17.11.2021

20:00 >> 22:20

PARTIZAN PREKINUO SERIJU PORAZA! Crno-beli se kockali, ali na kraju slavili u DRAMATIČNOJ završnici

Košarkaši Partizana savladali su Lijetkabelis rezultatom 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17) u petom kolu Evrokupa

Košarkaši Partizana su u prvom poluvremenu u dva navrata, oba puta posle trojki Glasa, imali deset poena prednosti, ali se litvanski tim vraćao pa je na velikom odmoru imao samo poen zaostatka (39:38).

Isti scenario viđen je i u trećoj deonici. Posle poena Koprivice, crno-beli su stigli do plus 12 (54:42), Lijetkabelis je potom vezao dve trojke i prišao na 54:50, ali je domaći tim u poslednju četvrtinu ušao sa šest poena više na svom kontu - 66:60.

Poslednja četvrtina počela je trojkom Smailagića, nadovezali su se Glas i Mur i crno-beli su stigli do maksimalnih 13 poena prednosti - 73:60.

Ekipa Nenada Čanka se nije predavala i uspela je da u poslednji minut uđe sa samo tri poena zaostatka (80:77), ali nije iskoristila dva napada pa je tačku na meč stavio je Panter poenima 11 sekundi pre kraja.

Crno-beli pozdravljaju navijače

Najzaslužniji za pobedu Partizana bio je Zek Ledej koji je postigao 19 poena. Uz to je imao i pet skokova.

Osim njega, veoma zapažen je bio i Alen Smailagić koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 13 poena i 12 skokova. Gregor Glas je takoše ubacio 13 poena, dok su po 12 postigli Balša Koprivica i Aleksa Avramović koji je imao i sedam asistencija i po četiri uhvaćene i ukradene lopte. Na kraju, dvocifren je bio i Kevin Panter sa 11 poena.

Na drugoj strani je prednjačio Gediminas Orelik sa 19 poena, a po 12 su ubacili Kaspas Berzinš i Kristupas Zemaitis. Srpski košarkaš Nikola Radičević je upisao devet poena i četiri ukradene lopte, dok je sve na terenu obavljao sjajni Vitenis Lipkevičijus koji je imao po sedam poena i asistencija, uz deset uhvaćenih lopti.

Partizan - Lijetkabelis 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

DVORANA: "Štark arena"

SUDIJE: Migel Anhel Perez, Tomaš Travicki, Vasilis Pitsilkas.

PARTIZAN: Kuruks, Panter 11, Ledej 19, Zagorac, Avramović 12 (7as, 4uk), Koprivica 12, Dangubić 2, Smailagić 13 (12sk), Miletić, Mur 2, Glas 13, Trifunović. Trener: Željko Obradović.

LIETKABELIS: Vajčiunas, Radičević 9, Kalajcakis 8, Gijedraitis, Lipkevičijus 7 (10sk, 7as), Maldunas 8, Zemaitis 12, Berzinš 12, Orelik 19, Vasilijauskas, Gagić 2. Trener: Nenad Čanak.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Utakmica je na kraju završena pobedom Partizana od 84:77.

40. minut - Nisu realizovalo napad gosti, pa je Smailagić uhvatio loptu i fauliran je. Bivši košarkaš Golden Stejta je sa linije penala bio neprecizan oba puta, ali je loptu uhvatio Dangubić i odmah poentirao za 84:77.

40. minut - Panter pogađa za 82:77. Ostalo je još 12 sekundi, a Čanak zove tajm-aut.

40. minut - Smailagić je zakucao 42 sekunde pre kraja, ali je vreme za napad ipak isteklo i koš nije priznat. Ostaje 80:77.

39. minut - Orelik pogađa novu trojku i Litvanci prilaze na samo tri poena zaostatka. Partizan vodi 80:77, a do kraja je ostalo još ravno 100 sekundi.

38. minut - Trojka Radičevića i Lijetkabelis hvata poslednji voz. Rezultat je 80:74.

38. minut - Nikola Radičević pogađa dva bacanja, ali onda Glas daje dvojku za 80:71.

37. minut - Kalajcakis pogađa jedno od dva bacanja za 75:69, ali na drugoj strani novu trojku daje Smailagić, pa Partizan vodi 78:69.

Alen Smailagić u akciji

36. minut - Maldunas laganim polaganjem ne dozvoljaca crno-belima da se opuste - 75:68.

36. minut - Avramović sa linije penala prekida seriju Lijetkabelisa. Partizan vodi 75:66.

34. minut - Ne predaju se gosti. Orelik postiže novu trojku za 73:66.

33. minut - Kalajcakis novom trojkom vraća Lijetkabelis na deset poena minusa - 73:60.

32. minut - Glas i Mur vezuju četiri poena za 73:60, a Čanak reaguje tajm-autom.

Željko Obradović daje instrukcije Dalasu Muru

31. minut - Prvi koš u poslednjoj deonici postigao je Smailagić i to trojku. "Parni valjak" vodi 69:60.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Orelik je pogodio tri slobodna bacanja, pa je rezultat pred poslednjih deset minuta 66:60.

30. minut - Maldunas je pogodio novu trojku, a onda je Ledej kompletirao 2+1 za 66:57.

29. minut - Ledej je precizan za tri, a onda Maldunas za dva. Partizan vodi 63:55.

