08.03.2022

17:00 >> 20:02

PARTIZAN RAZBIJEN U LITVANIJI! Crno-beli ublažili poraz i izgubili 15 razlike (VIDEO)

Košarkaši Partizana poraženi su od Lijektabelisa u okviru 14. kola Evrokupa rezultatom 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)

Izabranici Željka Obradovića odigrali su jedan veoma loš meč u svim segmentima, ravnopravni su bili samo posle prvih 10 minuta, nakon čega je Lijetkabelis preuzeo kontrolu utakmice, napravio seriju 20:0 početkom druge deonice, konstatno je imao dvocifren višak.

Vodili su domaći i sa najvećih 29 poena, odlično ih je služio šut za tri poena, da bi na kraju beogradskim crno-belima ubacili više od 90 poena i naneli peti poraz u Evrokupu.

Utakmicu su na kraju crno-beli završili serijom 12:2 kojom su uspeli da izbegnu najteži poraz u sezoni.

Posle ove utakmice, Partizan je ostao na devet pobeda u Evrokupu, a doživeo je peti poraz, dok je Lijetkabelis sada na skoru 7-6.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 20 poena. Uz njega su raspoloženi bili još Rade Zagorac koji je ubacio 16 i Jam Madar sa 12 poena.

Sa druge strane, najzaslužniji za trijumf domaćina bili su Đorđe Gagić i Gediminas Orelik sa po 21 poenom. Osim njih, dvocifreni su bili još Vitenis Lipkevičijus sa 14, Kristupas Žemaitis sa 11 i Panajotis Kalaicakis sa deset poena.

Lijetkabelis - Partizan 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)

DVORANA: "Cido Arena"

SUDIJE: Joanis Fufis, Nik van den Broek, Gvido Đovaneti.

LIJETKABELIS: Vajčiunas, Kalaicakis 10, K. Giedraitis, Lipkevičijus 14, Maldunas 2, Žemaitis 11 (8as), Berzinš 5, Orelik 21, Vasilijauskas, D. Giedraitis 9, Gagić 21. Trener: Nenad Čanak.

PARTIZAN: Panter 20, Vukčević 4, Ledej 4, Zagorac 16, Avramović 2, Koprivica 7, Dangubić, Mur, Glas 2, Lesor 7, Trifunović 4, Madar 12. Trener: Željko Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Lijetkabelis je slavio rezultatom 93:78.

39. minut - Tristan Vukčević zakucava u kontri za 91:78.

39. minut - Vukčević ubacuje dva slobodna bacanja, pa Glas dvojku. Rezultat je 91:76.

38. minut - Četiri poena je vezao Madar, Partizan je smanjio na 91:72.

36. minut - Giedraitis ubacuje dva poena na jednoj, a to isto čini i Trifunović na drugoj strani. Lijetkabelis vodi 91:68. Na redu je TV tajm-aut.

35. minut - Nova trojka Madara, Partizan smanjuje na 89:66.

34. minut - Madar i Trifunović vezuju pet poena, pa onda Orelik ubacuje dva od tri slobodna bacanja. Rezultat je 89:63 za crno-bele.

33. minut - Kalaicakis zakucava u kontri, dok u narednom napadu Žemaitis pogađa dva slobodna bacanja. Lijektabelis vodi 87:58.

32. minut - Koprivica je bio polovičan sa linije penala, ana drugoj strani je Berzinš pogodio trojku za 83:58.

31. minut - Poslednju četvrtinu poenima otvara Jam Madar. Partizan je tako smanjio na 80:57.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Lijetkabelis vodi rezultatom 80:55.

30. minut - Koprivica poentira posle ofanzivnog skoka, a u narednom napadu Zagorac pogađa za 80:55 uz zvuk sirene.

29. minut - Seriju domaćina prekida Zagorac sa dva pogođena slobodna bacanja, ali je na drugoj strani Gagić bio precizan uz faul. Međutim, nije realizovao dodatni penal, pa Litvanci vode 80:51.

28. minut - Orelik pogađa dva slobodna bacanja za 78:49.

28. minut - Gagić je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, ali je u narednom napadu pogodio dvojku sa kapice za 76:49. Novi minut odmora je zatražio Željko Obradović.

27. minut - Žemaitis poentira iz kontre za 73:49, a Obradović zove tajm-aut.

26. minut - Posle minuta odmora je Lesor kompletirao 2+1, ali je tri poena na drugoj strani vratio Lipkevičijus. Litvanci vode 71:49.

26. minut - Trojka Kalaicakisa za 68:46! Na redu je televizijski tajm-aut.

