19.02.2022

23:02 >> 23:28

PANTER KROZ DRAMU UKROTIO PANTERE! Partizan u finalu sa Zvezdom ODLUČUJE o Žućkovoj levici (VIDEO)

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u dvorani Čair pobedili FMP Železnik rezultatom 92:89 (21:24, 31:19, 27:21, 19:29)

Crno-beli su nešto lošije ušli u meč, dozvolivši Panterima da povedu sa 13:9 i prvu deonicu reše u svoju korist.

Probudio se Parni valjak u drugom kvartalu i na krilima američkog tandema Kevin Panter-Dalas Mur očas posla preokrenuo situaciju na parketu. Potpomognuti Koprivicom i Lidejom, košarkaši Partizana su već do poluvremena stekli osetnu prednost od devet koševa, međutim, nijedna ekipa u prvih 20 minuta nije uspela da stekne dvocifreno vođstvo.

Željko Obradović i Uroš Trifunović

U nastavku Partizan je zategao odbranu, spustivši FMP samo na 10 poena u prvih sedam minuta trećeg kvartala, pa je prednost Parnog valjka narasla na maksimalnih +16 (67:51).

Pobednik je tada praktično bio rešen, međutim, Panteri su poslednju deonicu otvorili sa sedam uzastopnih poena Džonsa i smanjili na jednocifrenu razliku (73:67), posle dugo vremena, što je bio razlog da Obradović traži tajm-aut.

PARTIZAN - FMP 92:89 (21:24, 31:19, 21:17, 19:29)

Dvorana: Čair (Niš)

Sudije: U. Obrknežević, M. Juras, S. Prpa

Partizan: Vukčević, Avramović 3, Koprivica 10, Smailagić, Trifunović 7, Panter 29, Kuruc 2, Ledej 14, Zagorac, Dangubić 6, Mur 17, Lesor 3

FMP: Džons 29 (13 asistencija), Šaranović 6, Tasić 17, Izundu 6, Nerandžić 13, Gušić, Pavićević 5, Vujičić 5, Simović, Stepanović 6, Manojlović 2, Lakić

Ušlo se u dramatičnu završnicu, poenima Koprivice i trojkom Mura, crno-beli su opet pobegli na deset razlike (77:67), što je bilo nedostižno za košarkaše FMP-a, pa će Partizan u nedelju, u reprizi prošlogodišnjeg finala Kupa Radivoja Koraća, igrati protiv večitog rivala Crvene zvezde koja brani trofej.

Najefikasniji u Partizanu bio je Kevin Panter sa 29 poena, ispratili su ga Mur sa 17 i Lidej sa 15 koševa, a Koprivica 11 koševa.

U FMP-u je briljirao Brajs Džons sa 29 poena i 13 asistencija.

Partizan se plasirao u finale Kupa Radivoja Koraća i igraće protiv večitog rivala Crvene zvezde.

KRAJ UTAKMICE

Četvrta četvrtina

40. minut - Sve je gotovo, Partizan je savladao FMP rezultatom 92:898.

39. minut - Brajs Džons poentira pod faulom, plej FMP-a je iskoristio i dodatno bacanje 91:83.

39. minut - Koprivica postiže 11. poen i povećava na 91:80

39. minut - Tasić iz kornera pogađa za tri poena 89:80

38. minut - Džons se zaleteo, ali je promašio zakucavanje, propao je napad FMP-a, da bi potom Tasić faulirao Lideja. Zek pogađa jedno bacanje 89:77.

38. minut - Neverovatna trojka Kevina Pantera, sa velike daljine je pogodio preko Džonsa 88:77.

38. minut - Ali mu odmah odgovara Kevin Panter 85:77. U međuvremenu Tasić pravi faul u napadu nad Dangubićem i lopta je za Partizan.

37. minut - Šaranović preko Kevina Pantera cepa mrežicu za tri 82:77.

37. minut - Izundu pod košem poentira 82:74.

36. minut - Pavićević ne pogađa iz reketa, a Zek Lidej koristi bacanje za 82:72.

