18.01.2022

20:00 >> 22:32

PARTIZAN PREGAZIO HAMBURG! Lesor i Ledej vozili "parni valjak" do pobede (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu Hamburg rezultatom 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24), u okviru desetog kola Evrokupa

Partizan je maksimalno ozbiljno i agresivno ušao u ovaj meč i praktično ga rešio posle prve deonice. Crno-beli su, predvođeni raspoloženim Panterom i Lesorom, vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti, nakon čega je razlika rasla do plus 21.

Posle prvih deset minuta igre pred oko 5.000 navijača u Pioniru, Partizan je imao 20 poena prednosti (34:14), da bi u drugoj četvrtini bez većih problema održavao razliku. Tačku na sjajno prvo poluvreme izabranika Željka Obradovića stavio je Ledej trojkom za velikih 65:41 pred veliki odmor.

Crno-beli su u istom ritmu odigrali i drugih 20 minuta, tako da se pobeda ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje, a razlika je rasla do maksimalnih plus 35.

Posle ove utakmice, Partizan je na skoru 8-2 u Evrokupu, dok je Hamburg prekinuo niz od tri trijumfa i sada ima 4-6 odnos pobeda i poraza.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Partizan je do pobede predvodio Matijas Lesor sa 22 poena, šest uhvaćenih i pet ukradenih lopti, te indeksom korisnosti 33. Osim njega, sjajan je bio i Zek Ledej koji je imao 18 poena i osam skokova, a dvocifreni su bili još Kevin Panter sa 15 i Balša Koprivica sa 13 poena.

Na drugoj strani je prednjačio Robin Hristen sa 20 poena, dok je 14 ubacio Kejleb Homsli.

Partizan - Hamburg 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Sefi Šemeš, Jurgis Laurinavičijus, Kristaps Konstantinovs

PARTIZAN: Panter 15, Kuruks 8 (6sk), Ledej 18 (8sk), Avramović 5 (6as), Koprivica 13, Dangubić, Smailagić 2, Mur 4, Glas 2, Lesor 22 (6sk, 5uk), Trifunović 8, Madar 5. Trener: Željko Obradović.

HAMBURG: Braun 5, Di Leo 3, Homsli 14, Rih, Majsner 5, Hristen 20, Mekalum 11, Kotsar 9 (7sk), Hajnrihs 3 (8sk), Edidžin 4, Holac 3. Trener: Pedro Kaljes.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je pobedio rezultatom 102:77!

39. minut - Kotsar pogađa uz faul, a potom biva precizan i sa linije za slobodna bacanja, a na drugoj strani Koprivica snažno zakucava za 98:73.

38. minut - Mekalum i Koprivica postižu po dva poena. Crno-beli imaju vođstvo od 96:70.

37. minut - Seriju gostiju sa linije penala prekida Smailagić, pa Partizan vodi 94:68.

37. minut - Nova trojka Hristena, Obradović je vrlo ljut i traži novi tajm-aut. Partizan vodi 92:68.

36. minut - Koprivica poentira u kontri, a onda Homsli daje trojku. Partizan vodi 92:65.

35. minut - Set Hajnrihs daje dva poena za 90:62, a popularni Žoc traži minut pauze.

35. minut - Hajnrihs je bio polovičan sa linije penala, a onda je Madar dao dvojku za 90:60.

34. minut - Novi pogodak Hristena iza linije 6,75 metara. Partizan vodi 88:59.

31. minut - Trojkama Kuruksa i Hristena se otvara poslednja deonica. Partizan vodi 88:56.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Uoči poslednjih deset minuta, Partizan vodi 85:53.

29. minut - Koprivica daje jedno slobodno bacanje, drugo promašuje, ali poene posle ofanzivnog skoka daje Kuruks. U nastavku Mekalum daje novu dvojku, pa Partizan vodi 83:50.

28. minut - Mekalum prekida seriju Partizana i smanjuje na 80:48.

26. minut - Trojka Kevina Pantera za 80:46.

25. minut - Ledej kompletira 2+1, a onda još dva poena ubacuje Lesor. Crno-beli vode 77:46.

24. minut - Homsli je precizan za dva - 72:46.

23. minut - Trifunović je dao dva bacanja za 72:44.

22. minut - Matijas Lesor je pogodio još dva slobodna bacanja, a onda Di Leo daje trojku. Partizan vodi 70:44.

21. minut - Lesor je pogodio uz faul, a onda je bio precizan i sa linije penala. Partizan vodi 68:41.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi 65:41 posle prve dve četvrtine.

20. minut - Braun na jednoj, a Ledej na drugoj strani pogađaju trojke. Partizan ima prednost od 62:39.

19. minut - Po dva poena su dali Panter na jednoj, a Braun na drugoj strani, da bi potom Lesor vezao četiri poena za 59:36.

18. minut - Zek Ledej se razigrao i dao je pet vezanih poena Partizana. Crno-beli vode 53:34.

16. minut - Avramović trojkom prekida mini-seriju gostiju, a potom Majsner i Trifunović ubacuju po dva poena. Tim iz Humske vodi 48:30.

15. minut - Četiri poena vezuju gosti, rezultat je 43:28 za "parni valjak".

14. minut - Koprivica je dao četiri poena između kojih je trojku pogodio Majsner, 43:24 za Partizan.

13. minut - Hristen pogađa trojku za 39:21, a Željko Obradović zove tajm-aut.

12. minut - Po dva poena su dali Koprivica i Edidžin, a onda je usledila trojka Madara za 39:18.

11. minut - Hristen sa dva pogođena penala otvara drugu deonicu, Partizan vodi 34:16.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan ima 20 poena prednosti, pošto vodi 34:14.

10. minut - Hristen je dao trojku, a onda je usledilo monstruozno zakucavanje Lesora za 34:14.

9. minut - Novi poeni Pantera, crno-beli vode 32:11.

8. minut - Dva bacanja je dao Ledej, a onda su trojke pogodili Mekalum za goste i Panter za domaćina, pa Partizan vodi sa ogromnih 30:11.

7. minut - Po dva poena su dali Lesor i Panter, a onda je trojkom na 25:8 povisio Kuruks.

6. minut - Holac pogađa trojku, Hamburg smanjuje na 18:8.

5. minut - Po dva poena su postigli Mur i Lesor, Partizan vodi 18:5.

4. minut - Kotsar pogađa za dva na jednoj strani, ali potom Lesor kompletira 2+1 na drugoj. Partizan vodi 14:5.

3. minut - Ledej zakucava u kontri, 11:3 za "parni valjak". Gosti traže tajm-aut.

3. minut - Homsli daje trojku na jednoj, a Panter na drugoj strani. Rezultat je 9:3.

2. minut - Trifunović poentira iz kontre, pa Lesor u narednom napadu posle ofanzivnog skoka. Crno-beli vode 6:0.

1. minut - Prve poene na meču daje Dalas Mur, Partizan vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Partizan - Hamburg.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.