28. minut - Smailagić sa dva bacanja vraća crno-belima dvocifrenu prednost, ali Lipkevičijus odmah pogađa trojku za 60:53.

27. minut - Ledej i Koprivica sa po dva poena vraćaju crno-bele na pristojnih osam poena viška. Rezultat je 58:50.

26. minut - Gosti vezuju dve trojke preko Orelika i Kalajcakisa, pa prilaze na 'minus četiri' - 54:50.

25. minut - Koprivica i Orelik pogađaju dvojke za 54:44.

24. minut - Prethodni minut je bio veoma efikasan, pa je rezultat 52:42.

Pozdrav Nemanje Dangubića i Gregora Glasa

23. minut - Koprivica i Avramović produžavaju seriju Partizana, rezultat je 47:40. Čanak traži tajm-aut.

22. minut - Orelik na jednoj, a Ledej na drugoj strani postižu po dva poena - 43:40.

21. minut - Prvi koš u nastavku daje Avramović, Partizan vodi 41:38.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi rezultatom 39:38 posle prve dve četvrtine.

20. minut - Maldunas donosi gostima samo poen zaostatka - 39:38.

19. minut - Berzinš daje dva bacanja, pa Smailagić trojku, a zatim i Lipkevičijus dva penala, pa klub iz Humske vodi 39:36.

18. minut - Zemaitis daje novu trojku. Rezultat je 36:32, a Obradović zove tajm-aut.

17. minut - Igrači oba tima sipaju trojke. Sada je jednu pogodio Orelik za 36:29.

17. minut - Nova trojka Glasa, druga vezana, a treća u poslednja tri minuta. Partizan opet ima +10. Crno-beli vode 36:26, a Čanak zove tajm-aut.

16. minut - Gregor Glas pogađa drugu trojku u poslednja dva minuta. Rezultat je 33:26.

16. minut - Nova trojka za goste, pogodio ju je Orelik, a Željko Obradović reaguje tajm-autom. Srpski tim vodi 30:26.

Željko Obradović sa svojim izabranicima

15. minut - Zemaitis postiže trojku za 30:23.

14. minut - Jedno slobodno bacanje je pogodio Kalajcakis, a na drugom kraju terena je usledila trojka Glasa za prvu dvocifrenu prednost - 30:20.

13. minut - Koprivica spušta loptu u koš, Partizan vodi 27:19.

13. minut - Panter je pogodio i dodatno slobodno bacanje, a Radičević je na drugoj strani smanjio na 25:19.

13. minut - Novi pogodak Pantera za dva poena i to uz faul, crno-beli vode 24:17, a Nenad Čanak traži tajm-aut.

Kevin Panter šutira iz naskoka

12. minut - Panter je precizan za dva, pa Partizan vodi 22:17.

11. minut - Berzinš daje novu trojku i dovodi Lijetkabelis na tri poena zaostatka - 20:17.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi 20:14 posle uvodnih deset minuta.

10. minut - Trojku pogađa Berzinš za 20:14.

9. minut - Panter sa linije penala donosi "parnom valjku" devet poena viška. Rezultat je 20:11.

8. minut - Lagan koš Smailagića za 18:11.

7. minut - Trojku postiže Ledej koji tako već dolazi do devet poena, ali je na drugoj strani vraća Zemaitis pogotkom za 16:11.

5. minut - Trojka Avramovića, pa dvojka Berzinša, a zatim Ledej pogađa dva bacanja. Partizan vodi 13:8.

4. minut - Lipkevičius je pogodio dva bacanja za 8:6.

4. minut - Zek Ledej i Đorđe Gagić zakucavaju. Partizan vodi 8:4.

Zek Ledej "kida" obruč

3. minut - Ledej na jednoj, a Radičević na drugoj strani pogađaju, pa Koprivica vraća crno-bele na dva poseda razlike - 6:2.

2. minut - Prve poene na meču postiže Kevin Panter, pa Partizan vodi 2:0.

Počela je utakmica!

20.25 - Utakmica počinje za pet minuta.

20.20 - U superlativu je o bivšem klubu pričao Nenad Čanak, trener Litvanaca.

- Da li vam treba posebno predstavljati? Bez kiksa su i u Evrokupu i u ABA ligi, sa najvećim mogućim adutom na trenerskoj klupi - Željkom. Treba biti realan, znati da su jači trenerski i igrački. Igraju dobro od početka sezone, ali potrudićemo se da odigramo što je najbolje moguće, a nije sporno da i moji igrači imaju veliki motiv da se pokažu u najlepšem svetlu - rekao je Čanak.

20.10 - Strateg Partizana Željko Obradović je uoči meča analizirao ekipu Lijetkabelisa.

- Lijetkabelis igra tipičnu litvansku košarku. Razlika je u tome što su tim orjentisan pre svega na unutrašnju igru i mnogo toga očekuju od igrača na poziciji pet - Gagića. To su prve ideje koje imaju u napadu. Važno je da se istakne da je Lijetkabelis do sada na četiri utakmice Evrokupa imao u prosek od 28 šuteva za tri poena. Tu prednjači igrač na poziciji četiri Orelik, koji je na poslednjem meču šutirao 14-7, a u proseku ima devet pokušaja za tri. Mi treba da im smanjimo broj pokušaja, a onda i da im smanjimo procenat šuta - istakao je Žoc.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Partizan - Lijetkabelis.