03.06.2022

17:30

IGRAĆE SE MAJSTORICA! Pukla STOTKA u Pioniru! Sjajni Partizan PREGAZIO crveno-bele! Lesor i Avramović UGASILI Zvezdu (VIDEO)

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21) i izborili "majstoricu", koja će se igrati u ponedeljak 6. juna (20), takođe u Pioniru, ali pred navijačima crveno-belih

Zvezda je bolje otvorila meč, uzastopnim trojkama Holinsa i preko raspoloženog Voltersa, brzo su crveno-beli stigli do najvećih osam poena viška (14:22), ali je Partizan odgovorio serijom 7:0 i zahvaljujući tandemu Lesor-Avramović uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i pred kraj prve deonice ode na maksimalnih sedam koševa prednosti (32:25). Ovaj deo igre završen je trojkom Pantera i poenima Voltersa (35:27).

Parni valjak je u drugoj četvrtini ubacio u "petu brzinu" i bukvalno do poluvremena pregazio Zvezdu. Izabranici Željka Obradovića su meč prelomili serijom 35:7, ne dozvolivši crveno-belima da ih šuterski ugrozi.

Odbrana koja je bila najveći adut Zvezde, kako u Evroligi tako i do finala ABA lige, potpuno se raspala, što su crno-beli iskoristili i kako je utakmica odmicala, povećavali svoju prednost. U 14. minutu su koševima Avramovića prvi put došli do 20 poena prednosti (49:29), da bi u poslednjim trenucima prvog dela preko Madara stekli maksimalnih +27 i ogromnih 68:41.

Uspostavila je Zvezda rezultatski priključak, ali samo u trećoj četvrtini, bez serije kojom bi ugrozila ubedljivo vođstvo večitog rivala. Nije, ipak, uspela da dobije ni ovaj kvartal koji je završen nerešenim rezultatom (20:20), pa je Partizan poslednju četvrtinu rutinski priveo kraju i upisao drugi uzastopni trijumf.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 112:84 (35:27, 33:16, 20:20, 24:21)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić".

Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum

PARTIZAN: Panter 9, Vukčević 2, Ledej 8, Zagorac 2, Avramović 24, Koprivica 2, Smailagić 11, Mur 11, Glas 5, Lesor 19, Trifunović 7, Madar 12.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 1, Volters 8, Davidovac 4, Mitrović 2, Lazić 4, Kalinić 3, Dobrić 16, Holins 19, Ivanović 8, Marković 11, Vajt 2, Kuzmić 6.

Šampion ABA lige biće odlučen u ponedeljak, 6. juna, kada je na programu majstorica večitih rivala. Meč za titulu zakazan je u 20 časova na ovom istom mestu u Pioniru, ali pred navijačima Crvene zvezde.

Partizan je do druge uzastopne pobede vodio Aleksa Avramović sa 24 poena, pet manje dodao je sjajni Matijas Lesor, na 12 se zaustavio Jam Madar, dok su Alen Smailagić i Dalas Mur dali po 11 koševa.

Jedina svetla tačka u Zvezdi bio je Ostin Holins sa 19 poena, ispratio ga je samo Ognjen Dobrić koji je ubacio 16 koševa, a dvocifren je bio još i Stefan Marković sa 11 poena.

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice Partizan je pobedio 112:84

39. minut - Dobrić pogađa trojku 107:82, uzvraća mu na isti način Glas 110:82.

38. minut - Pogodio je Holins sva tri bacanja 107:79, prethodno je Dobrić poentirao uz dodatno bacanje i smanjio na 107:76.

37. minut - Težak šut je pogodio Gregor Glas 107:73.

Ivanović ponovo siguran sa penala 105:73.

36. minut - Oba bacanja je realizovao Nikola Ivanović 103:71, na drugoj strani zakucava Balša Koprivica 105:71.

Zbog tehničke Trifunoviću, Dobrić je sa slobodnih bacanja promašio oba puta.

Posle koša je Trifunović dobacio Radonjiću nešto, da bi zatim zbog nesportskog poteza bio isključen! Krajnje nepotrebno i nekorektno od strane košarkaša Partizana.

36. minut - Holins je pogodio oba bacanja 100:69, a onda je Trifunović pocepao mrežicu za trojku 103:69.

35. minut - Trifunović iz horoga pogađa preko Lazarevića i pukla je stotka u Pioniru 100:67.

Promašaj Lazarevića pod košem Partizana, lopta je otišla u aut i pripada crno-belima.

Nejt Volters i Alen Smailagić

33. minut - Luka Mitrović sa penala postiže prve poene za Zvezdu u poslednjem kvartalu 96:67, a onda je Uroš Trifunović poentirao na drugoj strani 98:67.