35. minut - Danilo Tasić postiže trojku 80:72, ponovo je jednocifrena prednost. Može li FMP da učini završnicu neizvesnom?

35. minut - Dvojka Pavićevića koji smanjuje na 77:69, međutim, Kevin Panter odgovara na isti način, samo što je pogodio uz faul. Iskoristio je najbolji igrač crno-belih i dodatno bacanje 80:69.

Lidej i Nerandžić u duelu

34. minut - Istekao je napad FMP-a, nisu uspeli Panteri da šutnu na vreme, ali je i Dangubić pogrešio poklonivši loptu timu iz Železnika.

34. minut - Dalas Mur trojkom vraća stvari na svoje mesto i povećava na 77:67, ponovo je dvocifrena prednost na strani Partizana.

34. minut - Koprivica promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje i prekida seriju FMP-a 74:67.

33. minut - Lidej promašuje trojku, ali na drugoj strani Stepanović pravi svoj treći faul, sada u napadu. Partizan još nije dao koš u poslednjoj četvrtini.

32. minut - Ponovo Džons precizan, sedam njegovih poena zaredom i serija 7:0, samo šest razlike za Partizan 73:67.

31. minut - Sada opet pogađa Džons posle kontre i asistencije Nerandžića, Obradović besan traži tajm-aut 73:65. Pet poena Amerikanca u nizu.

31. minut - Počela je poslednja deonica trojkom Džonsa 73:63.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, Partizan u poslednjih 10 minuta ulazi sa 13 poena viška.

30. minut - Stepanović je iznudio faul od strane Kuruksa, Aleksa Stepanović je pogodio oba bacanja 70:60, samo deset razlike. Nemanja Dangubić sa zvukom sirene u trećoj četvrtini postiže trojku za 73:60.

30. minut - Loš pas Trifunovića omogućio je FMP-u da smanji, ali su Panteri promašili trojku sa osam metara.

29. minut - Danilo Tasić ne greši, Panteri se ne daju 70:58.

28. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja, a zatim Trifunović poentira i vraća crno-bele na 14 koševa prednosti 70:56.

28. minut - Trifunović promašuje trojku iz kornera, posle faula nad Džonsom na drugoj strani, Amerikanac je smanjio na 67:56.

28. minut - Lesor promašuje oba slobodna bacanja, a Pavićević pravi grešku u koracima i propušta šansu da FMP približi Partizanu.

27. minut - Tajm-aut za Partizan posle kojeg je Pavićević realizovao jedno od dva slobodna bacanja 67:54.

26. minut - Prekida Stefanović ovu seriju Partizana 67:53. Sada crno-beli gube loptu, šansa da se još više FMP približi.

26. minut - Zek Lidej oba puta pogađa sa slobodnih bacanja, raste prednost Partizana 67:51.

Zek Lidej

26. minut - Lesor krade loptu i u kontri nemilosrdno zakucava, Stefanović momentalno traži tajm-aut. Partizan ima najvećih 14 razlike 65:51.

25. minut - Džons promašuje za tri poena, lopta se odbija od Nerandžića i ide u aut. Partizan ima posed.

24. minut - Odmaj je usledio odgovor Alekse Avramovića 63:51.

23. minut - Nenad Nerandžić održava FMP u igri 61:51, njegovi novi koševi.

23. minut - Težak šut Kevina Pantera, nije pogodio, ali mu je lopta došla nazad i uputio je šut za tri poena, međutim, fauliran je i precizno izveo sva tri "penala" 61:49.

23. minut - Nerandžić lepo pogađa preko Koprivice i dodatnog slobodnog bacanja, tri vezana koša za tim iz Železnika 58:49.

22. minut - Dalas Mur je sada poentirao za najvećih 12 razlike za crno-bele 58:46. Partizan u strašnoj seriji.

22. minut - Posle male pauze i Balša Koprivica postiže nove poene na meču 56:46.

21. minut - Lidej otvara treću četvrtinu koševima 54:43, ali Džons opet pogađa trojku sa 10 metara, Obradović je u čudu 54:46.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi protiv FMP-a 52:43.

20. minut - Dalas Mur oba puta sa penala 52:43.

