20:05 >> 22:49

BUDUĆNOST DEKLASIRANA U BEOGRADU! Partizan se MUČIO pa PREGAZIO Podgoričane! Glas se OZBILJNO nameće Obradoviću!

Starsportphoto©

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost sa 75:66 u devetom kolu ABA lige

Iako u okrnjenom sastavu, Budućnost je pružila snažan otpor Partizanu u Beogradu i ogolila nove mane u timu Željka Obradovića. Crno-beli su se ozbiljno mučili u drugom poluvremenu protiv agresivne odbrane Podgoričana, ali je Gregor Glas trojkama uspeo da reši meč i donese osmu pobedu Beograđanima.

Partizan je brutalno otvorio meč protiv Budućnosti. Odbrana crno-belih delovala je "kao sat" u prvoj deonici i beogradski tim je imao +7 posle deset minuta. Izuzetno raspoložen bio je Aleksa Avramović koji je stigao do deset minuta.

Nije Partizan puštao gas ni u nastavku prvog poluvremena! Crno-beli su otišli na dvocifrenu prednost na krilima Zeka Ledeja i Alena Smailagića. Ipak, Vladimir Micov je vezano nekoliko dobrih poteza i vratio Podgoričane u igru, ali je domaćin bio bolji u pre odlaska na odmor i na poluvremenu imali +11!

Ipak, Budućnost je bila daleko bolja u trećoj četvrtini i vratila se u igru preko Džastina Kobsa i Vladimira Micova. Nije Partizan uspevao da pronađe napadački ritam posle desetominutnog odmora, ali je poenima Gregora Glasa četa Željka Obradovića uspela da sačuva vođstvo pred završnicu meča.

Slovenac je nastavio da rešeta, vezao dve trojke i delovalo je da Partizan lomi meč, ali je istom merom uzvratio Di Džej Sili. Ponovo je ogroman doprinos crno-belima dao Dalas Mur koji je poentirao preko Filipa Barovića i iskoristio dodatno slobodno bacanje. Partizan je nakon toga otišao na +9 i postao je tu bio gotov.

PARTIZAN - BUDUĆNOST  75:66 (20:13, 21:17, 12:18, 22:18)

Štark Arena, Beograd   Sudije: Matej Boltauzer, Damir Javor, Sašo Petek

Partizan: Glas, Kurucs, Panter, Ledej, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Mur, Trifunović, Madar

Budućnost: Kobs, Šehović, Micov, Barović, Sili, Nikolić, Jagodić-Kuridža, Vajli, Popović

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Zakucavanje Smailagića sa jedne, ali trojka Silija sa druge strane, ne odustaje Budućnost - 71:61!

37. minut - AVRAMOVIIIIIIIIIIIĆ! Krade loptu plej Partizana i zakucava u kontri - 62:56!

36. minut - Seče Zek Ledej seriju Budućnosti poenima sa linije penala, Partizan ponovo ima "dva poseda" prednosti - 60:56!

34. minut - Ponovo Gregor Glas "čupa" poene za Partizan, ali trojka Di Džej Silija smanjuje prednost crno-belih - 58:56!

33. minut -  Vraća se ponovo Budućnost u igru preko Micova! Vezuje srpski šuter pet poena, Podgoričani su ponovo na samo minus tri - 56:53

31. minut - Ponovo igrači sa klupe daju doprinos u igri Partizana, sada je Dalas Mur pogodio preko Silija i iskoristio dodatno slobodno bacanje - 56:48!

Treća četvrtina:

30. minut - BUM! BUM! BUM! Glas iz driblinga cepa mrežicu, njegovi momentu održavaju crno-bele u igri nakon što se Budućnost raspucala u finišu treće deonice - 53:48!

29. minut - GLAAAAAAAAAAAS! Vuče mladi Slovenac crno-bele u ovom momentu! Partizan ponovo pravi osetniju prednost - 50:45!

28. minut - Trojka za Budućnost, Partizan sada ima samo pola koša prednosti. Ipak, na druoj strani uzvraća Gregor Glas sa linije penala - 47:45!

27. minut - Napokon poeni za Partizan! Avramović pogađa sa linije penala - 46:42!

26. minut - Poeni za Džastina Kobsa preko Alekse Avramovića i dodatno slobodno bacanje za pleja Partizana - 44:40!

24. minut - Trojka za Vladimira Micova, ponovo se Budućnost vraća na krilima iskusnog srpskog beka - 43:37!

23. minut - Prolazi Aleksa Avramović pored Silija i lako poentira u reketu - 43:32!

22. minut - Čeka se na prve poene iz igre u drugom poluvremenu, jedini se u strelce upisao Zoran Nikolić sa linije penala - 41:31!

Druga četvrtina:

20. minut - POLUVREME! Partizan ima +11!

19. minut - LEEEEEEEEDEJ! Evo je! Iz trećeg pokušaja Amerikanac cepa mrežicu, Partizan posle rafalne paljbe ponovo ima dvocifrenu prednosti - 39:28!

18. minut - Vraća trojku Vladimir Micov, Budućnost je preopolovila prednost Partizana - 30:25!

17. minut - SMAILAGIIIIĆ! Eksplodirala je Arena posle nove trojke Partizana! Reaguje Džikić tajm-autom - 30:20!

16. minut - GLAAAAAAAAAAS! Trojka za crno-bele, pogađa Slovenac sa distance, na drugoj strani Kurucs zaustavlja kontru Micova - 27:20!

15. minut - Seče Vladimir Micov seriju promašaja, Budućnost se vraća na samo četiri poena zaostatka - 24.20!

14. minuta - Serija promašaja na obe strane, ne koristi Partizan loše minute Budućnosti - 24:18!

12. minut - Vraća na drugoj strani Filip Barović sa niskog posta, ali ponovo Smailagić koristi lošu postavku Podgoričana - 24:18!

11. minut - Nova dobra akcija crno-belih i novo zakuacavanje za Alena Smailagića! Gregor Glas je odlučio da ga proigra pre nego šutne za tri poena - 22:14!

Prva četvrtina:

10. minut - Pogađa Jam Madar uz zvuk sirene, Partizan ima maksimalnih +7 na kraju prve deonice - 20:13!

9. minut - Serija Silija vraća Budućnost u meč, ali na drugoj strani pogađa Smailagić uz faul Filipa Barovića - 18:13!

8. minut - Upisuje se u strelce Di Džej Sili, ali vraća sa druge strane Alen Smailagić - 15:10!

7. minut - LEDEEEEEEEEEJ! Brutalno zakucavanje za Zeka Ledeja u kontri - 11:7!

6. minut - Dobra akcija Partizana, otvorio je Panter prostor za Zeka Ledeja, ali centar crno-belih promašuje i drugu otvorenu trojku, koristi to sa druge strane Džastin Kobs i izlvači faul Avramovića - 9:4!

4. minut - AVRAMOVIIIIIIĆ! Prva trojka za Partizan, eksplodirala je arena, raste prednost crno-belih - 9:4!

3. minut - Ukradena lopta za Avramovića i laki poeni u kontri, Petar Popović je strelac za Podgoričane na drugoj strani - 6:2!

2. minut - Odlična odbrana crno-belih, na drugoj strani zakucavanje Balše Koprivice posle promašaja Zeka Ledeja - 4:0!

1. minut - Prvi napad na meču za Partizan i odmah poeni za Aleksu Avramovića posle dobre akcije crno-belih - 2:0!

20:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice devetog kola ABA lige između Partizana i Budućnosti. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!