Košarkaši Partizana i Crvene zvezde sastaće se u 8. kolu Evrolige 8. decembra, a "crno-beli" će biti domaćini u tom meču, objavljeno je na sajtu najjaceg evropskog klupskog takmičenja
14.07.2022
12:41
U intervjuu za Sportklub, Rade Zagorac je govorio o svom odlasku, ali i o drugim aktuelnim temama!
Foto: Starsportphoto
- Iz Partizana odlazim bogatiji za važno iskustvo koje nema svako priliku da stekne. Celog sebe sam dao za uspeh ovog tima, a u sklopu svojih trenutnih mogućnosti. Mislim da je krajnji ishod važan samo do jedne mere, a da je sam proces posvećenosti, upornosti, spremnosti da se primi udarac, pa da se ponovo stane na crtu jačima i boljima nešto što je mnogo važnije. Iz Partizana odlazim sa malo trofeja, ali ponosan i čistog obraza. Što se tiče samog rastanka sa klubom, kada sam dolazio nisam mogao da pretpostavim koliko ću ostati, ali sam znao da će mi biti poptuno jasno kada dođe trenutak za odlazak - rekao je Zagorac, koji je u Partizan došao 2018. godine, posle epizode u Betisu.
- Kada sam dolazio u Partizan, došao sam sa namerom da pomognem da se klub vrati u takmičenje u kojem mislim da pripada. Neke šanse su propuštene, do nekih nije ni došlo usled drugih razloga. Jedino žalim za neuspehom u tri sezone u kojima smo imali šansu da Evroligu izborimo na terenu. Sada je Partizan drugim zaslugama, zahvaljujući veličini kluba i armiji navijača to izborio, što mislim da je dobra stvar, ukoliko joj se bude pristupilo na pravilan i skroman način, a verujem i nadam se da će tako i biti- dodao je doskorašnji kapiten ceno-belih.
Foto: Starsportphoto
Kaže sada već bivši igrač da je Partizan mnogo napredovao.
- Klub koji sam zatekao i klub iz kog odlazim je za četiri godine značajno napredovao u mnogim stvarima. Ja sam imao malo otežavajucu okolnost da sam za četiri sezone promenio šest različitih trenera, pa je i kontinuitet uloge, mirnoća na treninzima koja se kasnije oslikava i na utakmice, bila dosta veliki izazov. Mislim da je još nekoliko mladih igrača platilo tu cenu za vreme mog boravka! Znao sam sa kakvim očekivanjima dolazim, pa smatram da nisam dovoljno emocionalno inteligentno pristupao zahtevima i pritisku. Moj odnos prema klubu je bio i teg za vratom kojeg sam tek ponekad uspevao da se rešim. Ipak, ni za tim ne žalim, jer je uvek bilo iskreno i kada je bilo teško i kada je bilo lepo - naglasio je Zagorac.
Foto: Starsportphoto
Njegov agent Miško Ražnatović poručio je da će Zagorac nastaviti karijeru van Srbije.
- Pregovaranje sa Partizanom je trajalo duže nego što sam mislio, za sve to vreme nisam želeo da ulazim i tražim druge ponude, tako da je ta odluka u danima preda mnom! je. Zahvalio bih se zaposlenima u klubu, saigračima, svim trenerima i članovima stručnog štaba, navijačima, ali i onim posebnim medju njima, za četiri godine velike borbe, nepristajanja na manje, za pobede, poneki trofej, ali i poraze, u nadi da ce sve biti onako kako smo oduvek želeli. Živeo Partizan- poručio je Zagorac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde sastaće se u 8. kolu Evrolige 8. decembra, a "crno-beli" će biti domaćini u tom meču, objavljeno je na sajtu najjaceg evropskog klupskog takmičenja
Izrael je sinoć u vazdušnom napadu ubio šefa iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, potvrdio je izraelski ministar odbrane Izrael Kac.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
U Gračanici je danas parastosom u manastiru, polaganjem belih ruža kod instalacije "Missing" i venaca ispred spomenika žrtvama i komemorativnom akademijom obeležena godišnjica pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović potpisala je danas u Kladovu ugovor sa predsednikom opštine Sašom Nikolićem kojim se obezbeđuje finansiranje druge faze projekta kompletnog spoljašnjeg uređenja oko bazena Jezero.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Najluđim kružnim tokom na svetu proglašen je "Svindon" koji se nalazi u Engleskoj. Lokalci ga nazivaju "Magični kružni tok", a postao je velika atrakcija.
Uznemirujuća scena zabeležena je kod Bešenovačkog jezera na Fruškoj gori, kada su deca vozila kvadove velikom brzinom, izvodeći rizične manevre i vozeći po strmom terenu, bez nadzora roditelja!
Na Sajmu automobila u Beogradu, posetioci će moći da od sutra pogledaju i kupe neke od najnovijih modela najpoznatijih automobila. Jedan od njih je i novi "bmw ix3", u koji smo imali priliku da zakoračimo prvi.
U nastavku suđenja osumnjičenima za ubistvo Zorana Uskokovića Mlađeg, koji je likvidiran 29. januara 2021. godine na Kanarevom brdu pročitane su jezive poruke.
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji je u Ekvadoru osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca od šverca tona kokaina u Evropu, zatražio je od suda da ga hitno izruči Austriji.
Eksplozivna naprava bačena je tokom protekle noći na jednu poznatu pivnicu u Beogradskoj ulici u Zemunu, a zaposleni u lokalu za Informer.rs kažu da ne znaju ko je to uradio niti zbog čega.
Kina je odlučila da pruži hitnu humanitarnu pomoć Iranu, Jordanu, Libanu i Iraku kako bi ublažila patnju lokalnog stanovništva, izjavio je danas portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Lin Đian.
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar