bez prave opasnosti.

16. minut - Prvi pokušaj na meču imao je Danilo Pantić, ali je lopta jedva došla do golmana gostiju Ranđelovića.

14. minut - Partizan i dalje drži loptu u svojim nogama, mada su gosti uspeli crno-bele da malo oteraju od gola.

Željko Dimitrov i Nemanja Miletić u duelu

7. minut - Partizan ima apsolutnu terensku inicijativu, ali za sada bez ikakvih šansi za gol.

Utakmica je počela!

17.00 - Na teren stadiona u Humskoj su izašli fudbaleri oba tima predvođeni sudijskom ekipom.

16.40 - Do početka utakmice je ostalo još 20 minuta.

16.12 - Startne postave su se već pojavile, a Aleksandar Stanojević je odlučio da odmori neke igrače za predstojeći suel sa Gentom u okviru Lige konferencija.