DUGO ČUVANA TAJNA! Bogdan Diklić otkrio: Mijač je lupio Željka i uzviknuo - BIĆEŠ NAJBOLJI TRENER NA SVETU!
Podeli vest
Naš čuveni glumac Bogdan Diklić veliki je navijač Partizana, a sada, kada se obeležava 30 godina od osvajanja evropske titule u Istanbulu govorio je o svom omiljenom timu
Bogdan Diklić je otkrio i jednu anegdotu, a pored njega njeni akteri su Željko Obradović i nedavno preminuli akademik i pozorišni reditelj Dejan Mijač.
Prošlo je 30 godina od trenutka kada je srpska klupska košarka dostigla vrh, kada je Partizan stekao titulu evropskog velikana i ispisao svoje ime u istoriju ovog sporta
14.04.2022
12:02
- Partizan je bio veliki klub i pre mog dolaska. I to, kako ste ga nazvali, fenomen. Ja sam samo bio svedok njegovog puta, zaljubljenik u njegovo delo i prijatelj njegovih igrača i potom trenera. Ima nešto u glumi i košarci što se ne bih usudio da tumačim, ali je čovek koji nas je nedavno napustio, na veliku žalost ovoga sveta, Dejan Mijač, voleo da razume i jedno i drugo - rekao je Bogdan Diklić u intervjuu za Nedeljnik.
Foto: youtube printscreen/Film Dobrica
Diklić je otkrio kako je Mijač prorekao trenersku karijeru Željka Obradovića.
- Sedeli smo jednom za istim stolom i Mijač, inače jako dobar prijatelj Duška Vujoševića, lupio je Željka, koji je tada još uvek bio igrač, po šakama koje su nehajno stajale na stolu i uzviknuo: "Ti ćeš biti najbolji trener na svetu!". Željko je pogledao u pravcu Dejanove čaše, u kojoj je bila samo voda i pored nje kafa, pa je jedan kratak pogled uputio meni. Kao da nije mogao da poveruje u to proročanstvo. Ono je četvrt veka ostalo tajna, dok ga ja nisam jednom obelodanio i tada sam, priznajući Dejanu da sam otkrio njegovo predviđanje, upitao kako je mogao da pogodi - rekao je on.
Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić
Slavni glumac je otkrio kako mu je Mijač odgovorio.
- Tada mi je ispričao da se tokom jednog leta iz Sarajeva vraćao zajedno sa košarkašima Partizana i da je Željko sedeo pored njega. Čitav let pričali su samo o košarci. "Znaš, ja sam gledao tog mladića kako igra košarku, a onda sam ga slušao kako priča o košarci", objasnio mi je Dejan i dodao: "I bio sam siguran da će postati najveći - rekao je za Bogdan Diklić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prošlo je 30 godina od trenutka kada je srpska klupska košarka dostigla vrh, kada je Partizan stekao titulu evropskog velikana i ispisao svoje ime u istoriju ovog sporta
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u poseti Bajinoj Bašti, gde je obišao destileriju BB Klekovača, razgovarao sa lokalnim privrednicima, i porodicom Knežević, čiji najmlađi sin uspešno leči Mojamoja bolest (MMD) u Švajcarskoj o trošku države.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Advokat i član Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović oglasio se danas i poslao jasnu poruku blokaderima u vezi sa dešavanjima od pre tačno godinu dana.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
U jednoj prodavnici nameštaja primećen je očigledan primer prevare u kojem su pojedinačni delovi kompleta sniženi, dok se pri kupovini celog seta kupcima obračunava viša, redovna cena.
Patrijarh srpski Porfirije predvodio je danas svetu Liturgiju u Hramu Svetog Save na Vračaru, u treću nedelju Velikog posta - Krstopoklonu, a reči koje je uputio vernicima veoma su važne za ovaj period.
Povodom obeležavanja 33 godine od osnivanja Drugog odreda Šekovići Specijalne brigade policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u Šekovićima je danas otkriven spomenik srpskom junaku Miloradu Pelemišu.
Goran Tasić Gokče (46), kontroverzni biznismen, koji je u Srbiji hapšen zbog pucnjave i iznude, ubijen je 15. marta 2018. godine u Amsterdamu, samo sat vremena nakon što je sleteo.
Danka Ilić (2), koja je nestala pre skoro dve godine u Banjskom polju, u to vreme nije samostalno hodala, te je čudno kako je mogla sama da odšeta od majke i brata, tvrdi gazdarica jedne kafane u Brestovcu kod Bora.
Večeras oko 19 časova, došlo je do teške saobraćajne nezgode na auto-putu kod isključenja za robnu kuću "Ikea" u Beogradu, u kojoj su dve osobe zadobile teške povrede.
Izraelski bezbednosni izvori ocenili su da je početni udar na Iran bio "iznad očekivanja", ali da se rat ne razvija tempom koji je ranije planiran, prenosi izraelski javni servis Kan.
Trampov savetnik za veštačku inteligenciju i kriptovalute Dejvid Saks pozvao je SAD da "pronađu izlaz" iz sukoba sa Iranom, što je prvi javni signal nezadovoljstva ratom koji se čuo od visoke ličnosti iz njegove administracije, piše "Fajnenšel tajms".
Američki vazdušni udar na žensku školu u iranskom gradu Minabu krajem februara otvorio je ozbiljna pitanja o ulozi veštačke inteligencije u savremenom ratovanju.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči izjavio je da Teheran nije tražio prekid vatre niti pregovore sa Vašingtonom i da će zemlja nastaviti da se brani tokom tekućeg sukoba sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Zvezda serije "Heated Rivalry" glumac Hadson Viliams pred početak dodele Oskara šokirao je svojom izjavom o drugoj sezoni ovog televizijskog ostvarenja.
Statua Oskara mora ostati naga, u toalet samo za vreme reklama i obavezno gledanje filmova samo su neka od strogih pravila na ovogodišnjoj dodeli najprestižnijih filmskih nagrada.
Na 98. dodeli nagrada Oskara, glumica Kejt Hadson ponovo je zasenila sve prisutne svojim modnim izborom i prisustvom koje su fotografi i modni kritičari sa oduševljenjem pratili.
Na 98. ceremoniji dodele Oskara, jedna od najupečatljivijih figura večeri bila je bez sumnje Nikol Kidman, holivudska diva čije ime već decenijama izaziva uzdahe na crvenim tepisima širom sveta.
Na 98. dodeli Oskara 2026 godine, veteranica holivudske glamurozne scene, Demi Mur, ponovo je privukla sve poglede kada je zakoračila crvenim tepihom u jednoj od najoriginalnijih kombinacija večeri.
Na ovogodišnjoj dodeli Oskara, crveni tepih je scena na kojoj je Bela Torn ispisala svoj modni stav. Odmah po dolasku pred objektive, glumica je uhvatila sve poglede u odvažnoj toaleti.
Pevač Dado Polumenta govorio je o nezavidnoj situaciji u kojoj se našao sa porodicom zbog sukoba na Bliskom istoku, usled kojih je otkazan veliki broj letova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar