28.11.2021

15:30 >> 18:22

PARNI VALJAK SLOMIO KRILA ZMAJEVIMA! Siguran trijumf Partizana na "Krovu" /VIDEO/

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac na "Krovu" rezultatom 3:0, u 18. kolu Superlige Srbije

Pobedu crno-belima doneli su Kvinsi Menig, Rikardo Gomeš i Danilo Pantić, koji su golove postizali u završnici prvog i početku drugog poluvremena.

Utakmica u Zaplanjskoj je počela dosta sporo, bez jakog ritma i velikih šansi. Prvu pravu priliku imali su crno-beli sredinom prvog poluvremena, ali su se tada spetljali Rikardo i Menig, koji su i nekoliko minuta kasnije protraćili šansu.

Meč je mogao da ode u potpuno drugačijem smeru da je u 35. minutu Nemanja Milojević bio malo precizniji, umesto što je glavom pogodio stativu Partizanovog gola.

Posle toga je u 40. minutu usledila kazna, pošto je Menig iz okreta preciznim udarcem načeo mrežu "zmajeva".

Fudbaleri Partizana slave gol na "Krovu"

Crno-beli su potom na startu drugog poluvremena sa dva brza gola rešili pitanje pobednika. Najpre je Rikardo posle odlične asistencije Meniga matirao Prekovića u 50. minutu, a pet minuta kasnije je Pantić sa peterca ugurao loptu u mrežu za konačan rezultat.

Do kraja meča su oba tima imala nekoliko pokušaja, ali nije bilo velikih šansi, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Voždovac - Partizan 0:3 (0:1)

/Menig 40, Rikardo 50, Pantić 55/

Stadion "FK Voždovac" (Krov)

SUDIJA: Aleksandar Živković

VOŽDOVAC: Preković - Lasickas, Milović, F. Stanisavljević (od 45. Pantović), Hajdin - Purtić, Ivezić - A. Stanisavljević (od 88. Mašović), Milosavljević (od 60. Keita), Milojević (od 60. Ajdinović) - Vujnović (od 88. Stoisavljević). Trener: Aleksandar Linta.

PARTIZAN: Popović - Živković, Miletić, Saničanin, Urošević (od 83. Miljković) - Zdjelar (od 83. Smiljanić), Jojić - Pantić (od 69. Šćekić), Pavlović (od 69. Jović), Menig (od 61. Lutovac) - Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

Tok meča

Kraj! Partizan je slavio rezultatom 3:0!

90+1. minut - Stoisavljević šutira sa distance, ali neprecizno.

86. minut - Opasan pokušaj Ajdinovića sa distance, ali i dobra odbrana Popovića.

77. minut - Dosta sreće za Voždovac, pošto je Lutovac iz dobre situacije šutirao pored gola.

68. minut - Lazar Pavlović je bio u prilici, ali je šutirao pored gola.

66. minut - Ušao je Pantić u kazneni prostor Voždovca sa leve strane, šutirao je, ali je Preković bio dobar na golu.

55. minut - GOL! Partizan je neumoljiv! Pantić trese mrežu za 3:0!

50. minut  - GOL! Partizan vodi 2:0! Rikardo je strelac! Menig je sjajno proigrao Gomeša koji je izašao sam ispred Prekovića i rutinski ga savladao.

Počelo je drugo poluvreme! Nije bilo promena u ovom trenutku.

Poluvreme! Partizan vodi 1:0!

40. minut - GOL! Partizan vodi 1:0! Menig je strelac! Holanđanin je iz okreta šutirao da desne strane i poslao je loptu u dalji ugao gola Prekovića.

35. minut - Stativa! Šansa utakmice za "zmajeve". Stanisavljević je centrirao sa desne strane za Milojevića, a ovaj je glavom pogodio okvir Partizanovo gola.

31. minut - Žuti karton za Miloša Jojića.

29. minut - Novi opasan napad "parnog valjka", ali su Menig i Rikardo opet zakomplikovali, pa nema promene rezultata.

27. minut - Šutira Rikardo iz solidne pozicije, ali je Preković sigurnom intervencijom zaustavio taj pokušaj.

26. minut - Prvu pravu priliku na utakmici imao je Partizan. Međutim, spetljali su se Rikardo, pa Menig koji je na kraju šutirao pored gola.

22. minut - Ne preterano zanimljiva utakmica na "Krovu".

12. minut - Pokušao je Danilo Pantić iskosa, ali veoma slabo.

3. minut - Šutirao je Rikardo, ali neprecizno.

2. minut - Prvi pokušaj na meču imao je Miloš Jojić, ali nije bilo opasnosti po "zmajeve".