Zek Lidej u šutu

20. minut - Dalas Mur je takođe dvocifren kao i Kevin Panter, 50:41. Uzvraća Nerandžić ofanzivnim skokom poentira.

19. minut - Serija trojki Partizana, sada je pogodio i Zek Lidej 48:39. Na drugoj strani Vujičić poentira uz faul, promašio je dodatno bacanje.

19. minut - I Dangubić je precizan za tri poena 45:39, Partizan ide na šest koševa prednosti.

18. minut - Nenad Nerandžić lepo poentira 40:39, međutim, ponovo Panter besprekoran sa bacanja 42:39. Obradović je tražio tajm-aut.

17. minut - Kevin Panter je promašio za tri, ali je bio fauliran prilikom šuta. Bio je nepograšiv sa "penala" - 40:37.

17. minut - Nerandžić je bio kratak pri šutu, dok je Lesor sa bacanja oba puta bio precizan i povećao vođstvo crno-belih na 37:34. Ekspresno uzvraća Danilo Tasić novom trojkom i izjednačenjem 37:37.

Nemanja Dangubić

16. minut - Posle promašaja Neradnžića, ispravlja Pavićević i pogađa za 35:34. Izgubio je loptu Partizan, FMP ima šansu da preokrene, ali Lesor upisuje treću blokadu nad Tasićem.

15. minut - Lidej izjednačava rezultat 32:32, a potom Kevin Panter nemilosrdno ubacuje trojku 35:32, reaguje Stefanović tajm-autom.

14. minut - Kevin Panter iz pik-and-rola poentira i smanjuje na 28:30. Nerandžić precizan oba puta sa slobodnih bacanja 28:32, a potom Kevin Panter ubacuje za 30:32.

13. minut - Izundu sjajno zakucava na još bolju asistenciju Džonsa 26:30, svemu je prethodila promašena trojka Kevina Pantera.

13. minut - Ne daju se Panteri, Šaranović poentira pod faulom koji je napravio Kuruks. Promašio je dodatno bacanje.

Željko Obradović

13. minut - Raspoloženi Mur fauliran u prodoru, imaće dva bacanja. Amerikanac izjednačava na 26:26, pošto je oba puta pogodio.

12. minut - Mur pogađa trojku za Partizan i smanjuje na 24:26, tajm-aut za trenera FMP-a Nenada Stefanovića.

12. minut - Kakva rampa Lesora Džonsu, usledila je još jedna blokada pod košem Partizana koju su dobili gosti od strane Kuruca, ali se Simović revanširao "rampom".

11. minut - Počeo je drugi kvartal. Simović ne pogađa pod košem Partizana, ali Aleksa Stepanović se ispravlja i vodi Pantere na maksimalnih pet razlike (21:26).

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, vodi FMP 21:24.

10. minut - Ali samo kratko, jer Dalas Mur pogađa za tri poena i smanjuje na 21:22. Na drugoj strani Manojlović poentira 21:24.

10. minut - Brajs Džons opet precizan sa slobodnih bacanja, FMP ide na najvećih +4, Panteri vode 18:22.

9. minut - Lesor neprecizan oba puta sa "penala".

9. minut - Kakva trojka Džonsa sa 10 metara za prednost FMP-a 18:20. Isticalo je vreme za napad gostiju, odlučio se Amerikanac za šut i pogodio neverovatno za tri poena.

8. minut - Panter cepa mrežicu za tri poena 18:17 i razbija zonsku odbranu Pantera. Koprivica zaustavlja Šaranovića blokadom.

8. minut - FMP ima odgovor preko Džonsa, koji poentira pod faulom, tri uzastopna poena za Amerikanca 15:17.

8. minut - Kuruks smanjuje na 13:14, a onda Koprivica donosi preokret 15:14, upisao je već četiri skoka.

7. minut - Šaranović pogađa jedno od dva bacanja 11:14.

Nenad Stefanović

6. minut - Panter je promašio otvoren šut za tri poena.

6. minut - Koprivica ne dozvoljava Panterima da se odlepe 11:13.