25. minut - Lipkevičijus je dva puta bio siguran iz slobodnog bacanja, a na drugoj strani je težak šut pogodio Panter - 65:46.

24. minut - Jedno slobodno bacanje je pogodio Kalaicakis, a onda je trojku ubacio Lipkevičijus. Seriju domaćeg tima je prekinuo pogotkom za dva Zek Ledej. Lijetkabelis vodi 63:44.

23. minut - Žemaitis pogađa za tri poena, a potom Gagić biva polovičan sa linije penala. Rezultat je 59:42 za domaćina.

22. minut - Panter je ubacio trojku, a Ledej dvojku. Partizan smanjuje na 55:42.

21. minut - Gagić sa dva pogođena penala otvara drugo poluvreme. Lijetkabelis vodi 55:37.

Druga četvrtina

Poluvreme! Lijetkabelis vodi 53:37!

20. minut - Kevin Panter pogađa trojku uz zvuk sirene! Partizan smanjuje zaostatak na 16 poena razlike - 53:37.

20. minut - Lesor je pogodio dva penala, a Nenad Čanak je zatražio tajm-aut. Lijektabelis ima prednost od 53:34.

19. minut - Panter realizuje dva slobodna bacanja, ali dva poena na drugoj strani postiže Žemaitis - 53:32.

19. minut - Zagorac ubacuje oba penala, a zatim Avramović poentira posle ukradene lopte. Međutim, na drugoj strani je Gagić pogodio uz faul, a onda je ubacio i slobodno bacanje. Rezultat je 51:30 za domaći sastav.

18. minut - Giedraitis pogađa dva slobodna bacanja, a potom isto čini i Lipkevičijus. Lijektabelis vodi 48:26.

17. minut - Posle okruglo sedam minuta igre u drugoj deonici, Partizan postiže prve poene. Koprivica je snažno zakucao za 44:26.

17. minut - Maldunas dva puta siguran sa linije penala, 44:24 za Litvance.

16. minut - Kalaicakis nastavlja seriju Lijetkabelisa, a potom je produžava Gagić - 42:24.

14. minut - Nova trojka Orelika! Lijetkabelis vodi 38:24.

13. minut - Orelik ubacuje još jednu trojku na meču. Domaći tim sada vodi 35:24.

12. minut - Giedraitis pogađa trojku, a potom i dvojku sa distance za 32:24. Željko Obradović traži tajm-aut.

11. minut - Nova trojka Orelika večeras, Lijetkabelis vodi 27:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Posle deset minuta igre, rezultat je izjednačen - 24:24. Rade Zagorac i Kevin Panter imaju po deset poena, dok su po dva ubacili Matijas Lesor i Balša Koprivica u ekipi Partizana.

10. minut - Panter je sada u seriji! Pogodio je Amerikanac trojku, a u sledećem napadu je kompletirao 2+1, pa je rezultat nerešen - 24:24.

9. minut - Nove poene upisuje Đorđe Gagić, domaći tim vodi 24:18.

8. minut - Lipkevičius postiže dva poena, pa potom Panter sa linije penala biva nepogrešiv dva puta. Lijetkabelis vodi 22:18.

7. minut - Zagorac pogađa posle ofanzivnog skoka i sa deset poena postaje prvi dvocifreni igrač na meču. U narednom napadu je Kalaicakis pogodio dva slobodna bacanja, ali je ubrzo zatim i Panter realizovao prodor. Litvanci vode 20:16.

6. minut - Orelik ubacuje dva slobodna bacanja, a na drugoj strani dvojku Zagorac. Rezultat je 18:12 za Lijetkabelis.

5. minut - Lesor je sa dva pogođena penala prekinuo seriju domaćina, ali je na drugoj strani za dva pogodio Berzinš - 16:10.

5. minut - Žemaitis poentira za 14:8, Obradović zove tajm-aut.

4. minut - Nova trojka Orelika, Litvanci imaju prednost od 12:8.

3. minut - Lipkevičijus i Gagić vezuju četiri pogođena slobodna bacanja, Lijetkabelis vodi 9:8.

2. minut - Gagić dvojkom i Orelik trojkom su poravnali rezultat, ali je usledo novi pogodak za tri Zagorca, pa Partizan vodi 8:5.

1. minut - Partizan sjajno otvara meč, pošto je prvi napad dvojkom završio Koprivica, a drugi trojkom za 5:0 Zagorac.

Meč je počeo!

17.30 - Utakmica počinje za pola sata.

17.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Lijetkabelis - Partizan.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.