32. minut - Sjajno zakucavanje Tristana Vukčevića, tajm-aut za Radonjića 96:65.

Posle promašene trojke Zvezde, Madar pogađa istu 94:65.

31. minut - Na drugoj strani Nikola Ivanović dolazi do svojih poena 91:65.

Počela je poslednja deonica, trojka Alekse Avramovića na startu 91:63.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, Partizan u poslednjih deset minuta ulazi sa ogromnom prednošću 88:63.

30. minut - Lazarević promašuje slobodno bacanje, drugo je pogodio 88:63.

Matijas Lesor povećava na 88:62, posle Dobrićevih poena.

29. minut - Posle Obradovićevog tajm-auta, Aleksa Avramović poentira za tri 86:60.

Pogađa i Ognjen Dobrić, mini serija Zvezde 83:60.

28. minut - Stefan Marković je sigurno pogodio oba bacanja 83:58.

27. minut - Sjajan potez Alena Smailagića, "bacio" je košarkaša Zvezde a onda poentirao za 83:56.

Dejan Davidovac siguran sa "penala" 81:56.

Ne greši Jam Madar sa slobodnih bacanja 81:54.

Sam je Branko Lazić bio u "korneru" kod klupe Partizana i postigao trojku 79:54.

trener Zvezde Dejan Radonjić

26. minut - Mur se sjajno snalazi pod košem i prvi put ima Partizan neverovatnih 30 koševa viška 79:49, ali samo nakratko jer Kuzmić poentira pod košem 79:51.

25. minut - Smailagić krade loptu i u kontri zakucava preko Kalinića, najvećih +28 za Partizan 77:49.

Serija slobodnih bacanja na obe strane, sada je Avramović izvodio i oba puta pogodio 75:49.

24. minut - Promašuje Holins oba bacanja, ali hvata loptu iz odbitka i ispravlja se iz igre 73:49.

Kalinić promašuje prvi "penal", potom se ispravio 73:47.

23. minut - Pogodio je Lazić prvo, a promašio drugo bacanje 73:46.

Aleksa Avramović i Željko Obradović

Promašio je Holins ceo koš za tri, a Lazić pokupio loptu pod košem i iznudio faul.

22. minut - Pogađa i Smailagić 73:43, ali brzo uzvraća Ostin Holins, njegov 13. poen - 73:45.

21. minut - Prve koševe i prvu trojku za Partizan u nastavku postiže Zek Ledej 71:43.

21. minut - Počela je treća četvrtina.

Sa 68 postignutih poena u prvom poluvremenu, crno-beli su oborili rekord ABA lige po broju koševa u prvih 20 minuta.

Posle prvih 20 minuta, najefikasniji igrač meča je Matijas Lesor koji je postigao 17 poena, dok se kod Zvezde istakao Ostin Holins sa četiri trojke i 12 poena.

Druga četvrtina

Poluvreme u Pioniru, Partizan ima ubedljivo vođstvo protiv Zvezde 68:43.

20. minut - Ponovo Stefan Marković, ovog puta sa "penala" ne greši 68:43.

Sada pogađa i Jam Madar 68:41.

19. minut - Marković promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje 66:41.

Sa slobodnih bacanja Avramović je nepogrešiv 66:40.

Nova trojka, druga uzastopna za Stefana Markovića 64:40.

Marković promašuje pod košem crno-belih, da bi u kontri Mur pod faulom Lazića pogodio za 63:37! I iskoristio bacanje 64:37.

Mur u duelu sa Mitrovićem

18. minut - Avramović je nezaustavljiv - 58:37, a zatim pogađa pod faulom Kalinića 60:37. Realizuje Aleksa i dodatno bacanje - 61:37, sada je 24 poena viška za Partizan.

17. minut - Trojka Stefana Markovića, prva za Zvezdu u ovoj četvrtini 56:37.

Brzi koševi i zakucavanje Kuzmića 54:34, a onda Lesor koji danas blista vraća 22 za crno-bele 56:34.

16. minut - Promašaj Kalinića za tri poena, ali zato Panter ne greši van linije 6,75 i prvi put Partizan ima +22, sada je 54:32.

15. minut - Novi poeni Dobrića sa slobodnih bacanja 51:32.

Ognjen Dobrić je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje 49:30, da bi zatim efektno u kontri "zakucao" Aleksa Avramović 51:30.

Kevin Panter i Nejt Volters

Vodila je Zvezda 14:22 u jednom trenutku, od tada serija Partizana 35:7!

14. minut - Pogodio je i Aleksa Avramović, ogromnih 20 koševa prednosti za Partizan - 49:29!

Sada trojku postiže i Kevin Panter 47:29, idu crno-beli na maksimalnih +18!

13. minut - Ne greši Lesor i kod dodatnog bacanja, čak 15 razlike ima Partizan 44:29!

Poentirao je dva puta Lesor, najpre za 41:29, a sada preko Davidovca pod faulom 43:29. Najvećih 14 razlike za Partizan!

Sa poludistance pogađa Jam Madar i prvi put Partizan ima dvocifrenu prednost 39:29.

12. minut - Faul u napadu Nikole Ivanovića, lopta je za Partizan.

11. minut - Prve poene u drugoj deonici postiže Dejan Davidovac 35:29, a na drugoj strani zakucava Lesor 37:29.

Prva četvrtina

10. minut - Nejt Volters iz teške pozicije uspeva da pogodi 32:27, ali Kevin Panter postiže trojku za kraj prve četvrtine 35:27. Najvećih plus osam za Partizan na kraju prvih deset minuta igre.

U kontri Aleksa Avramović zakucava i vodi Partizan na maksimalnih sedam poena viška 32:25.

9. minut - Upisuje se i Jam Madar, Izraelac postiže trojku 27:25, pod košem Partizana promašuje Dobrić, ali nije Avramović van linije 6,75. Najvećih pet razlike za domaće 30:25.

Sada pod košem domaćih poentira Ognjen Dobrić pod faulom 24:24. Pogodio je i bacanje 24:25, prekida Zvezda ovu seriju crno-belih.

Luka Mitrović i Zek Ledej

Ponovo Lesor pogađa pod faulom, Partizan preokreće i prelazi u vođstvo. Realizuje Francuz i dodatno bacanje 24:22.

8. minut - Razigrao se Matijas Lesor, njegovih pet vezanih poena, sada je pogodio i iz igre, uz dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio 21:22. Partizan se u potpunosti vratio u igru serijom 7:0. Tajm-aut za Radonjića.

7. minut - Lesor je iskoristio oba "penala" 18:22.

Napao je Zagorac pod košem Kalinića, pa zakucao 16:22.

6. minut - Prolazi Nejt Volters i pogađa 14:20, a onda Amerikanac krade loptu i poentira u kontri za 14:22.

5. minut - Odličan potez Dalasa Mura koji smanjuje na 14:18.

Opet Holins pogađa trojku 12:15, a onda Amerikanac krade loptu i još jedna trojka za crveno-bele 12:18 tera Obradovića na tajm-aut.

4. minut - Novi poeni za Ledeja i to još jedna trojka za Partizan 12:12.

3. minut - Revanširao se Amerikancu Alen Smailagić trojkom 9:9, međutim, druga vezana trojka za Holinsa, trojka na trojku 9:12.

Upisuje se i Zek Ledej 6:6, ali Ostin Holins pogađa prvu trojku na utakmici za Zvezdino vođstvo 6:9.

2. minut - Siguran Amerikanac oba puta, ponovo vodi Zvezda 4:6.

Uzvraća Dalas Mur i postiže svoje prve koševe 4:4, na drugoj strani pri šutu je fauliran Nejt Volters.

Kalinić je fauliran, a potom je sigurno izveo oba slobodna bacanja 2:4.

1. minut - Posle promašaja Voltersa, pod košem skače Kuzmić i ispravlja njegovu grešku 2:2.

Alen Smailagić postiže prve koševe na utakmici, Partizan vodi 2:0.

Utakmica je počela.

18:29 - Sreću košarkašima Zvezde poželeli su i fudbaleri ovog kluba.

18:23 - Odmah nemile scene, a još utakmica nije ni počela. Plotun predmeta poleteo je prema igračima Zvezde kad su izašli na zagrevanje, jedna staklena flaša završila je na parketu Pionira.

18.17 - Pogledajte kako trenutno izgledaju tribine Pionira, na nekih desetak minuta pre početka derbija.

tribine dvorane "Aleksandar Nikolić"

18.05 - Trenutno ispred dvorane "Aleksandar Nikolić" uopšte nema gužve. Grobari polako ulaze, ali deo koji im je dostupan još se nije nappunio.

Nekadašnji Pionir je zbog kazne smanjen za 50 odsto kapaciteta, pa su zatvorena sledeća mesta: prvih 10 redova tribine “A“; prvih 13 redova tribine “BELA LOŽA“; prvih 10 redova tribine “B“; kompletne tribine “PARTER 4“; kompletne tribine “PARTER 4 SENIOR“; kompletne tribine “PARTER B“; kompletne tribine “PLAVA LOŽA“; prvih 12 redova tribine “VIP LOŽA“", što piše u zvaničnom saopštenju.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog Informera posvećen utakmici Patizana i Crvene zvezde u trećoj utakmici plej-ofa finala ABA lige.