5. minut - Upisuje se i Džons, a potom i Tasić postiže svoj šesti poen 9:13.

4. minut - Kakvo zakucavanjanje Balše Kopriice za 7:6, dobio je i dodatno bacanje, ali nije pogodio. Na drugoj strani Nerandžić promašuje trojku, ipak, ispravlja se iz igre i vodi FMP 7:8. Sada i Ledej se upisuje 9:8.

4. minut - Izundu poentira i smanjuje na 6:5.

3. minut - Aleksa Avramović je napravio faul u napadu nad Šaranovićem.

Alen Smailagić

3. minut - Težak peh za Partizan, prilikom doskoka Alen Smailagić se povredio, teško je pao i morao je u svlačionicu! Ovo nije dobro za crno-bele.

3. minut - Uzvraća raspoloženi Tasić 5:4.

3. minut - Odlična asistencija Avramovića za Trifunovića, koji je poentirao 5:2.

2. minut - Smailagić je pokušao za tri poena, ali je bio neprecizan.

2. minut - Evo i prve trojke na utakmici, postiže je Aleksa Avramović 3:2

1. minut - Danilo Tasić postiže prve koševe na meču, vodi FMP 0:2.

1. minut - Utakmica je počela.

20:50 Panteri ponovo ni u ovom meču, kao ni protiv Čačana, ne računaju na kapitena Marka Radonjića zbog bolesti.

20:47 Pobednik večerašnjeg meča ide na megdan Crvenoj zvezdi, koja brani trofej u Čairu.

20:00 Dobro veče i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs na kojem možete pratiti dešavanja sa polufinalnog meča Kupa Radivoja Koraća između Partizana i FMP-a.

Demoralizovali su Evroviziju, a sad hoće da "preuzmu" i Olimpijske igre! Grad svetlosti postao je grad tame!

Sinoć su otvorene Olimpijske igre u Parizu. Spektakl prilikom otvaranja izazvao je burne reakcije. Da li je ono bila promocija jednakosti kako tvrde organizatori, ili nešto drugo? Na ovu, ali i sve druge važne svetske teme govorili su gosti emisije "Rat uživo", Dragoslav Rabrenović ispred Instituta ta nacionalnu strategiju i stručnjak za strategijski menadžment.

27.07.2024

22:05

SAD planira nove poteze! Ne piše nam se dobro! Stiže novi američki izaslanik na Balkan? (VIDEO)

Amerika je rešila da nam za svog novog izaslanika pošalje čoveka koji ukupno ima tri slike na internetu. To je čovek koji je organizovao Majdan. Ne pište nam se dobro. Na ovu temu u emisiji "Otvoreni studio" govorili su politički filozof Dragoljub Kojčić i stručnjak za bezbednost Ivan Miletić. Novinar i ratni reporter Igor Damjanović uključio se uživo u program i komenarisao je ovu temu.

27.07.2024

19:43

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika  Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)
Podkast

London radi na uništavanju Srbije i pravoslavlja, a krajnji cilj je šokantan! Politika Sarajeva, Zagreba i Podgorice diktirana je iz jednog centra! (VIDEO)

"Slobodna Bosna" danima vodi kampanju protiv Srbije i predsednika Vučića. Ipak, najgori su domaći izdajnici koji podržavaju medije iz Bosne, ali i Crne Gore i Hrvatske; a svi imaju jedan cilj: da vide uništenu Srbiju. Na ovu temu u "Info danu" govorili su član GO SNS Branislav Ivković i novinar Darko Zlojutro.

27.07.2024

17:00

Pitanje koje je podelilo Srbe: Kućni ljubimci u kafićima, da ili ne? (VIDEO)

Tema Vikend info jutra bila je pitanje koje je kopka gledaoce, ali i goste u studiju, a to je da li psi, generalno životinje, smeju da obitavaju u kafićima i restoranima i da li je opravdano naplaćivanje njihovog boravka u objektu. O tome su polemisali Aleksandar Gavrić iz organizacije Animal Rescue Srbija, modni fotograf Dejan Milićević, Ivan Gavrilović, pevač i veterinar Srećko Radojičić.