02.02.2022

20:00 >> 23:07

EVROPSKI KLASIK PRIPAO HUVENTUDU! Partizan nemoćan u Badaloni (VIDEO)

Košarkaši Huventuda savladali su Partizan u Badaloni rezultatom 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25) u utakmici 12. kola Evrokupa

Crno-belima je poraz od Huventuda drugi uzastopni u drugom po kvalitetu evropskom takmičenju, pošto su prošle nedelje izgubili od Turk Telekoma.

Izabranici Željka Obradovića su fantastično započeli meč i posle prve četvrtine su već imali dvocifrenu prednost (27:16). Na startu druge su došli i do maksimalnih +15 (31:16), ali je od tog trenutka španska ekipa mnogo bolje zaigrala.

Huventud je pred kraj poluvremena čak imao i vođstvo (41:38), ali je Partizan na kraju vodio posle prve dve četvrtine sa 42:41.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala domaćem sastavu koji je pred poslednjih deset minuta imao dvocifrenu prednost (69:59). U poslednjoj deonici "parni valjak" nije uspeo da se vrati u igru, pošto je najbliže što je prišao bilo 'minus sedam' u nekoliko navrata, pa je na kraju Huventud slavio sa 92:84.

Posle ove utakmice, Partizan ima osam pobeda i četiri poraza u Evrokupu, dok je Huventud na skoru 10-2.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U ekipi Partizana je najefikasniji bio Matijas Lesor sa 20 poena i osam skokova, a poen manje je samo dao Kevin Panter. Takođe, dvocifren je bio i Zek LEdej koji je ubacio 15 poena.

Sa druge strane, Huventud je do trijumfa predvodio Derek Vilis sa 19 poena. Osim njega, dvocifreni su bili još Pau Ribas sa 15, Brendon Pol i Giljem Vives su dodali po 13, a 12 je postigao Simon Birgander.

Huventud - Partizan 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25)

DVORANA: "Olimpijska dvorana" (Badalona)

SUDIJE: Ana Panter, Tomaš Travicki, Sebastijen Klivaz.

HUVENTUD: Buskec, Pol 13, Ribas 15, Brodzijanski, Ventura 4, Vives 13 (3ukr), Basas 9, Feliz, Vilis 19 (7sk), Birgander 12 (7sk), Para 7, Tomić. Trener: Karles Duran.

PARTIZAN: Kuruks 7, Panter 19 (3ukr), Ledej 15 (6sk), Zagorac, Avramović 1, Koprivica, Dangubić 5, Smailagić 9, Mur, Glas, Lesor 20 (8sk), Madar 8. Trener: Željko Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Huventud je slavio rezultatom 92:84!

40. minut - Lesor pogađa dva penala, ali i Vives - 92:82.

39. minut - Madar siguran sa linije penala za 90:80.

38. minut - Panter je dao trojku u napadu koji je usledio posle tajm-auta. Rezultat je 90:78 za Špance.

38. minut - Trojka Venture za 90:75! Željko Obradović je tražio minut pauze.

37. minut - Madar je pogodio uz faul, ali nije bio precizan sa linije penala. Na drugoj strani je Vives dao trojku za 87:75.

36. minut - Težak šut za dva poena je pogodio Madar, ali onda još teži Vives, sa jedne noge, za tri. Huventud vodi 84:73.

34. minut - Smailagić je posle tajm-auta dao trojku za 81:71.

34. minut - Brendon Pol postiže dve trojke u dva napada, pa Obradović zove tajm-aut. Huventud vodi 81:68.

33. minut - Lesor i Panter vezuju četiri poena, kojima crno-beli prilaze na sedam poena zaostatka - 75:68.

33. minut - Nova trojka Vilisa! Huventud vodi 75:64.

32. minut - Vilis pogađa trojku na samom kraju napada, a na drugoj strani Smailagić polaže loptu u koš za 72:64.

31. minut - Lesor je pogodio uz faul četvrti put večeras, a treći put je iskoristio i dodatno slobodno bacanje. Huventud vodi 69:62.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Huventud vodi 69:59 uoči poslednjih deset minuta.

30. minut - Smailagić je pogodio dva slobodna bacanja, pa je Partizan opet na jednocifrenom minusu - 67:59.

29. minut - Vilis je dao prvo, a promašio drugo bacanje, ali je posle ofanzivnog skoka poentirao Para. Domaća ekipa vodi 67:57.

29. minut - Ledej kompletira 2+1! Na drugoj strani je Vives bio stopostotan sa linije za slobodna bacanja, pa Huventud vodi 64:57.

28. minut - Novi poeni Birgandera, pa Obradović zove tajm-aut pri vođstvu Španaca od 62:54.

28. minut - Lesor bez greške ovog puta sa linije penala, ali Birgander zakucava na drugoj strani za 60:54.

27. minut - Para je ubacio jedno od dva izvedena slobodna bacanja. Huventud vodi 58:52.

26. minut - Basas je pogodio dva slobodna bacanja, a onda je isto učinio i Para. Na drugoj strani je Lesor bio polovičan sa linije penala. Huventud vodi 57:52.

25. minut - Ledej seče seriju Španaca. Rezultat je 53:51.

25. minut - Trojke Vilisa i Basasa, Huventud vodi 53:49.

23. minut - Birgander na jednoj i Madar na drugoj strani daju po dva poena, a zatim Ribas "cepa mrežicu" trojkom. Partizan vodi 49:47.

