Partizan je remijem na Malti obezbedio evropsku jesen i šest utakmica u grupnoj fazi Lige konferencija, crno-beli su zaradili i značajan novac, ali i UEFA koefijente na lični konto
Zbog ulaska u Ligu konferencija, Partizan je već inkasirao 2.940.000 evra od UEFA, a pošto će izabranici Gordana Petrića biti u prvom šeširu, to donosi i dodatan bonus od Evropske kuće fudbala na osnovu koeficijenta.
Klub iz Humske će dobiti po 44.000 evra za svako mesto koliko bude bolje plasiran u odnosu na druge učesnike, a to bi trebalo da bude oko dodatnih milion evra.
Prema tome, sam plasman donosi 4.000.000 evropskih novčanica, a tu je prilika i za dodatnu zaradu, jer svaka pobeda u grupi donosi dodatnih 500 bodova, remi 166.000 evra, prvo mesto na kraju vredi 650.000, dok drugo plaća 325.000 evra.
Tu su takođe i dodatni prihodi od ulaznica, tako da će ovaj ulazak u Ligu konferencija značajno obezbediti finansijsku stabilnost srpskom vicešampionu.
Foto: FK Partizan
fudbaleri Partizan
Kada je reč o koeficijentima, Partizan je plasmanom u grupnu fazu dobio 2.500 poena za UEFA koeficijent (s tim da će ovi bodovi da se brane u grupnoj fazi), a ostaje šteta što nije izvojevana pobeda na Malti, koja bi donela je još 500 bodova za srpski fudbal i nacionalni koeficijent, pa posle remija srpski fudbal mora da se zadovolji sa 250 bodova.
U ovoj konkurenciji će svaki bod biti važan, jer se Srbija ove sezone grčevito boriti da sačuva 11. poziciju, koje donosi direktnog učesnika grupne faze Lige šampiona i još jednog u kvalifikacijama za najelitnije klupsko takmičenje.
Fudbaleri Partizana remizirali su sa malteškim Hamrunom u revanš meču Lige Konferencija (3:3), ali su i pored toga crno-beli obezbedili plasman u grupnu fazu najmlađeg UEFA takmičenja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Partizana remizirali su sa malteškim Hamrunom u revanš meču Lige Konferencija (3:3), ali su i pored toga crno-beli obezbedili plasman u grupnu fazu najmlađeg UEFA takmičenja
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) uhvatila je danas na aerodromu u Tivatu političara Borisa Tadića dok iz dana u dan po tajkunskim medijima i društvenim mrežama kuka kako se u Srbiji "teško živi", očigledno nema ni malo problem da spakuje kofere i ode na letovanje.
Sramne provocije i otrovni napadi na Srpsku pravoslavnu crkvu i pravoslavne vernike ne prestaju. Blokaderčina sa dna kace Goran Ješić otišao je korak dalje u svojoj bolesnoj mržnji i udario direktno na SPC.
Bivša ambasadorka Branka Latinović gostovala je u programu tajkunskih medija i javno priznala da dolazak predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog u Beograd predstavlja ogromno priznanje za Srbiju.
Najavljeni koncert Dina Merlina, zakazan za 5. septembar na Starom aerodromu u Kraljevu, izazvao je reakcije u javnosti. Nakon najave događaja, usledilo je negodovanje dela građana i udruženja koji traže da koncert bude otkazan.
Vođa "kavačkog klana" Radoje Zvicer koji je u jednom krivičnom postupku pravosnažno osuđen na 16 godina zatvora, a u drugom prvostepeno na 40 godina dugotrajnog zatvora, ne bi automatski iza rešetaka proveo 56 godina.
Turski državljanin K. E. (24), osumnjičen za ubistvo ruske državljanke Ljudmile Turkove Konstantinove (27), boravio je oko dva meseca u iznajmljenom stanu u Borči, gde je, kako se saznaje, živeo sa suprugom koja je nekoliko dana pre zločina otišla u Istanbul.
Ružica Mijajlović iz svrljiškog sela Pirkovac, snaja Jovana Mijajlovića (80) čiji je ubica Ljubisav Trifunović (83) danas osuđen na 14 godina zatvora, očekivala je strožu kaznu pa se nada da će se Više javno tužilaštvo žaliti na prvostepenu presudu.
Pripadnici SAJ-a i UKP-a munjevito su upali u objekat u mestu Vodanj, kod Smedereva, gde su razbili opasnu narko-grupu i zaplenili oko pola tone marihuane.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Iako ne postoji siguran način da to odmah potvrdite, postoje određeni znaci koji mogu ukazivati na to da je vaš broj završio na listi blokiranih kontakata.
Posle dugog čekanja i brojnih glasina, poznato je kada se očekuje izlazak GTA VI, a otkriveni su i novi detalji o priči, glavnim likovima, mapi i platformama na kojima će igra biti dostupna.
Mustafa Durdžić, otac rijaliti učesnika Asmina Durdžića javno je pružio podršku Hani Duvnjak i Neriu Ružanjiu nakon što se par žestoko sukobio sa Aneli Ahmić u emsiji "Narod pita".
Bivši učesnik rijalitija Bora Santana otkrio je da od nekretnina poseduje hacijendu, koju je pretvorio u unosan biznis, a spomenuo je i zoološki vrt koji je takođe u njegovom vlasništvu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.