ZA LESORA PITAJTE SAVIĆA, JA SE BAVIM UTAKMICOM! Obradović nije želeo da komentariše bivšeg centra Zvezde! /VIDEO/
Francuski centar Matijas Lesor novo je pojačanje Partizana
20.12.2021
16:04
Partizan
Kuvalo se letos, ali je transfer Matijasa Lesora u tabor Partizana propao. Francuz je potom sreću potražio u Tel Avivu gde je potpisao kratkoročan ugovor sa Makabijem i nije je pronašao. Otvorila se nova šansa za pregovore sa crno-belima, ovoga puta uspešnija!
U nedelju je najavljeno, a u ponedeljak potvrđeno - Matijas Lesor je novo pojačanje Partizana! Ipak, pritisak stranca u dresu crno-belih za Francuza će biti još veći budući da je prethodno nosio dres najvećeg, večitog, rivala - Crvene zvezde.
Naravno, najveća pomama dogodila se u Francuskoj budući da će u Partizanu sarađivati sa Željkom Obradovićem, trenerskom ikonom i najboljim stručnjakom u Evropi. Lesor je u razgovoru za tamošnji "BeBasket" otkrio da je interesovanje beogradskog velikana postojalo još letos.
- Da, hteli su me tokom letnje pauze. Dugo sam imao ponudu na stolu, ali sam hteo da čekam do 16. decembra i kraja prelaznog roka u Evroligi kako bih dobro procenio sve opcije. Između evroligaških ponuda koje sam imao i dolaska u Partizan, ovo drugo mi je delovalo kao najbolja odluka za nastavak karijere - rekao je Matijas Lesor.
Kada je Partizan gostovao u Metropolitanu obavio je razgovor sa članovima stručnog štaba, ali je sa Obradovićem seo za sto tek kada je stigao u Beograd. Ipak, bio je Francuz dobro upućen u to šta se od njega očekuje u crno-belom dresu.
- Bio sam na utakmici u Parizu kada su igrali Levaloa i Partizan i pričao sa nekim od članova njegovog stručnog štaba. On je razgovarao sa mojim agentom i još nekim ljudima oko mene, tako da sam znao šta želi i šta misli o meni. Video sam kako igraju i kakva bi bila moja uloga, mislim da mogu mnogo toga da im pružim - objasnio je Francuz.
Foto: kkpartizan.rs
Kao što je bilo i očekivano, francuske novinare je zanimalo da li se Lesor boji saradnje sa Obradovićem koji je poznat kao izuzetno temperamentan čovek koji ume da "podvikne" na igrača ako ne ide po njegovom.
- Ne, uopšte. Ali to će zavisiti i od mene. Ako napravim neku glupost, sigurno će vikati na mene. To je strogost koja je potrebna za osvajanje Evrolige devet puta. Njegova tehnika funkcioniše, dok ima trenera koji vrište na svoje igrače samo radi vrištanja, jer misle da bi mogli da budu kao on, ali to ne donosi rezultat. Po meni, Obradović liči na Zvezdana Mitrovića (sarađivali u Monaku). Na terenu deluje zatvoren i tvrd prema svojim igračima, ali mislim da je veoma dobar čovek i otvoren, sa kojim može lako da se razgovara. On i Zvezdan su očigledno dva potpuno različita čoveka, ali su zahtevni prema svojim igračima i strogi na terenu. Igranje za Obradovića biće dobro za mene - jasan je centar crno-belih.
Lesor već ima iskustva sa životom u Srbiji, on je godinu dana branio boje Crvene zvezde i naviknut je na uslove rada i funckionisanja u Beogradu.
- Sa Crvenom zvezdom je bilo uspona i padova. Počelo je perfektno, zatim bilo malo gore, a na kraju... Ali imam samo lepe uspomene na Srbiju, na život tamo, navijače i njihovo poštovanje prema igračima, čak i od protivničkih navijača. Iskreno, srećan sam što se vraćam u Beograd, uživao sam živeći tamo - dodao je Matijas.
Za kraj, najvažnije je pitanje kako Lesor planira da se nosi sa pritiskom igranja u crno-belom iako je prethodno nastupao za Crvenu zvezdu. U Srbiji, igrati za dva najveća rivala predstavlja "greh".
- Adrenalin, uzbuđenje oko utakmice, sva tenzija koja raste tokom nedelja, to je poseban doživljaj. Treneri su napetiji, igrači i navijači isto. Svi su koncentrisaniji nego inače, jer je to poseban meč, meč koji morate da dobijete. Zaista se oseća žar oko beogradskog derbija, čak i tokom meča. Videću sada kako je s druge strane i nekoliko godina kasnije. Ali, s obzirom na tim koji je napravio Partizan i budžet koji je uložio klub, mislim da će biti dosta tenzije. Tim pre što je već prošao jedan derbi (71:56 za Zvezdu 14. novembra) - podvukao je Lesor.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Biznismen Branko Babić, gostujući u emisiji "Hit tvit", kaže da nema podrške i snage da imamo nove blokade.
28.12.2025
21:27
Novinar Milomir Marić u emisiji Hit tvit kaže da se klasične obojene revolucije započinju tako što se zauzme centar grada.
28.12.2025
21:35
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović po svoj prilici želela bi da natera gledaoca da veruju njoj a ne svojim očima.
28.12.2025
20:43
Sukobi među blokaderima su postali učestala pojava, a iz dana u dan postaju sve intenzivniji i jasno pokazuju kakva nesloga vlada među njima.
28.12.2025
21:28
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević prisustvovao je večerasnjem skupu ispred Doma Narodne skupstine Republike Srbije i poručio da će uvek pobeđivati oni koji vole Srbiju.