22. minut - Brendon Pol je dao samo jedno od tri slobodna bacanja, a na drugoj strani je Ledej poentirao posle ofanzovnog skoka za 47:42.

21. minut - Dangubić trojkom otvara drugo poluvreme. Partizan vodi 45:41.

Druga četvrtina

Poluvreme! Partizan vodi 42:41 u Badaloni!

20. minut - Ledej i Panter vezuju četiri poena, pa klupa Huventuda traži minut odmora. Partizan vodi 42:41.

19. minut - U kontri je Vilis dao još dva poena, pa Španci vode 41:38.

19. minut - Vilis pogađa u poslednjoj sekundi napada, Huventud je preokrenuo na 39:38.

18. minut - Birgander poentira iz odbojke, a zatim Ribas u kontri polaže loptu u koš. Huventud prilazi na poen zaostatka (38:37), a Obradović traži tajm-aut.

16. minut - Ventura je ukrao loptu Panteru, koji je potom kontru sprečio nesportskim faulom. Ventura je potom bio polovičan sa liniej penala, a Huventud ima i loptu pri rezultatu 38:33 za goste.

16. minut - Panter je bio precizan u dva navrata sa linije penala, ali je na drugoj strani Ribas dao trojku. Posle toga je Avramović dao jedno od dva slobodna bacanja, a Birgander je položio loptu u koš za Huventud. Partizan vodi 38:32.

15. minut - Vives je postigao trojku za 35:27.

15. minut - Snažno zakucavanje Ledeja za 35:24.

14. minut - Ledej vraća dvocifrenu razliku Partizanu, ali samo na kratko, pošto je Basas poentirao na drugoj strani - 33:24.

13. minut - Vilis trojkom vraća Huventud na jednocifren minus (31:22), a Obradović zove tajm-aut.

12. minut - Lesor treći put na meču pogađa uz faul, ali ovog puta nije bio precizan iz dodatnog bacanja. Na drugoj strani je Pol dao novu trojku. Rezultat je 31:19 za Partizan.

11. minut - Ledej u kontri poentira za 29:16.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Partizan vodi rezultatom 27:16, pošto je Basas pogodio uz zvuk sirene.

10. minut - Para na jednoj, a Dangubić na drugoj strani pogađa - 27:14 za "parni valjak".

10. minut - Kevin Panter je fauliran pri šutu za tri, pa je pogodio sva tri slobodna bacanja. Crno-beli vode 25:12.

9. minut - Panter uz pomoć table pogađa posle prodora za 22:12.

8. minut - Pol daje trojku u napadu iz tajm-auta. Rezultat je 20:12 za goste iz Beograda.

8. minut - Monstruozno zakucavanje Lesora za 20:9, pa Karles Duran zove tajm-aut.

7. minut - Dugu dvojku je pogodio Panter, a u narednom napadu "parnog valjka" je bio polovičan sa linije penala. Partizan vodi 18:9.

6. minut - Birgander prekida seriju Partizana - 15:9.

6. minut - Lesor u dva napada dva puta kompletira 2+1! Partizan vodi 15:7.

5. minut - Vilis zakucava posle asistencije Tomića, Huventud prilazi na dva poena minusa - 9:7.

4. minut - Kevin Panter i Pau ribas daju po dva poena, posle čega je i Kuruks dao dvojku. Partizan vodi 9:5.

3. minut - Trojka Kuruksa na jednoj, a Ribasa na drugoj strani. Rezultat je 5:3 za crno-bele.

1. minut - Prvi koš na meču dao je Kuruks, Partizan vodi 2:0.

Utakmica je počela!

20.55 - Do početka utakmice ostalo je još pet minuta.

20.35 - Uoči meča u Badaloni, svoja očekivanja je izneo Željko Obradović.

Znamo šta nas očekuje u Badaloni. Oni su veoma dobro odigrali i prvu utakmicu protiv nas u Beogradu (68:67). Ekipa su koja ima kvalitet i zaista su dobro vođeni. Treba da se pripremimo i odigramo verovatno najbolju utakmicu do sada ako želimo neki pozitivan rezultat. Svi igrači su zdravi i dobri - rekao je popularni Žoc.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Huventud - Partizan.

Jovanov otkrio bruku poslanika Nebojše Novakovića: Pred strancima ogovara Srbiju, ali i šefa svoje stranke

Šef poslaničke grupe „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“ Milenko Jovanov reagovao je na izlaganje narodnog poslanika Demokratske stranke Nebojše Novakovića, i rekao da je uveren da je Novaković lično bio veoma pogođen onim delom ekspozea u kojem je mandatar Miloš Vučević govorio o otklonu od jugoslovenstva i jugonostalgije, što ga je navelo da prilično jadno reaguje i pokuša lično da diskredituje Vučevića.

01.05.2024

19:54

Teški izazovi pred novom Vladom: Njujork i Brisel su dve ogromne bitke nam koje tek slede!

Sednica Skupštine Srbije prošla relativno očekivano. Miloš Vučević izneo je ko će biti ministri u novoj Vladi. Ipak, kao po običaju, pripadnici opozicije pokušali su da naprave skandal i od ove sednice. Na ovu, ali i druge važne teme govorili su gosti "Info večeri" govorili su novinari Dejan Vukelić i Vlado Dimić, a putem vajber uključenja uživo u program javio se i Božo spasić, bivši operativac SDB.