09.07.2022

19:00 >> 21:56

SILOVITA CRNO-BELA PREMIJERA! "Parni valjak" pregazio Javor, BRILJIRALI PARTIZANOVI KLINCI!

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor na gostujućem terenu rezultatom 4:0 u meču prvog kola Superlige

Nakon  početnog ispitivanja snaga, prvi je zapretio Partizan. Tada je bezuspešnu priliku imao Urošević.

U 17. minutu  ozbiljno šansu je imao Javor, ipak nisu najbolje snašli ofanzivci tima iz Ivanjice.

Navijače Partizana obradovao je mladi Mihajlo Petković.  Debitant u crno-belom dresu se sjajno snašao u 21. minut i postigao je fenomenalan pogodak za vođstvo svog tima.

Zapretio je ponovo Javor u 31. minutu kada je Elionmara imao sjajan šut, ali odbranio je golman Stevanović. Domaći tim je novu šansu imao šest minut kasnije, tada je Lukić pokušao glavom bez uspeha.

Ofanzivac Partizan Kvinsi Mening imao je atraktivan potez u 44. minut. On je pokušao makazicama, ali lopta je otišla pored gola.

U 56. minutu,  napadač Paritzan je postigao gol, ali isti je poništen zbog faula nad protivničkim igračom.

Ipak, navijače Partizan je je obradovao Bibras Natho fantastičnim pogotkom u  68. minutu  meča.

Bilo je ovo veče kada su se dobro pokazali Partizanovi klinci. Nakon pogotka Mihajla Petkovića, gol je dao i Samed Baždar u 76. minutu meča.

Četvti gol je postigao Rikardo sa bele tačke u 92. minutu meča nakon što je napravljen penal nad njim.

Bila je ovo najbolja moguća premijera crno-bele, odigrali su sjajan meč., postigli su tri pogotka i što najbitnije osvojili su tri boda.

Javor-Partizan 0:4 (0:1)

Golovi: Petković(21), Natho(68), Baždar (76) Rikardo (92)

Stadion: Kraj Moravice, Ivanjica

Sudija: Miloš Milanović

JAVOR : Velimirović – Dolmagić, Obradović, Petrović, Grabež – Nikolić, Marčić, Eliomar, Gojković – Luković – Gigić.

PARTIZAN: Stevanović – Filipović, Marković, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Andrade, Natho – Menig, Petković, Rikardo.

92. minut - Penal nad RIkardo, isti igrač se latio odgovornosti i pogodio za 4:0

90. minut - Sada je Zdjelar šutirao preko gola

86. minut - Šutirao je Šehović preko gola

80. minut - Pokušao je bezuspešno Nikolić

76. minut - Baždar se dobro snašao u šesnaestercu i pogodio za 3:0

70. minut - Nova prilika za Rikarda

68. minut - Bibras Natho precizan za 2:0. Sjajno je Mening dodao Izraelcu koji je obradovao navijače Partizana

59. minut - Odlična akcija igrača Partizana, sjajno se snašao Rikardo i postigao gol, ipak gol je poništen zbog faula

56. minut - Rikardo je završio na travi posle duela sa Igorom Petrovićem, ali sudija je odlučio da nije bio jedanaesterac

50. minut - Zapretio je Rikardo

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

POLUIVREME

44. minut - Pokušao je Mening makazicama, ali lopta je otišla pored gola

39. minut - Dobra prilika za Javor, šutirao Luković glavom preko prečke

33. minut - Odličan šut Elionmara, ali brani Stevanović

27. minut - Mirniji period igre

21. minut - Fantastičan Mihajla Petkovića za 1:0. Partizan vodi. Odlično se snašao mladi as i pogodio za vođstvo.

20. minut - Šutira Rikardo pored gola

19. minut - Pokušao je Urošević

17. minut - Ozbiljna šansa za Javor. Nisu se ipak najbolje snašli ofanzivci Javora

12.minut - Nova šansa za Partizan, brani Velimirović

9. minut -Prva ozbiljna prilika za Partizana, ipak nije iskoristio priliku Urošević

5. minut - Još uvek traje početno ispitivanje snaga

1. minut - Utakmica je počela

19.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen meč Javora i Partizan u Superligi Srbije