28.12.2025
20:51
Do kraja godine očekuje nas promenljivo vreme, a Novu godinu obeležiće snežne padavine!
28.12.2025
14:00
Ugostitelj i alas Renato Grbić izjavio je danas, nakon što je 34. put sprečio nečije samoubistvo na Dunavu, da je svaki problem rešiv, pogotovo uz podršku prijatelja i porodice.
28.12.2025
18:00
Istraživački tim predvođen Kaltehom je možda upravo otkrio prvu superkilonovu, kosmički fenomen u kojem zvezda eksplodira dva puta na nasilno različite načine.
28.12.2025
21:10
Dolazak ledenih zimskih dana mnoge vozače podseća na važnost pravilnog grejanja automobila, ali i održavanja temperature u istom koja treba biti od 19 do 22 stepena.
28.12.2025
19:30
Danas oko 12 časova u selu Raspoganče, na području opštine Sjenica, izbio je požar u porodičnoj kući u kojem je, nažalost, smrtno stradala mlada ženska osoba.
28.12.2025
20:55
Dve Srpkinje koje stoje iza provale u kojoj su mete bili turisti u otmenim delovima Pariza, osuđene su na zatvorsku kaznu.
28.12.2025
20:10
Telo nepoznatog mladića, starog oko 30 godina, pronađeno je 26. decembra u selu Šekular kod Berana.
28.12.2025
19:04
Policiјski službenici PU za grad Beograd identifikovali su i uhapsili Tihomira Krstića (44) zbog postoјanja osnova sumnje da јe јuče u Novom Beogradu izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaјu nad šezdesetosmogodišnjom ženom.
28.12.2025
17:22
Beogradska policija trenutno se nalazi u iznajmljenom stanu Tihomira Krstića (46) koji je juče na Novom Beogradu nožem izbo baku, a u kojem je, boravio poslednja dva meseca.
28.12.2025
17:00
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je „bolje zaključiti dogovor sada“, upozorivši da bi Rusija u narednom periodu mogla da preuzme kontrolu nad još većim delom teritorije Ukrajine.
28.12.2025
23:16
Teritorijalno pitanje u okviru mirovnih pregovora o Ukrajini još uvek nije u potpunosti rešeno, izjavio je američki predsednik Donald Tramp nakon razgovora sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Mar-a-Lagu na Floridi.
28.12.2025
23:07
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je pitanje Donbasa jedno od najtežih u okviru mirovnog plana od 20 tačaka i da Ukrajina o tom pitanju ima drugačiji stav od Rusije, ne isključujući mogućnost raspisivanja referenduma.
28.12.2025
23:06
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je ostvaren značajan napredak ka završetku rata, nakon niza razgovora sa ključnim međunarodnim akterima.
28.12.2025
22:59
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da se Iran nalazi u „ratu punog obima“ sa Sjedinjenim Državama, Izraelom i Evropom, uoči sastanka izraelskog premijera Benjamina Netanjahua i američkog predsednika Donalda Trampa, zakazanog za ponedeljak.
28.12.2025
22:30
Glumica Milica Milša oglasila se nakon dve operacije tokom kojih joj je uklonjen karcinom kože.
28.12.2025
17:47
Glumica Milica Milša imala je dve operacije u toku jučerašnjeg dana jer joj je dijagnostikovan rak kože.
28.12.2025
16:36
Godinu na malim ekranima obeležile su domaće serije koje nisu bežale od teških tema: ratova, zločina, porodičnih lomova i moralnih dilema.
28.12.2025
16:34
Naša glumica Dobrila Ćirković imala je intimnu scenu koja je šokirala publiku ali i repliku zbog koje je ostala upamćena i danas.
28.12.2025
15:03
Dok se mnogi dive jelki "scrtanoj" svetlima u Italiji, titulu najviše prave, ukrašene božićne jelke na svetu zvanično drži džinovsko drvo u Velikoj Britaniji, visine skoro 45 metara.
28.12.2025
22:20
Ove zime birajte kraljevsku eleganciju, strukirani kaput je ključni komad za izgled koji odiše luksuzom i prefinjenim ukusom.
28.12.2025
20:20
Iskusne domaćice u vodu za kuvanje krompira dodaju kašiku masti ili ulja i prstohvat sode bikarbone, čime krompir bude gotov brže.
28.12.2025
19:40
Odnosi između snaje i porodice partnera često su tema o kojoj se govori tiho, ali sa puno emocija, a astrologija ima svoj pogled na to.
28.12.2025
19:00
Tikvice na bakin način su jelo koje je toliko bogato i ukusno da ćete potpuno zaboraviti na meso.
28.12.2025
18:20
Pevačica Dragica Radosavljević Cakana prisetila se situacije kada je tokom skrivene kamere poverovala da je muž vara.
28.12.2025
22:31
Mustafa Durdžić, otac Asmina Durdžića kaže da će učiniti kako bi sprečio da novac od Asminovog honorara leže na račun Stanije Dobrojević.
28.12.2025
21:19
Pevačica Vera Matović uvredila se zbog izjave Nade Topčagić o njenom izgledu zbog čega je rešila da sa koleginicom prekine svaki kontakt.
28.12.2025
20:39
Bivša rijaliti učesnica i starleta Ava Karabatić pohvalila se na društvenim mrežama da se verila.
28.12.2025
19:49
Voditeljka Sanja Marinković objavila je fotografiju u provokativnoj odevnoj kombinaciji i izazvala brojne komentare.
28.12.2025
19:12
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar